Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » A saját kezűleg ledarált...

A saját kezűleg ledarált magok liszt állagúak vagy inkább krémesek lesznek?

Figyelt kérdés
Pl. lenmag, szezámmag, tökmag...
2018. febr. 16. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Inkább a kettő között, de ez változó, leginkább magfüggő, illetve hogy meddig darálod.

A lenmag lesz a leginkább lisztszerű, nem tapadós. A szezámmag összetömörödik kissé. A kókusz is, de ha sokáig darálom, kókuszvaj lesz belőle. A dió olyasmi, mint a szezám, de ha nedves, akkor totálisan összetapad, csak akkor jó, ha előtte jól kiszárítom. A mák, tökmag s igazából a legtöbb olyasmi, mint a szezám, nem annyira száraz, mint a liszt, nem is olyan finom, de azért nem kifejezetten ragacsos.


Ténylegesen liszt finomságúra házi malom való (bármi is az, én csak azt tudom, hogy létezik, sosem láttam), darálóval nem jön össze az a szint.

2018. febr. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi. És az így ledarált magokból lehet sütni pl. kenyérfélét vagy pogácsát netán sütit? Vagy jobban járok ha megveszem ehhez a bolti liszteket?

(Azokból úgy tudom kivonják az olajat és utána őrlik. Én meg pont azt akarom, hogy benne maradjon.)

2018. febr. 17. 08:29
 3/3 anonim válasza:
Sajnos az olajos magvak pont a bennük lévő olaj miatt összetapadnak. Ezért készítik ezeket a liszteket a sajtolás után fennmaradt pelletből. Diódarálóval próbálkozhatsz, elvégre a dióból is kellemes lisztszerűséget csinál, a botmixerrel ellentétben, ami csak aprításra jó (süti tetejét megszórni), tovább mixerelve sűrű, olajtól tocsogó masszává áll össze a dió, mogyoró, szezám stb. Én bioboltokban vadászom a lejárós, leértékelt termékekre ;)
2018. máj. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!