Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mit egyek pl a fehér kenyér...

Mit egyek pl a fehér kenyér helyett?

Figyelt kérdés
Mit szabad enni egy szenhidratcsokkentett diéta alatt? Eldöntöttem hogy nem eszem tésztákat, se fehér kenyeret, se cukor se csoki se cukros üdítők. De ezek helyett mit tudok enni ami laktat is?

2020. febr. 24. 08:13
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Ha mindent kizársz, akkor éhes leszel, és nem fogod tudni sokáig tartani. Sose jó a drasztikus diéta. És a szénhidrát nem ellenség, az is kell a szervezetnek.

Ha szeretnél fogyni, akkor azt kéne tudni, hogy mitől híztál meg és azon kéne változtatni.

Pl. ha naponta nasizol, eszel édességet, akkor azt hagyd el, és csak egy héten egyszer egyél egy csokit vagy sütit, vagy ha valami alkalom van.

Ha víz helyett cukros üdítőket iszol, akkor igyál vizet, és üdítőket csak alkalmakkor.

Kenyeret nyugodtan ehetsz, csak nem minden étkezésed, kenyér, szendvics legyen.

2020. febr. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Lehet kapni teljes kiőrlésű szénhidrát csökkentett kenyeret, talán a purpur ilyen, de ha bemész a boltba megtudod nézni melyik kenyérnek mik az értékei.


Igaz az ilyenek drágábbak de én pl ugy csinálom, hogy megveszek egy ilyen fél kilósat és beteszem a fagyasztóba majd mikor kenyeret kívánok kiveszek 1-2 szeletet 1 óra alatt kienged és olyan mintha friss lenne. Az ilyen kenyérhelyettesítők mint pl abonett és társai nem a legjobbak mert 100grammjába több a kalória meg a ch mint a kenyérébe és a kenyér legalább jobban laktat.

2020. febr. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
39%
Én teljesen elhagytam a kenyeret és helyette abonettet eszek illetve főképp rizst, bulgurt inkább. Mellette szedek egy gyógyszert, ami csökkenti az étvágyamat, amióta szedem alig eszek, nagyon keveset és egyáltalán nem is kívánom a kaját. Régen napi 5x ettem egész sokat, manapság már csak kb. reggelire 2 szelet abonett kenyér, majd este 6kor csinálok magamnak egy kis adag bulgurt/rizst csirkemellel és ennyi:-) cukros üdítőket elhagytam, ásványvizet iszok vagy ásványvizet diabetikus szörppel.
2020. febr. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
Ajánlom a lila hagymát vagy a barna csiperke gombát!
2020. febr. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Gyakorlatilag bármit szabad, csak a magas szénhidráttartalmú ételekből kevesebb fér bele. Attól is függ, mekkora szénhidrátkeretet tűztél ki magadnak, és eddig mennyit ettél. Pl. napi 160 grammba (amit IR-eseknek és cukorbetegeknek is javasolni szoktak) már elég sok dolog belefér. Ha pl. eddig napi 300 gramm fölött voltál, akkor már ez is jelentős csökkentés, és hozhat eredményt. Főleg, ha a finomított szénhidrátokat (liszt, cukor) is minimalizálod.

Ha nem eszed azokat, amiket írtál, még egy csomó étel marad rajtuk kívül. Zöldségek, gyümölcsök, hús, tojás, tejtermékek, olajos magvak, egész gabonák (pl. zab, rizs), másfajta kenyerek. Ezekből lehet laktató ételeket is készíteni.

2020. febr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok így elhizva mert a 170cmhez elvileg ideális a 60kg csak szeretnek szalkasitani. És ezért válnék meg az olyantol mint pl a kenyér vagy a tészta és a cukros dolgok. Csak annyi lenne igazából a kérdés hogy mi az ami kevésbé hizlal de mégis teltsegerzetet ad és a taperteke feler a kenyerrel. Az extrudalt kenyérrel úgy vagyok hogy akkor nem leszek éhes tőle ha egy egész nap eszek egy zacskót mert akkor mondjuk időnként megeszek 4et +gyümölcs, de nem szeretnek naponta egy zacskonyit megenni mert az kicsit riasztonak tunik a szemszogembol hogy mennyit eszem
2020. febr. 24. 12:20
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az Aldiban szoktam venni szénhidrát csökkentett kenyeret, abból eszek egy nap kb. 2 szeletet.
2020. febr. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat!
2020. febr. 24. 13:06
 9/10 anonim ***** válasza:

De miért kell ilyen hosszú tiltólista, mi értelme?

Én kenyérből, tésztàból szénhidràtcsökkentett vàltozatot eszem lilitàlt mennyiségben, egyébként meg tojàst, húst, rengeteg zöldséget zsiradékkal, sajtokat, olajos magvakat fogyasztok. Szénhidràtszegény étrenden kell lennem, és a zsír ad energiàt.

2020. febr. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én semmit nem ettem helyett. A krémeket, felvágottakat paprika szeletre tettem ha nagyon kívántam, de leginkább a reggeli étkezéseket, mikor régen kenyeret ettem tojásra cseréltem, sonkával, zöldségekkel az is laktat kenyér nélkül. Vagy túró, joghurttal gyümölcsökkel. A főétkezésekhez meg sosem eszem kenyeret. Nekem egy főzelék, leves bármi ugyanúgy laktató kenyér nélkül.
2020. febr. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!