Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Tapasztalatok alapján mennyire...

Tapasztalatok alapján mennyire lenne hatásos ez a fogyókúra?

Figyelt kérdés
Nem járnék el terembe, nem használnék semmilyen fogyasztószereket, csak egyszerűen a következőket tenném: Elhagynám az összes cukros terméket (üdítők, csokik, sütemények) valamint a szénhidrátokat (kenyér, tészta) és persze a napi 2-3 étkezés alatt sosem laknék jól, csak éppen ennék valamennyit, hogy ne éhezzek. Ezenkívül minden este fél-egy órás laza sétákat tennék a szabadban. Gyakorlatilag kb. ennyi. Ezzel a módszerrel is már lehet fogyni? És ha igen mennyi idő alatt látszik meg? Most 96 kg vagyok.

2020. szept. 8. 07:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól is függ, hogy eddig mennyit fogyasztottál ezekből a termékekeből, mert ha sokat, akkor nyilván nagy változás lesz, ha most kiiktatod az életedből. Az pedig nem tudom, mit jelent nálad, hogy épp csak eszel valamit, de 1000-1200 alá ne vidd a napi kalóriabeviteled, mert nem egészséges és hosszútávon nem is kifizetődő.
2020. szept. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát eddig valóban elég sokat ettem az ilyenekből, sokszor zabáltam.

Nem tudom ezeket a kalória számokat, igazából csak az érdekelne, hogy alapjában véve ezzel a módszerrel lehet e fogyni.

2020. szept. 8. 08:10
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Kezdetnek jó lesz. Használd a kaloriabazis.hu-t, hogy beletanulj, mi és mennyi is van valójában abban, amit eszel.
2020. szept. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. szept. 8. 08:13
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet így fogyni, de ebből könnyen lehet koplalás is. Ha nem is számolsz kalóriákat (pedig nem ártana legalább az elején), figyelj oda a fehérjebeviteledre, és egyél jó sok zöldséget (főzelék, leves, párolt zöldségek formájában is). Ha sosem laksz jól, az se jó, nem fogod sokáig bírni.
2020. szept. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

" sosem laknék jól"

Ezzel kb buktad is az egészet.


Alapvetően a szênhidrátcsökkentés egy nagyon jó irány, én is ezen az úton vagyok, számomra pl nagyon hatékony és könnyebb betartani mint egy kalóriaszegény diétát. De összességében, tapasztalataim szerint, a drasztikus megvonásokból, túl szigorú tervekből, amiket te is írsz, hosszútávon nem lesz tartós fogyás.

2020. szept. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor nincs más tippem. A nagy pocakomtól akarnék megszabadulni.
2020. szept. 8. 12:20
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7-es Csak azt magyarázzák neked, hogy az, hogy csipegetsz, mint egy kismadár, az nem kifizetődő hosszú távon. A diétának nem célja, hogy ne lakj jól, vagy éhezz. Lehet szénhidrátot enni mértékkel, ha te 3000kcal helyett 1000kcal-t eszel nem fogod bírni, és hamar feladod.

Próbáld ki a kalória számlálást, van akinek macerás, de legalább pár hétig mindenkinek fontos lenne így kezdeni, hogy tudja, hogy miből mennyit ehet és hogy jobban lássa, hogy min kell változtatna.

Az, hogy 2 szendvics helyett 1-et eszel, csökkented az adagokat, több zöldséget eszel lehetőleg minden étkezéshez, azzal jól is laksz, és fogyni is fogsz.

2020. szept. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6- os vagyok.

Azt próbáltam meg leírni, hogy ha alapvetően szeretsz valamit, hosszútávon sokkal nehezebb végleges tiltólistára tenni, mint mondjuk ha havi 1 esetleg 2 alkalommal eszel=mértéket tartva megengeded magadnak. Ha pl szereted az édességet, lehet hogy 1-2 hónapot kibírsz " nem eszem többet soha" módban, de utána nagy eséllyel bezabálás lesz, abból meg többnyire feladás.

Ezen kívül amit te leírtál az koplalás kategória. A fogyás egy életre kell szóljon, ha nem akarsz folyton visszahízni, jojózni. Ïgy az nem egy jó stratégia, ha folyamat csak annyit eszel amennyivel nem laksz jól, csak épphogy nem éhezel. A fogyáshoz nem koplalni kell.

Egészségesebb étrendet kell kialakítani, és mozogni kell rendszeresen. Na nincs a háttérben betegség akkor számolgatni se nagyon kell ésszerű keretek közt. De ha pár hétig írod mit eszel látod mennyi szênhidrátot, zsírt, fehérjét, azzal nincs probléma. Megtanulod mi fér bele, csak vigyázni kell, hogy ne erről szóljon az életed, a számolgatás könnyen rögeszméssé tehet, nem kell félni a kalóriáktól sem, fontosabb hogy miből van, a szénhidrát se ellenség, de fontos hogy miből származik. A zöldségek pk tökéletes választás, fehérlisztes tészta helyett pedig választhatsz teljes kiőrlésűt, vagy akár szênhidrátcsökkentett változatot, kenyérrel ugyanez. Érdemes az új étrendet êletmódként felfogni és kialakítani, így nem kell sokáig adminisztrálni sem, hogy mit és mennyit ettêl.

2020. szept. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!