Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » A diéta tesz ingerlékenyé?

A diéta tesz ingerlékenyé?

Figyelt kérdés
Rég nem ettem egyszerű szénhidrátot, mostanában folyton feszült vagyok és ideges na meg nyugtalan.. Lehet hogy nem ártana egy csaló nap ha belefér a kalória deficitbe?
2020. szept. 14. 13:33
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az agyam is kevésbé fog, az előbb volt egy agresszív kirohanásom.
2020. szept. 14. 13:34
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Rosszul van összeállítva az étrended.
2020. szept. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Egyértelműen lehet, a szénhidrát nem mumus, hacsak nem ketogén étrendet követsz, vagy szénhidrát anyagcsere betegséged van, akkor felesleges túl alacsonyan tartani.
2020. szept. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ettem 2 hamburgert és r'hadt jól eset! Még nem is estem ki a kalória keretemből
2020. szept. 14. 15:00
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Ha rendszeresen ennél ilyesmit, akkor nem lett volna ilyen eufórikus, de legalább ha eléred a cél súlyod, akkor a normál étkezésre való visszaállás nem azt eredményezné. hogy bedobod a gyeplőt.
2020. szept. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Fogyás után jön a tömegnövelés.
2020. szept. 14. 15:15
 7/13 anonim ***** válasza:
22%

A hamburgerben mennyi egyszerű szénhidrát van? Ha az hiányzott, inkább gyümölcsöt kellett volna enned...

Ettúl függetlenül nem baj, ha néha megeszel egy hambit, akármi is volt az, ami jólesett benne.

2020. szept. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7. Hiányzott az az ízorgia amit a ketchup és társai okoznak.
2020. szept. 14. 16:26
 9/13 anonim ***** válasza:
78%

Akkor udsz tőle ingerlékeny lenni, amikor lejössz a cukorról, de 1-2 hét és annak vége.


Ami fontos, hogy egyél elég szénhidrátot. A szénhidrát nem az ellenséged, csak legyen teljes kiőrlésű, sima rizs helyett barna/basmati, stb. Egy jól összeállított diétában nem fogsz szenvedni, én pl tegnap teljes kiőrlésű pizzát rendeltem, de ismerek teljes kiőrlésű hambist, tésztást, pad thait is (nekem muszáj, IR-es vagyok, le vagyok tiltva a sima lisztről).


Nem kell lemondanod semmiről, csak kicsit okosabban kell megoldani és önsanyargatás nélkül, mert annak az lesz a vége, hogy kizabálod a hűtőt.

2020. szept. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%

A finomított szénhidrátok gyakori fogyasztása ( cukros, fehérlisztes cuccok, gyorskaják) képesek függőséget okozni. Ha ezeket êletmódváltás elkezdésével kerülöd, egy ideig igen, lehetsz ingerlékeny is, de okozhat pl fejfájást, kézremegêst, fáradtságot is. Nekem 1 hétig volt kb ez. Aztán elmúltak az elvonási tünetek ês felszabadultam végre. Most már rég nagyon jól érzem magam. Egyébként nekem speciel szênhidrátanyagcsere betegség miatt alacsonyan kell tartanom a szénhidrátot, ennek ellenére hamar átállt a szervezetem erre az életmódra, és sokkal jobb mint volt. Több az energiám mint valaha.


Ha nem vagy beteg, a minőségi szénhidrát nem ellenség, ehetsz zöldségeket, gyümölcsöket, gabonafêlêket is. ( Én ezekből csak zöldségeket eszem, gabonákat nem szeretem- ch csökkentett kenyeret tésztát eszem szigorú mértékkel, hogy ne állandóan csak zöldség/ és mert szeretem ezeket is, a gyümölcsöktől meg rosszul leszek, gyomorgörcs stb, szóval az is kiesik ( fruktózt nem tolerálom eléggé)


Nem kell mindig mindent megvonni, ha havonta egyszer eszel amire vágysz, legyen az egy hamburger, vagy egy snickers, semmi bajod nem lesz.

2020. szept. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!