Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Ha a kókuszreszeléket ledarálo...

Ha a kókuszreszeléket ledarálom, akkor lesz belőle paleo kenyérsütésre alkalmas kókuszliszt?

Figyelt kérdés
Vagy direkt kókuszlisztet vegyek (egyéb hozzávalók mellett)?

2018. aug. 9. 08:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a boltban kapható kókuszreszeléknek nagy a zsírtartalma ahhoz, hogy liszthez hasonló állagú eredményt kapj. Esetleg úgy, hogy előtte kókusztejnek kiáztatod alaposan, kiszárítod, és az így visszamaradt koprát darálod.

Kókusztejet nem nagy tudomány készíteni, csak 1:2 arányban összekeversz kókuszreszeléket és meleg vizet (tehát 1 csésze kókszreszelék, 2 csésze víz pl.), hagyod ázni, majd alaposan összeturmixolod, utána pedig le kell szűrni, alaposan kinyomkodni, esetleg konyhai ruhába tekerve is rásegíthetsz. A visszamaradt pépet kell szétteríteni, és szárítani, amíg csontszáraz nem lesz, utána darálható.

2018. aug. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A zsírtalanított (azért marad benne, de jóval kevesebb) kókuszliszt és a darált kókuszreszelék nagyon távol áll egymástól, zsírtartalom, vízszívás, íz, állagra gyakorolt hatás tekintetében. Évek óta használom mindkettőt, nagyon másak.

Kókusztejet én is készítek, de sose foglalkoztam macerás szárítgatással, amúgy sem lesz olyan, mivel a kókuszliszt édes, a visszamaradt kókusz pedig nem, az átmegy a tejbe. Bár ettől még sós ételekhez jó, sőt jobb lehet... Sokan csinálják, ki lehet próbálni, bizonyára van létjogosultsága. A "használt kókusz" elhasználása amúgyis elég terhes lehet, ha sok kókusztejet készítesz.

2018. aug. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!