Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Édesítőszeres üdítők tényleg...

Édesítőszeres üdítők tényleg hízlalnak? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A mesterséges édesítőszeres colara, teakra, gyümölcsleverke gondolok. Nagyon kevés kalória tartalommal es szinte 0 g cukorral mitől hizlalnak? Márpedig már jo néhány kutatás, szakértő mondta h majdnem annyira hizlalnak mint a cukros üdítők. Es főképp a hastáji felesleget növelik. Állítólag növelik az éhség érzetet. Rajtam egy 6-8 kg plusz van, pont annyi h legyen egy kisebb uszogumim. A kajaval nem lenne gond viszont ha csak ilyen édesítőszeres innivalokat iszok akkor lehet lapos hasam vagy maradni fog az úszógumi?
2019. aug. 13. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Érdekes nekem még ketogén diéta alatt sem okozott gondot a nullkalóriás kóla. Nem lettem éhesebb sem tőle. Hasi zsírt sem növelt.
2019. aug. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mr.Q77 ***** válasza:
41%

Ne igyál és kész. Probléma megoldva. El nem tudom képzelni miért adnak ki az emberek pénzt ilyen mű vackokra, azon kívül hogy szörnyű ízük van, 0 kalória ide vagy oda nem hiszem hogy sok pozitív hozadéka lenne szervezetre.


Szerintem -(bár most nem olvastam utána csak valami régi leírás ugrik be ... keress rá a google-n hogy édesítőszer inzulin reakció)- te arra gondolhattál hogy hiába 0 kalóriás mivel édes a szervezet erre azzal reagál hogy ugyanolyan inzulin reakciót vált ki mintha cukros lenne.


innentől már csak laikusként logikázok (ezért lehet hülyeséget írok) tehát ha édesítő szeres ital magában iszod akkor "megúszod" a zsírosodást, ha vizont mellé éppen eszel valamit akkor a megemelt inzulin szint miatt több zsír rakodik le mintha csak pl sima vizet innál ... de mondom ezt ne vedd kéz pénznek, most nincs kedve leellenőrizni ...

2019. aug. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én iszom és mivel tudatosan számítok étvágynövelő hatásra, ezért nem eszem többet. Szerintem a te is oda figyelsz, hogy ne edd túl magad, akkor nem lesz gond. De napi 1 pohár üdítőbe még senki se halt bele ,szóval csak akkor javaslom ha nem bírod kevéssel.
2019. aug. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

A kísérletek alapján az édesítőszeres üdítőket fogyasztók több felesleggel rendelkeztek, s a metabolikus szindrómájuk se javult. Több magyarázat is született, hogy az íz miatt cukorként reagál rá a szervezet; hogy mégis kalóriát nyer belőle a szervezet (pl. rostokból baktériumok révén jutunk mégis kalóriához); hogy többet esznek, mert azt hiszik, így már szabad; hogy befolyásolja az anyagcsere-folyamatokat, hormonokat stb.


A lényeg, hogy rendszeresen nehezebben fogytak az édesítőszeresek, mint azok, akik nem ittak ilyeneket.

2019. aug. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Mindenki màs. Én szoktam inni mert nem akarok egész életemben íztelen vizen élni. Dögunalom. Nem okoz problémàt, fogyok simàn mellette. Igaz, mindent tudatosan eszem amióta életmódot vàltottam. Az étvàgyam se nőtt meg. Semmi ilyesmit nem érzek.
2019. aug. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az aszpartamos üdítők, annak ellenére, hogy nincs bennük cukor és kalória, a szervezetben inzulinválaszt váltanak ki, aminek a zsírtartalék képzésben kulcsszerepe van.


Az élelmiszerekben cukor helyett gyakran használt maltitol ugyanezt csinálja.


Minimum ezeket kerüld. Akkor inkább cukrosat fogyassz, annyit, amennyi belefér - a lapos hashoz minimális fér bele úgyis. Persze ha már bűnözöl, abban a kevés bűnözésbe n szerintem pl. a fagyi vagy egy-két macaron inkább "megéri".

2019. szept. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!