Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleo-ketogén táplálkozásról...

Paleo-ketogén táplálkozásról van-e valakinek tapasztalata? Megosztaná? Köszi.

Figyelt kérdés
2018. szept. 27. 17:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ketózok lassan 2 éve. Szigorú diéta, elkezdeni nehézkés, igencsak nagy plussz ha az ember tud főzni, mert szinten minden kaját át lehet alakítani ketobaráttá. Pár hét után ha az ember belerázódik, nem tűnik fel, hogy diétázol.

Én 62 kilótól váltam meg, ennek kb fele testmozgás nélkül. Most 58 vagyok, 55 a cél :) én csak ajánlani tudom, ha van akaraterőd kész vagy elhatározni magad, és pontosan utána olvasol, hogy mit szabad, mit nem és mit érdemes. Mert ketozni csak sajttal csülökkel meg baconnel is lehet, de az nem lesz egy egészséges diéta.

2018. szept. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%
Egy ismerősöm nyomta ezt a pala divatot. Előtte kb. 55 kg. volt, tök csinos. 1 év után olyan 75 kg. lehetett.
2018. szept. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
Sztem jó.
2018. szept. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ketogénen vagyok 3+ hónapja, 13 kilót fogytam vele, és számos egyéb előnye van. Sajna hátránya hogy a súlyzós edzés rosszabbul megy.

Én ajánlom.

2018. szept. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

A paleo nekem elég laza dolog, bár pár fontosabb étel kiesik, nem is erőltetem ma már, de azért mindig is közel fogok állni hozzá, egyes napokat kivéve.

A ketó, az egy más világ. Ettől még azt tartom könnyebbnek, mert nincs tiltólista, a paleóban pedig igencsak s amúgyis fekszik nekem a ketó. Bár érzékelhetően más, amikor mondjuk a paleós 200 gramm ch leesik 20-ra, de ez egyéni, nekem a paleo sem volt ennyi egy idő után (sosem fogytam volna 200 gramm ch-val, úgyhogy levittem 80 alá) és 20 grammos ketóra sem lennék képes szabad akaratból, az durva. 40 már kellemes tud lenni, ha valaki olyan, hogy szereti. De 80 és 40 gramm ch is ég és föld...


Mindkettőnél vannak korlátozások, amik miatt átalakul az étrend. Bele kell jönni, más ételeket enni, másra figyelni... Nekem több lépcső kellett a ketóig, nem hirtelen drasztikus váltás. Először paleóban nem tudtam, mit egyek (alapvetően nem eszem húst), utána már a ketó is a bőség zavara volt, rengeteg lehetőség van. De millióféle ketó és paleo van, a tied bizonyára egészen más, mint az enyém, amiben hús nincs, de édesség sok (kezdő ketósként nem is ment volna sok édesség nélkül, az vitte le a szénhidrátbevitelemet, mert ahhoz ritkán ettem sok zöldséget).


Nem tudom, milyen tapasztalat érdekel. Fogyni a paleóval és a ketóval sem fogytam az első 1-2 hónapban, utána is csak azért, mert sikerült levinnem a kalóriát egy újabb trükkel. De ez is egyedi, a feleslegen, mozgáson is múlik a dolog.

Megfelelő tápanyagbevitel is hozható így, amennyire tudom, de mivel további korlátozásokat hoz az ember ízlése, esetleg lehetőségei, nem árt utánanézni, én néha beírom a Chronometerbe a napomat.

Az, hogy hogyan érzed magad, megint egyedi, van, aki rosszul lenne 2 nap után, mert sok szénhidrátra van szüksége, amit paleóban még meg lehet oldani (bár nem mindenkinek menne), ketóban, ugye, nem (s hiába csinálja az ilyen hónapokig a ketót, soha nem lesz neki jó). Az én családomban csak én vagyok kompatibilis a ketóval, a paleo másnak is megy, de nem erőltetjük a számunkra felesleges elemeit.

2018. szept. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%

Szénhidrát nélkül olyan leszel, mint egy zombi. Semmihez nem lesz erőd, ingerült leszel, de legalább fogysz.

Elmondom neked, hogy bármit ehetsz, ami jól esik, egészen addig, amíg ez nem fordul zabálásba. És mozogni kell mellé. Nem úgy, hogy heti kétszer elmész aerobikra, hanem minden nap egy kicsit, de aktívan. Ha így csinálod, akkor nem kell irígykedve nézned, hogy a másik töltött káposztát eszik, te meg madárkajákat.

2018. szept. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

Bírom akiknek semmi tapasztalatuk de okosak. A tested a zsírt felhasználva fő energiaforrásként is ugyan olyan jól funkcionál (sőt sokaknak köztük nekem is az az észrevételem hogy több az energiám, jobban vág az eszem, kitűnő a memóriám) mint szénhidráton.


És a vicc hogy a keto pont nem madárkaja. Megeheted a normális adagokat cseppet sem vagy éhes, és betolhatod a sertéspörköltet, vagy egy jó kis marhatokányt vagy akár az említett töltöttkáposztát normál zsíros tejföllel, a belefőzött kolbász füstölthús is jöhet, csak a rizst kell kiváltanod valamivel, de rengeteg keto recept van már ilyen “problémákra”

A madárkaja (zöldségek, magvak, dió- és mogyorófélék) meg minden táplálkozásban fontosak, mert a szervezetednek szüksége van rostra, telítetlen zsírsavakra, de ez baromira nem azt jelenti, hogy akkor a mai reggelim egy marék saláta meg 3 szem dió lesz.

2018. szept. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 berryshake ***** válasza:
76%

Én jelenleg nagyjából 1,5 hónapja váltottam kb 50-60 g ch-s ketogénre (ezt még csökkenteni szeretném), kalóriákat nem számolok, jóllakásig eszem, nem addig, hogy meg se bírjak mozdulni, de éhesen nem állok fel az asztaltól.

A keto nekem nagyon sok pozitívummal jár, RENGETEG energiám van, nem jár a kajálás körül minden gondolatom, naponta háromszor eszem, a nasizásról teljesen sikerült leszoknom, mivel hogy nem ugrál a vércukrom föl-le. Ez alatt a másfél hónap alatt 59 kilóról 55-re fogytam (167 cm vagyok), most voltam vérvizsgálaton, minden paraméterem tökéletes és tényleg fantasztikusan vagyok, nagyon jó kajákat eszem. Többet fogyni nem igazán szeretnék már, egyébként sem ez volt a cél a ketogénnal, de tömni nem fogom magamba az ételt, úgy gondolom így sem eszem keveset, napi 1500 kalória biztos megvan. Persze nyilván a társaságban evés, éttermezés kicsit talán nehézkesebb, de semmi olyasmi, amit ne lehetne megoldani, magadnak kell főzni és ennyi. Én most olyan helyen dolgozom, ahol kiszámíthatatlan, hogy mikor tudok elszabadulni ebédelni, így nagyon nagy előny, hogy nem kaparom a falat az éhségtől délben, hanem bírom, ameddig kell mindenféle probléma nélkül, régen ez nagyon nem így volt, 3 óránként majd megőrültem egy kis kajáért.

Egyéb pozitívumok, amiket észrevettem magamon, hogy a bőröm észrevehetően sokkal szebb, mint korábban, eltűntek a mitesszereim, a kis kiütések a karomról. Kiválóan alszom, sokkal jobb az emésztésem is, mint mikor light kajákon meg szénhidrátdús étrenden éltem. Nem tudom, hogy ez a keto hatása-e, talán igen, hogy sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok, nincsenek hangulatingadozásaim, de ez is egy nem várt mellékhatás volt.

2018. szept. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

Igen, az éhség megváltozása az egyik legjobb dolog a ketóban, de sokan számolnak be több energiáról, kisebb alvásigényről s könnyebb felkelésről is.


Az ellenzők sokszor nem értik, hogy sokunknak az "ami jólesik", az extrém kevés szénhidrátot és tápanyagcsoportok (szinte) teljes kizárását jelenti... A sok szénhidráttól rosszul leszek és szörnyen enervál és éhessé tesz. Illetve ketó óta ez enyhébb, de ha rá alapoznék, akkor kikészülnék. Sosem működtem optimálisan szénhidrátdús étrenden, csak nem volt összehasonlítási alapom. Nyilván akinek a cukor adja az energiát, az egye azt is nagyobb mennyiségben. De attól még nem buta önsanyargató az, aki azt csinálja, ami neki jó, még ha az a ketó is.

2018. szept. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%
Csak kitalált divathóbort mindkettő. Semmi közük ahhoz ahogy szervezeted müködése az evolúció során kialakult. Hosszú távon visszaüt mint minden hasonló marhaság. Ehetsz nyugodtan mindent. Figyelj oda az arányokra, mennyiségre. Legyen elég fehérje, rost, zöldség, hús, gyümölcs az étkezésedben, mozogj rendszeresen és kész.
2018. okt. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!