Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » MIért nem indul be a fogyás?

MIért nem indul be a fogyás?

Figyelt kérdés

Egyszer régen már volt egy nagy fogyásom. Nem csináltam semmit másképp, csak annyit hogy akkor nem számoltam a kalóriát szénhidrátot, csak kevesebbet ettem és egészségesebben.

Most szinte pontosan tudom mit viszek be, 150+ból a papírforma szerint az elején könnyebbnek kéne lenni.

Napi 1200-1300kcal a max de volt hogy kevesebb, eddig a legtöbb szénhidrát egy nap 110 volt.

1 hete kezdtem, és az első nap utáni -1kg gondolom bélsár és víz után minden egyes nap (dkg pontos mérlegem van) ugyanaz a szám vár :(


Reggelt zabkásával indítom, persze cukor nélkül. Eddig az ebédek köret nélkül, inkább zöldséggel valamilyen hús, délután 1 alma vagy joghurt, vacsorára ismét valami könnyű.


Nem éreztem éhséget az első nap óta, akkor volt, de már nincs, kívánós sem vagyok a 3. nap óta, így nincs is kényszer bűnözésre.


A munkám fizikai így plusz mozgás még nincs, anno sem kellett, olyan jól ment.


Nem várok csodákat, csak hogy már elinduljon és lássam az eredményét.


A bélmozgás viszonylag jó bár nyuszi adagok csak.. :D Esetleg valami anyagcsere beindító? (citromos vízet szoktam inni, azt szeretem)


2019. szept. 28. 08:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Az első hetekben a napi normális súlyingadozás (főleg ekkora súlynál) elfedheti a fogyást a mérlegen. Légy türelmes, és kezdd el mérni a centiket is.

Szerintem ez nagyon koplalós kalóriamennyiség neked. Fehérje- és zsírbevitelt told fentebb, egészséges ételekből. Több hús, tojás, hal, sajt, túró, néha egy marék olajos mag (pl. mandula, dió) még beleférne az étrendedbe, még ha nem is vagy igazán éhes. Ha ennyire visszaveszed a kalóriákat, nagyon le fog lassulni az anyagcseréd (nem az emésztésre gondolok). Köretnek a zöldségek nagyon jók a fehérjedús ételek mellé (lehet párolt, sült, nyers zöldség és leves is), az emésztésre is jó hatással vannak.

Citromos vagy almaecetes vizet evés előtt igyál, jót tesz az emésztésnek. Ihatsz gyógyteákat is.

2019. szept. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm :) reggeli zabkása, este natúr túrót szoktam mert imádom, próbálom ezeket az értékeket tartani amit neten írnak, fehérje dús és jó szénhidrátok. De a kalkulátor szerint fogyásomhoz napi 2.2-2.5e kalória kéne és 300ch ír... Azt rengetegnek érzem :(

Sokan dobálóznak vele hogy genetika... Hát nálam igaz is, ha csak nézem tesóim mit esznek már hizok.. :D

Húgom és nővérem is képtelen hízni, erre egyikük tablettát is szedett... Reggelire 2 szendvics, ebéd dupla adag desszertel, egezs nap csoki chips, vacsora is 2* és 53kg fölé nem megy de inkább fogyni kezd ha ezt nem tartja.

Én meg kiskorom óta ellenkezője :(

Szörnyű.. de döntöttem, szenvedek azért hogy végre egészségesebb legyek :)

2019. szept. 28. 10:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Szenvedni azért nem kell, csak odafigyelni, mit eszel :) És a BMR-ed alá semmiképpen ne menj. A ch maradhat alacsony, ha jól érzed így magad.
2019. szept. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Orvosnál voltál? Jó lenne megnézetni, hogy nincs-e esetleg már kialakult inzulinrezisztenciád és/vagy cukorbetegséged. Ez megmagyarázná, hogy miért nem akaródzik beindulni a fogyás. De amit írtál, az nagyjából jónak tűnik ebben az esetben is.


A jó hír az, hogy az egészségedet elsősorban a belső szervek elzsírosodása veszélyezteti. Ami - mivel mozogsz - nálad valószínűleg nem áll fenn olyan súlyos mértékben, és amúgy is azt a zsírt fogod elsőként leadni. Ezt azért írom, hátha segít megtartani a motivációdat a nehéz indulás mellett :-)


Arra érdemes figyelned, hogy az ebéd tényleg ne köret nélküli hús legyen, hanem hús sok zöldséggel (mindkét variációt említetted), mert a zöldségben levő szénhidrát fontos a bélflóra egészsége szempontjából, az egészséges bélflóra meg segít a fogyásban (elvileg a rossz bélflóra képes rávenni, hogy több cukrot egyél).

2019. szept. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ismét köszönöm a válaszokat. Mikor lefogytam anno pont emiatt mentem endokrinológushoz és nőgyógyászhoz. Pcos és ír, mindig rosszul voltam, volt hogy lement 2.5re is a cukrok, de azóta nincs rosszullét, de erre figyelek. 160gr diétát ajánlotta csak az endo, mert a hormonok nem voltak rosszak, pajzsmirigy rendben.


Én is arra gondoltam hogy az anyagcsere miatt nem megy, mégis ezen a napon kellemes volt az ürités (elnézést a témáért) :D de eddig napi sokszor, néha hasmenés ingerrel. Most napi 2* normál állagban, és mennyiségben. (Tényleg bocsi) :D


De valahogy jobban érzem magam, élvezem a számolgatást, tényleg csak az első 3 napot kell átvészelni utána már öröm, de jobb lenne eredménnyel.

Lehet tényleg kéne vennem egy ruhacentit :)

2019. szept. 28. 12:44
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha van egy darab madzagod, azzal is "mérhetsz", bejelölheted rajta a jelenlegi állapotot. Utána vagy ahhoz hasonlítasz, vagy utólag a madzagot is lemérheted majd a centivel.


Az, hogy jobbam érzed magad, simán lehet összefüggésben a jobb étrenddel szerintem. A túl sok cukor depressziót is okozhat többek között hosszú távon.

2019. szept. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Borzasztó kevés ez a kalória. Lényegében koplalsz. A szénhidràt meg IR esetén ( àllapottól függően) lehet hogy sok a 110g. Nekem is 160 ch diétàt ajànlott a doki IR pcos pma mellett, mert ez a sablon ajànlàs, ami sokaknak nem segít, nekem egy deka sem ment le, pedig fél évig csinàltam. Akkor kezdtem fogyni mikor 80-85 g szénhidràtot kezdtem enni, havi 4-5 nap van mikor 90-95 grammra felviszem, ez ad egy kis szabadsàgot.:) Kalóriàt nem korlàtozom direkt, kell az energia. 2100-2500 között mozog, 170 kg voltam mikor kezdtem, 7+ hónapja, 26 kg ment le eddig.

Hosszútàvon az ilyen energiamegvonàs nem fog jót tenni, emelned kellene a bevitelt. Ne ilyen kevéssel kezdj. Be fog lassulni az anyagcseréd.

2019. okt. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

Ahogy számolgatom a szénhidrátot 100 alatt van, de akkor belövöm max 80ra. A Kcal is több kicsit, főleg zsiradék formájában ch nélkül.

A 2. héten megindult kicsit, lement 3kg de ki tudja hogy nem e csak a víz :( azóta 5 napja semmi, de megpróbálom variálni kicsit :)

2019. okt. 9. 08:25
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Még egy apró ötlet, hátha: számold össze, mennyi rostot eszel. Az ajánlás kb. 25 g/nap, de nyugodtan lehet 50 g is. Óvatosan, lassan emeld csak, könnyen hasmenés lehet a vége a hirtelen növelésnek.


A rost sokféleképp segít, de ami esetleg neked számíthat, hogy egészséges bélflórát alakít ki. A bélflóra pedig egy csomó mindenre hatással van, többek között az inzulinrezisztencián is segíthet.

2019. okt. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!