Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » A Paleo főleg ha zsírosan...

A Paleo főleg ha zsírosan étkeztetek produlkált mellékhatásokat?

Figyelt kérdés
Pl. Inzulinrezisztencia,autoimmum pajzsmirigy alulműködés stb. Elvileg ezek ellen találták ki ezt a diétát Most állnék neki erre olvasok egy ilyen cikket. A cikk meglehetősen hosszú. [link]

2018. ápr. 5. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

Én egyszer próbáltam nem kifejezetten paleo, de szénhidrát szegényen étkezni. Kb. másfél napig bírtam, mert utána hiába ettem a megengedett kajákból bármit és bármennyit, össze akartam esni az éhségtől.

Nem mindenkinek való ez, és szerintem csak úgy, divatból veszélyes nekivágni.

Nem tudom, van-e összefüggés, de végül is nekem is volt pajzsmirigy gondom, ami tavaly derült ki, ezért eljesen eltávolították a pajzsmirigyem. 8 kilót szedtem fel (a cigi letétle miatt is), amit kalóriaszámolással és minimális mozgással simán leadtam, nem kellet megvonnom magamtól semmilyen szénhidrátot.

2018. ápr. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Sok problémát okozhat a zsírdús étkezés, genetikailag is alkalmasnak kell rá lenni. 40g CH alá nem szabad menni, mivel ketoacidózis alakulhat ki, de ez nem jelenti azt, hogy ennyi mindenkinek elég, nem fog fájni a feje, nem lesz rosszul stb. A bőr pattanásos lehet tőle, szorulás is előfordul elég gyakran. Az epére is figyelni kell, ha bármi probléma van vele, pl. szokott fájni, húzódni, ha majonézes salátát eszel vagy gombát, akkor ne étkezz zsírosan.


Lényeg a lényeg, alkati, hogy ki mennyire bírja; nekem például csak az alacsony zsírtartalmú étkezés egészséges.

2018. ápr. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14%
Na, a végére csak kibújt a szög a zsákból: minden állati fehérje káros. Szokásos vegán hisztéria.:D
2018. ápr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Dehogy alakul ki ketoacidózis... Egészséges embereknél nem teszi, ettől függetlenül van paleo ketós csoport, ahol 50g ch alá nem mennek (némi logika van benne, mivel kb. ennyi kell feltétlenül az agynak zsíradaptáltként). Kár, hogy az kevés embernél ad ketózist, bár attól még lehet jó. Én is jól érzem magam napi 60-80g ch-val, pedig tuti nem vagyok ketózisban.


Kérdező, nem produkált (igaz, egy parányit eltértem tőle egy idő után, de ahogy elnézem a nemzetközi paleósokat, kevésbé, mint ők), viszont az elején roppant szénhidrátos paleót nyomtam, így nem laktam jól még annyira könnyen sem, amennyire nekem lehetséges és nem fogytam, pedig olyan keveset ettem, amennyit bírtam.

A paleo nem zsíros és nem szénhidrátszegény étrend alapból, csak éppen sokan úgy csinálják, mivel sok szénhidrátdús alapanyag kiesik (de igen sok bent marad, zöldségek, gyümölcsök, keményítők). Ugyanígy pl. a vega, pláne a vegán étrend pedig inkább szénhidrátdús szokott lenni, de azok sem szénhidrátdúsak alapból, simán lehet szénhidrátszegényen is csinálni őket.


Nem mindenkinek jó zsírdúsan enni, ahogy nem mindenkinek jó szénhidrátdúsan enni. Csináld azt a stílust, ami személy szerint megfelel számodra.


4 évtizede eszem zsírosan, nekem nagyon jó. De amint 100g fölé megyek a szénhidráttal jópár napra, rosszabbul leszek. Évtizedekig rengeteg szénhidrátot ettem és nem tudtam, hogy jobban is érezhetném magam, de most már igen.

A párom soha nem fog szénhidrátszegényen enni, mert ő meg azt nem bírja (a zsírban egyetértünk, annyi zsírt eszik, mint én. ez elvileg rossz kombó, de máshogy nem tudja megoldani s neki bevált. persze a legtöbb ember sok szénhidrátot és sok zsírt eszik).


Én saját magammal "kísérletezem". Ha nekem rosszul esik valami, nem hat meg, hogy 42 kísérleti alanynak fordított volt a tapasztalata.

2018. ápr. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló!Nem ketózisra gondoltál ketoacidózis helyett?Az utóbbi egy életveszélyes állapot,kezeletlen 1-es típusú cukorbetegeknél alakul ki, ha sokáig nagyon magas a cukra valakinek.
2018. ápr. 6. 11:05
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem feltétlenül ketózis a célom,inkább a vércukrom lenn tartása.
2018. ápr. 6. 11:06
 7/9 anonim válasza:
Zsír és zsír közt hatalmas különbség van.
2018. ápr. 18. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Bár én nem teljesen paleo étrendet követek ( csináltam 100 százalékosan is,ma már inkább a mindenből mértékkel elvet vallom -és ez tesz a legjobbat közérzet, izomépítés,szálkásítás terén is) ,de elég sok zsírt viszek be évek óta ,viszonylag kevés szénhidráttal ,nekem nagyon megfelel ,energikus vagyok , a vérképem teljesen rendben ,régebben enyhe vashiányos voltam,mára ez is megszűnt .

Inzulinrezisztencia kialakulását kizártnak tartom a zsíros étkezéstől,bár nem vagyok orvos,így nyilván ez csak az én (laikus) véleményem,mivel ismerem a betegség mechanizmusát .

De mivel nem vagyunk egyformák,sőt,nagyon nem,én még mindig azt mondom próbálja ki az ember,és ha bejön bejön ha nem nem . Mindenestre a közérzet,az energiaszint,a bőr-köröm-haj állapota ,és a testkép nem hazudik ,ha jól érzed magad ,jó az emésztésed és jól nézel ki akkor nem tehet rosszat a kaja,a szervezet jelez hidd el .

Épp ezért erőltetni sem kell,ami nem megy.

2018. máj. 2. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is próbáltam a paleot, de nagyon megviselte a szervezetemet és a lelkemet is a drasztikus szénhidrát megvonás és a sok zsíros magliszt és állati zsír, melyektől egymerő pattanás lettem és még a hasam is ment. DE! Az izületeim olyan olajozottakká váltak és jobban éreztem az ízeket és fogytam ezerrel. Nos, én is azon vagyok, hogy számtalan ötletet a paleo étrendből átvettem, de 100%-ban nem tartom egészségesnek.
2018. júl. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!