Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mivel tudnék fogyni?

Mivel tudnék fogyni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

24 éves nő vagyok. 1 éve szültem ,szülés után 2 nappal 70 kg voltam .

Majd le telt a 6 hét és cukor sokkom volt , szinte faltam kb 2 hétig..

Sajnos sikerült felhíznom 95 kg-ra.

Voltam endokrinológusnál,volt cukor terhelés is . A cukorra kaptam is gyógyszert, a pajzsmirigyre nem mert még nem " vészes".


Segítsetek! Eszem a csirkemellet-halat-zöldséget és társait de nem tudok fogyni!

Napi 1 órát szoba biciklizem és még sem megy le.

Napi étkezés :

Reggeli: 3 tojás ,sonka

Tízórai: natúr joghurt -gyümölcs

Ebéd : csirkemell és saláta

Utcai: szintén natúr joghurt egy kis

gyümölcsel

Vacsi: csirkemell salátával vagy hal , esetleg sovány sertéshús

Cukrosat nem eszek,iszom !

Az étrendben van a hiba ? Nagyon le szeretnék fogyni, már undorom magamtól .


2019. jún. 11. 00:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Mióta tartod ezt a diétát?
2019. jún. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
3 hete
2019. jún. 11. 07:08
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor legyél türelmes és kezdj el szép nagyokat sétálni a gyerekkel, még pont akkora, hogy babakocsiban is elvan órákig
2019. jún. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Ebben az étrendben konkrétan nincs szénhidrát, azt a kis gyümit leszámítva. A szervezeted túlélő üzemmódba kapcsolt. Ha sikerül is így fogynod, kamatostul fog visszajönni, amint visszavezeted a szénhidrátot. Kiegyensúlyozott táplálkozás nélkül nem lehet tartós eredményt elérni. Gondolom metformint kaptál a cukrodra, ahhoz pedig 150-160 g szénhidrátot kell enni per nap. Így szét fogod cseszni a hasnyálmirigyedet. Mennyi az a "nem vészes" pajzsmirigy?
2019. jún. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően jó lenne az irány, de szerintem kevés zsírt eszel, és nem ártana változatosabban, nyugodtan ehetnél párolt zöldségeket, ne mindig csak salátát, mert marha hamar meg fogod unni és kín lesz az egész. És más fajta húsokat, olajos magvakat is be kéne iktatni, hüvelyeseket is bevezethetnél. Ez így nagyon egyhangú, és tápanyagszegényesnek tűnik.

Ha gyógyszert kaptál, akkor jól gondolom Inzulinrezisztens vagy? Ha igen, akkor ebben az esetben, az inzulinszintet kell csökkenteni , hogy fogyni tudj, lehetséges, hogy a napi kétszeri gyümölcs nem szerencsés, gyorsan felszívódó szénhidrát, és eléggé felugrik tőle a vércukor, ezáltal az inzulinszint is. Az IR nem egy szerencsés állapot sajnos. Nem játék, mert cukorbetegség előtt áll ilyenkor az ember. Nem mondom hogy ne egyél gyümölcsöt, de ilyen esetben érdemes mérsékelni, és alacsony szénhidráttartalmút választani. (nem írtad milyeneket eszel).

Magas inzulinszinttel nincs fogyás. Sok esetben IR-nél szokványos 160 grammos szénhidrát diéta hosszútávon nem hatékony, mert egyéni állapotnak megfelelően kellene csökkenteni a szénhidrátbevitelt. A 160 gramm pedig csak enyhe fokú betegség esetén ér valamit. Nekem pl nem segített, mert rengeteg volt az a szénhidrátmennyiség.

Én 70-95 gramm közt eszem szénhidrátot, hozzá több zsírt és több fehérjét, IR-esként, és ez volt az ami nekem segített. Ezzel tudott egyáltalán elindulni a fogyásom. Azóta szép lassan megy le. Bőven elég ez a szénhidrát mennyiség egyébként, sokkal jobban érzem magam így. Hamar megszoktam:) Nem mondom egyáltalán, hogy neked is ennyire kell levinni a szénhidrátot, de ha nem fogysz, akkor valami azzal nem stimmel. Nincs jól összeállítva az étrend. Valamin elcsúszik a dolog.

2019. jún. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Nem lehet elégszer elmondani. Számold a kalóriákat.

Kalóriadeficit nélkül nincs fogyás.

2019. júl. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A szobabicikli trükkös elfoglaltság. Sokaknak van, de mivel rendkívül olcsón lehet kapni használtan, ebből azt gondolom sokan elégedetlenek vele:) Szerintem is jobb a séta esetleg a futás, majd ha kevesebb leszel, mert az terheli a vázat meg az izmokat.
2019. júl. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Sikerült azóta fogynod? Hogy haladsz?
2019. szept. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az iràny jó , de sokkal vàltozatosabban kellene, ezt valószínű hamarabb megunod mint hogy elérd a célod., kevés a zsír, a tested nem jut elég energiàhoz, esélyesen ragaszkodik a raktàrakhoz. Emellett türelem se àrt:) 3 hét nem idő. Majd 3 hónap múlva aggódj, ha addig se megy le semmi.

A gyümölcsben is van cukor. Az egyik gyümis étkezést érdemes lenne sajtra és vagy olajos magvakra cserélni.

2019. nov. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!