Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hogyan tudom kontrolálni az...

Hogyan tudom kontrolálni az evési rohamaimat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 18 éves lány vagyok. Júliusban fogyózni kezdtem. 75 kilóról eljutottam 65kg-ig. 161cm vagyok. Tetszik az amit elértem, de még nem akarok megállni. Most érzem azt, hogy egyre nehezebben megy. Eddig tudtam tartani az étkezést és nem igazán kívàntam soha semmit. Megtudtam állni h ne egyek össze mindent. Ezzel szemben most mindig egyre többet akarok. Amíg a suliban vagyok nem igazán izgat a kajálás eltudom foglalni magam. De amint hazaérek elkezdek enni. Persze nem olyan dolgokat, hogy fehérkenyér csoki vagy ilyesmi. Ugyan azt a diétás kaját amit eddig is, csak nem elég már egy tányérral hanem kettővel. Utána nagyon rosszul érzem magam és előfordul, hogy a wc-én kötök ki mert nem bírom elviselni hogy túlettem magam. Mit tudtok ajánlani? Hogy tudnám újra kontrolba helyezni? Olyan boldog lennék ha elérném az álomsúlyom az 57kg-ot.

2019. okt. 21. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem lehet, hogy az a baj, hogy reggel és napközben nem eszel eleget? Sajnos ezzel meg lehet bolondítani a szervezet éhségszabályozását. Próbáld meg azt, hogy reggelire több fehérjét eszel. Másrészt ha stresszes a suli, sajnos az is erősebb éhséget okoz.


Még egy trükk: miután megetted az első adagot, várj 15 percet. Jó eséllyel ki fog alakulni a jóllakottság, és nem fogsz már vágyni a második adagra. Ha mégis, akkor edd meg, ebben az esetben tényleg éhes voltál.


De a hánytatást (ha jól értem, hogy arról van szó) fejezd be. Többet árt, mint használ. Ha arról van szó, hogy fizikailag kellemetlen a túl sok étel a gyomrodban, azt megértem, de próbáld a fent leírt módszerekkel elkerülni az ilyen helyzetet.

2019. okt. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kell egy kis szünetet tartani a szigorú étrendben és megengedni magadnak némi luxust. Már nagyon ki vagy éhezve. Egy kicsit stabilizálódik, aztán újra elindul. A szénhidrátos csalások ezt inkább elősegítik, mint hátráltatják, mert a szervezete nem azt érzékeli, hogy nélkülöz. Viszont mozogjál rendszeresen. Ha az önhánytatás eszedbe jut, akkor mindenképpen klinikai szakpszichológusra van szükséged, mert ez evészavar, betegség.
2019. okt. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nap közben egyél normálisan. Azt hiszem marketing miatt találták ki azt a "reggelizz mint egy király.." dumát, de azóta bebizonyították, hogy tényleg segít ha reggel eszel többet, este meg a legkevesebbet. (egy műsorban láttam)

Plusz nekem segítenek a heti/havi csaló napok. Így nem csavarodok be meg veszítem el a kontrollt, hogy sosem ehetek kiadós finomat. És 1 nap alatt ugyebár nem lehet meghízni.

2019. okt. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Fontos tartanod egy úgyevezett refeed napot, sőt a te esetedben több napra lesz szükség. Ilyenkor megnöveled a szénhidrát és kalória beviteled, hogy a szervezeted érzékelje, nem éheztetik. Ez segíti az emésztésed, és 2-3 nap refeed után visszatérsz az eredeti diétára.

A refeed napon emeld meg a kalória beviteled kb párszáz kalóriával és egészséges, összetett szénhidrátokban növeld meg a beviteled. Pl sütőben sült nagyon kevés olivaolajjal lelocsolt krumpli, zabkása lekvárral stb....a refeed napok fontosak h ne lassuljon le a metabolizmusod.

2019. okt. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek! ^.^ A csalonapot nem igazan beiktatni, mert altalaban nem tudok meg allni es megszabni magamnak h ennyi volt ezert inkabb hagyom. Tobbszor probaltam de csak az lett belole, h meg egyet, meg egyet es a vegen pedig a wc.
2019. okt. 22. 20:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Bevallom nem olvastam végig, a kommenteket sem. Addig jutottam, hogy a wc-n jutsz ki, amit úgy.

Olvashat utána az ember, de nem fogja elhinni milyen veszélyes. Saját családom rosszindulata és a megvető tekintetek miatt már akkor is hánytattam magam mikor egy almát ettem meg.

Ez évekig ment így.

Elértem vele valamit? Nem, a lelkemnek jobb volt, hogy nincs bennem de nem fogytam, ez nem megoldás.

De a fogaim tönkre mentek. 18 évesen 1 lyukas fogam sem volt, tökéletes fogsor, rá pár évre sorba húzni kellett ki mert a gyomorsav szétette őket.

28 éves vagyok, évek óta nem hánytam betegségen kívül, de hiányzik 3 fogam, 4 másik meg húzás érett lenne de nem merem mert első fog (nem látszik csak érzem a mindennapi fájdalmat). 29 éves koromra protézis fog kelleni, most erre gyűjtök.

Másrészt refluxom van. Annyit hánytam, hogy a gyomorszájam nem záródik, évek óta szedek rá gyógyszert +havi 1 doboz rennie elfogy. Nagyon nagy a veszélye ilyenkor a nyelőcső ráknak.


Azóta is súlyproblémáim vannak de boldog házzasságban élek és az sokat segít ha van aki segít.


Próbálj enni zabpelyhet, de nem a dobozos csokigolyóra gondolok, natur zabpehely, zabkásának édesítőszerrel. Nekem 3 kanál pehely +3dl tej eltelít 4 órára és bárhogy ízesítheted.


Egyél reggelit, tízórait, ebédet, uzsonnát és vacsorát. Persze mértékkel, hogy a tápanyag bevitel folyamatos legyen (én almát szoktam uzsonnára, tízóraira főtt tojást vagy natur joghurtot egy kis édesítőszeres lekvárral)


Amióta az eszemet tudom gondom volt, most megint neki álltam eddig sikerrel, ha bármiről szeretnél beszélgetni nyugodtan írj privátban :)

2019. okt. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
amit úgy értelmezek hánytatod magad* - ez lemaradt bocsi :)
2019. okt. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!