Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hogyan győzzem ezt le?

Hogyan győzzem ezt le?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy szeretnék lefogyni jelenleg 88 kg körül vagyok és 68 szeretnék lenni.


Elmúlt időben elég sokat teszteltem a testemet hogy mi az ami jót tesz neki mi az ami kevésbé.


A tésztás ételek például nagyon durván elnehezítik a gyomromat. Még a durum/teljes kiőrlésű is. A gombát imádom de felfuj rettenetesen.


Szóval azzal tisztában vagyok mi az amit lehetne enni és kell is.


Ugyanakkor valamiért vannak időszakok amikor bármit eszem folyamatosan úgy érzem mintha nem is ettem volna. Tehát üresnek érzem a gyomrom. Ez mitől van? És a gond az hogy ilyenkor aztán tényleg marha nehéz megállni hogy ne egyek bele mindenbe. Kicsit olyan mintha folyton éhes lennék pedig tudom hogy nem lehetek az.


A másik hogy van hogy tényleg rám jön az hogy ezt meg kell ennem, tehát ilyen falás roham szerű. Sajnos ez a kettő dolog ami miatt mindig belebukom a dologba.


Olyan mintha nem én irányítanam. El vagyok keseredve mert fogalmam sincs miért van ez. Illetve mit tudnék ellene tenni.


2020. márc. 29. 08:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Így elsőre arra gondolok, hogy túl keveset eszel és a szervezeted így reagál.
2020. márc. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A magas inzulinszint is okozhat éhséget, pl. ha sok gyorsan felszívódó kaját eszel, akkor felszökik az inzulinszinted, ami lenyomja a vércukrot - és máris éhes vagy.

Nekem a tej, a fehér rizs, a fehér kenyér, az alma, narancs meg mindenféle gyümölcs tud ilyet produkálni, hogy éhesebb vagyok az elfogyasztásuk után, mint előtte. Labor is igazolta ezt a problémát. A megoldás, hogy lassan felszívódó szénhidrátokat és fehérjéket válassz.

2020. márc. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát az szuper.. gyümölcsöket rendszeresen fogyaztok pedig. :/ Meg rizst is.
2020. márc. 29. 10:08
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Rizs helyett barna rizs, gyümölcsből néhány szem csak, de ha túróval, korpakeksszel eszed akkor máris lassíthatja a felszívódást. Tejet se igyál magában. Én pl. a gyümölcsös tejberizstől vérfarkassá változom, de nagyon szeretem sajnos. Nézz utána a GI diétának vagy a 160 g CH diétának, hátha segít.
2020. márc. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy nő vagy-e, vagy férfi, de nekem nőként a menstruációmhoz közeledve szoktak jönni a falási rohamok. :D Én erre azt találtam ki, hogy egy nap háromszor eszek, de akkor tartalmasabbakat, hogy jól tele legyek. Plusz nagyon sok vizet, citromos vizet iszok, illetve üresen kávét(ez jól elnyomja az evés iránti vágyat). Gyümölcsöt én nem eszek magában, mert utána 1 óra és már korog a gyomrom. Illetve hülyén hangzik, de a fogmosás is jó ilyenkor. Ha megmossa az ember a fogát, akkor utána nem szívesen eszik. :D
2020. márc. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nő vagyok, kávézni szoktam. Cukor és tej nélkül vagy eritritet használok. Gyümölcs smoothiet szoktam készíteni reggelire. Fél banán és általában eper v málna mixelve. Almát is szoktam de ritkán mert attól tényleg farkas éhes leszek. Egy kis zabot szoktam a smoothieba rakni.


Basmati rizs is jó lenne esetleg?


Nekem ezek a rohamok teljesen random vannak sajnos nem köthető a menzeszhez először azt hittem de utána megfigyeltem és rájöttem hogy nem köthető hozzá.

2020. márc. 30. 09:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Basmati rizs jó, viszont a reggelire smoothie-t felejtsd el. A gyümölcsöt enni kell, nem inni. Ha folyékonyan fogyasztod, nagyon felcseszi az inzulinszintet. Ilyen smoothie hülyeséget maximum egy kimerítő, hosszú kardió edzés után tudok elképzelni, de semmiképpen sem reggel.
2020. márc. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!