Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Viszonylag nagy túlsúly, és...

Viszonylag nagy túlsúly, és szeretnek fogyni?

Figyelt kérdés
178cm és 104kg . Elhatároztam hogy szeretnek fogyni , az elmúlt pár napba utána is olvastam sok dolognak . Most személyes tapasztalatokra vagyok kiváncsi . Ti hogy kezdtetek ekkora súllyal ? Miket ettetek , milyen mozgás formát stb ? Esetleg valami hasznos tipp is jól jönne .
2019. okt. 17. 10:02
 1/5 anonim válasza:
Sportoltál már eddig valamit, vagy nagyon mozgásszegény az életmódod? Hogyan étkezel úgy egyébként? Írhatnál még egy kicsit magadról, mert egyáltalán nem mindegy a korod és a nemed. Nyilván ezek ismeretében se lehet tuti tanácsot adni, de a fokozatosság egészen biztosan nem árt, mert fenntarthatóbb, mint bármi más. Csak a kérdés az, hogy honnan indulsz.
2019. okt. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
179 cm vagyok, és olyan 96-98 kg-ról indultam. Fél év alatt leadtam 20 kilót, utána egy év alatt még 10-et. Igazából olyan nagy titok nincs mögötte, leginkább csak az, hogy nem zabálok össze-vissza mindent. Egyrészt kevesebbet is eszem, mint előtte, akkor sokszor csak megszokásból vagy unalomból is ettem folyamatosan. Másrészt annyi tudatosság azért még van benne, hogy a szénhidrátot igyekszem minimálisra csökkenteni. De ez mondjuk szerencsére nem olyan nehéz, mert sosem voltam nagy kenyérevő, és nem vagyok különösebben édesszájú sem. Ami a mozgást illeti, abból sokkal több nincs, mint előtte, ugyanúgy irodai, ülőmunkát végzek, és a szabadidőmben sem edzek vagy sportolok sajnos semmit. Annyi változott mindössze, hogy munkába nagyrészt gyalog járok, ami munkanapokon reggelente és délután is egy olyan jó 15-20 perces sétát jelent.
2019. okt. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Szia.

Én 7 hónapja vàltottam életmódot, zsírban és fehérjében gazdag, szénhidràtszegény étrenddel. 170 kilóról indultam.

Rengeteg zöldséget eszem, húsokat, halat, tojàst, sajtféléket, lm natúr joghurtot salàtàkhoz, szénhidràtcsökkentett kenyeret, + krumplit vagy tésztàt is heti egyszer. Valamint mértékkel ch csökkentett, és diabetikus édességeket.

A mindennapokból kiirtottam a fehér lisztet, cukrot, és az étolajat is. Viszont tudatosan, havonta egyetlen egyszer tartok egy csaló napot, amikor bűntudat nélkül eszem egy kis csipszet vagy édességet és péksütit. Ennyi. Utàna megint visszaàllok a diétàra. Egyéb köreteket( rizs, bulgur, köles, hajdina, zab stb egyàltalàn nem fogyasztok, nem szeretem őket, és évek óta nem eszem gyümölcsöket sem, rosszul leszek tőlük sajnos.

Működik a rendszer, -26 kgnàl jàrok.

Mozogni még nem tudok sokat. Heti 4x 1 óra, hasizomerősítés, szobabicikli, súlyzózok 2 kilóval, és duci torna ( direkt olyan amit ilyen nagy súllyal lehet csinàlni. Próbàlom kímélni az izületeimet még.

Màr most sokkal jobban érzem magam:) szóval nincs megàllàs. Néhàny év és meglesz a 65 kilós célsúly.

2019. okt. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3.* Az olajos magvak kimaradtak. Azokat is fogyasztok heti többször!
2019. okt. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Először is nagyon nagy gratulációt és kitartást kívánok nektek !

24 éves vagyok és fiú , ülő munkát végzek én is . Régen sokat mozogtam hobbi szinten fociztam . Sajnos a társaság fele külföldön a másik sosem ér rá ezért szinte nulla a mozgásom . Én sajnos régen és most is eléggé szénhidrátdúsan eszek , és sajnos a rosszabbik fajtából . Kenyér , zsemle stb . Es igen , én is észre vettem magamon hogy néha unalombol eszek vagy csak valamit rágni akarok egy film , sorozat közbe . Ezeket elhagytam már két héte plussz cukros üdítőket sem iszom .

A mozgást hogyan kezdjem el ? Azt olvastam hogy a kardio edzések ilyen súllyal többet ártanak mint használnak .

2019. okt. 17. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!