Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Milyen étrendet követtek...

Milyen étrendet követtek inzulinrezisztensként?

Figyelt kérdés
Inzulinrezisztenciám derült ki a minap. Tanácstalan vagyok táplálkoás kapcsán. Segítenétek egy étrenddel?
2020. júl. 31. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Szia.

Én Szénhidràtszegény ( 80-85g/nap),és fehérjében, zsírban, energiàban gazdag étrendet követek.


Amiket én eszem: húsok, zöldségek, tojás, sajtfélék, olajos magvak, sonka, kolbász, virsli, szalonna, szénhidrátcsökkentett kenyér és tészta mértékkel, diabetikus édességek mértékkel.

17 hónapja váltottam életmódot, -53 kilónàl járok. IR, PCOS, Pajzsmirigy alulműködés betegségeim vannak.

Mozogni 3-4szer egy óràt szoktam hetente. Eleinte könnyű séta volt, aztàn szobabicikli, hasizom, súlyzózàs, 6-9km gyorsgyaloglàs.

Megjegyzem: az IR- re orvos által ajànlott sablon 160grammos szénhidràt diéta nàlam nem működött 1400-1500 kalória mellett sem. és rosszul is éreztem magam míg így ettem.

Mint kiderült számomra, állapotfüggő, hogy IR esetén ki mennyi szénhidrát mellett tud fogyni. Vagyis kinél milyen mértékű szénhidràt intolerancia áll fenn.

Mióta megtalàltam a sajàt utamat, sokkal jobban vagyok, jobban érzem magam, hogy gyógyszermentesen, éhezés nélkül is tudok fogyni, és nem kell olyan kajàkat ennem amit nem szeretek ( teljes értékű gabonák) , csak hogy feltornásszam a szénhidràtot az orvosi ajànlásra. Rájöttem hogy több fehérjével és zsírral sokkal több energiám van és az ízlésemhez mérten finomabb ételeket ehetek.😊

2020. júl. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kevés szénhidrát, sok zsír. A ch-t próbálom napi 100 gramm alatt tartani, de a 60-80 gramm jobb lenne. Fehérjéből egy minimális mennyiséget eszem (nem vagyok oda a fehérjedús kajákért), a többi zsír.

Figyelni kéne, hogy a ch lassan felszívódó legyen, én ezt nem szoktam, viszont így is sokat javult az IR-em.

2020. júl. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És mi a véleményetek a teherbeesés esélyéről?
2020. júl. 31. 17:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Az étrend a hormonháztartásra hat, az én petefészkemben felszívódtak a ciszták, a pajzsmirigyműködésem is javult, szóval lehet javulás ilyen téren. Bár a magam részéről mindent megteszek, hogy ne történjen meg.1 voltam.
2020. júl. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%
Ne a sokszor keveset módszert alkalmazd, hanem a ritkábban, de többet egyél, azzal javul a sejtek inzulinérzékenysége.
2020. aug. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Napi 40-50 gramm szénhidrátot eszem, amiből minden alacsony, maximum közepes glikémiás indexű.

4 éves korom óta vegetáriánus vagyok, nem fogyasztok húst, de ez nem tartozik ide, - nem szélsőséges divatmajom vegán vagyok, allergiás vagyok rá.

Amit egyáltalán nem fogyasztok: gabonák, rizs, krumpli, magas glikémiás indexű gyümölcsök (datolya, aszalt gyümölcsök, ananász, szőlő), divatos álgabonafélék (köles, quinoa...stb.)



Amiket rendszeresen fogyasztok: olajos magvak (mandula, mogyoró, kesudió, dió...stb) , szinte az összes alacsony glikémiás indexű zöldség (pl. cukkini, uborka, padlizsán, paradicsom, karfiol, brokkoli...stb), fűszernövények, gombák, hüvelyesek (bab, lencse), tojás, sajtok (többségében keményebb, zsírosabb fajták), hidegen sajtolt növényi olajok.


Nem számolok kalóriákat, mert tudom, hogy ostobaság.

Betartom a 3 főétkezést, - általában ez is elég, de ha nagy intervallum van közöttük, beiktatok kisebb adagokat, pl. magvakból.

2020. aug. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!