Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Segítségre lenne szükségem,...

Amanda879 kérdése:

Segítségre lenne szükségem, hogy kihez forduljak szakértői tanácsért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arról lenne szó,hogy május óta diétázom mivel a tavaszi szezonban szeretnék fittnes versenyen indulni.

Az étrendem amit követek magas rost tartalmú és emellett a szénhidrát bevitelem nagyon alacsony (napi 50g)

emellett fogyasztok jó zsírokat (persze mértékkel) és regnegeteg zöldséget.

Májusban amikor elkezdtük a felkészítőmmel a diétát akkor 54kg voltam 160cm magasságomhoz és most 5 hónap után amikor rááltam a mérlegre 58kg-ot írt.

Láthatóan izmosodtam sokat ez biztos viszont alacsony ch-s étkezés ellenére is zsírosnak és vizesnek látszik a testem és nem csak én látom így😔

Eddig nagyon sok szójatejet ittam illetve tofut fogyasztottam.

Arra tippelek,hogy a magas szója tartalmú étrend lehet a hibás.

A hajamat minden 2. nap megkell mosnom mert olyan hamar bezsírosodik és az arcomon egyre több pattanás jelent meg.

Valaki esetleg aki ért a témához tudna nekem segíteni ebben,hogy kihez kéne segítségért fordulnom, milyen irányba?



2019. okt. 21. 07:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Centiket mértél? Elképzelhető, hogy vékonyabb lettél a több kiló ellenére, ha több lett az izom is rajtad.

A testépítéshez nem értek, annyit olvastam, hogy tömegelés kell az izomépítéshez, aztán szoktak szálkásítani. De van itt a gyk-n testépítés kategória, szerintem ott is olvass, kérdezz.

A szóját szerintem felejtsd el. Tejtermékeket fogyasztasz, akár fehérjepor formájában? Mit értesz "jó zsírok" alatt?

2019. okt. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem néztem centimétert sajnos.

Jó zsírok alatt a mandulát értettem illetve még néhány mag fajtából szoktam fedezni a zsírbevitelemet.

A fehérjepor ivását 1 hete ráhagytam mivel az is gyanús volt a pattanások szempontjából.😌

2019. okt. 21. 14:19
 3/7 A kérdező kommentje:
Tejterméket nem fogyasztok.
2019. okt. 21. 14:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, az omega 3-6 aránnyal lehet itt gond, ha csak olajos magvakból viszed be az összes zsírt.

Nézd meg ezt a táblázatot:

[link]

Az arányt pl. chiamaggal, lenmaggal tudod javítani. De sem ezekből, sem a többi magból nem érdemes túl sokat enni. Ezeknek is bőven lehet köze a pattanásokhoz és zsíros hajhoz.

Egyébként növényi étrenden vagy?

2019. okt. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A szójafehèrje a legrosszabb fehèrje.


Illetve fehèrneporból ne wheyt hanem isolátumot használj.


Ha nő vagy az is lehet menzesz előtt mèrtèl ez miatt is mutathat többet.

2019. okt. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pluzs zsiradekra egyaltalan nincs szuksege a testnek, eleg annyi amennyit a zöldségek, gabonak tartalmaznak. 50gr ch meg lofsz. Egyszer jól fogsz kinezni a szinpadon, utan meg evekig tart majd mire a hormonhaztartasod helyre all, es hízni fogsz a levegotol is kb. Nem ajanlom ezt a vonalat folyatni..
2019. okt. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Testépítő kategóriaban többre mennél az ilyen kérdesekkel, etrendedre kívancsi lennék
2019. nov. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!