Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Más is úgy érzi, hogy szűkül...

Más is úgy érzi, hogy szűkül a kör?

Figyelt kérdés

Amióta belevetettem magam a helyes táplálkozás témakörébe egy csomó pro és kontra érvvel találkozom. Már lassan azt sem tudom mit ehetek. Fogyni szeretnék de tápláló ételekkel, hogy ne éhezzen a szervezetem, 6/18 időablakban, rengeteg orvos javasolja inzulinrezisztencia esetén is.

Főtt tojást ettem gyakrabban, amitől a koleszterinszintem magas lett (valszeg attól)

Sok gyümölcsöt ettem, mert eddig úgy tudtam egézséges. Kiderült, hogy kifejezetten káros a fruktóz. A fehér rizs tulajdonképpen üres kalória mert az értékes részét lefejtik róla mielőtt eladják. Ne egyek feldolgozott húsokat, pl. virsli, parízer. Ez oké

Nem tudom brokkoli avokádó nem ízlik, se a tofu ezeknek semmi íze. Van valakinek bevált receptje, van gyüjtőoldal, h miket ehetek, esetleg receptekkel? Mozgok is mellette nem csak diétázom.



2020. szept. 15. 21:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Sztem nem szabad nagyon mélyen belemenni ezekbe, mert tényleg az a vége, hogy kb semmit nem lehet enni, úgy meg minek élni (max az a pár aszkéta tud, akinek az étel nem nyújt semmilyen élvezeti értéket) őszintén szólva...


Sztem mindent kell enni, de mértékkel és lehetőleg minél változatosabban. Ebbe belefér a tojás, a fehér rizs, a feldolgozott hús, de ott van mellette a brokkoli meg az avokádó is. Nyilván törekedni kell arra, hogy kevesebb virsli és több brokkoli legyen, de én nem értek egyet ezeknek az ételeknek a démonizalasaval.

2020. szept. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a legokosabb, ha elfelejted a sok "okos" tanácsot, meg az egyoldalú fogyókúrákat, és eszel mindent, olyan adagokban, hogy a napi kalóriakeretedbe beleférjen, így ártasz a legkevesebbet magadnak!
2020. szept. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

Ha úgy nézed, akkor szinte minden élelmiszerben van valami káros anyag. A növények nem azért nőnek (nagyrészt), hogy megegyük őket, és próbálnak is védekezni. De mi se most jöttünk le a falvédőről, megfőzzük, feldolgozzuk a növényeket, így könnyebben emészthetőek lesznek. Szóval én nem zárom ki csak azért a paradicsomot, krumplit, zöld leveles zöldségeket, hüvelyeseket, szóját stb. mert ilyen-olyan káros anyag van bennük, amíg nálam nem okoz tünetet. A dózis teszi a mérget, és a változatosság biztosítja, hogy semmilyen méregből se együnk túl sokat. Ahol maga a feldolgozás okozza a problémát, ott azért igyekszem a feldolgozatlan ételt választani (nitrites húskészítmények, túlsózott zacskós levesek).


Ha nem szereted a brokkolit, nem baj, de azért érdemes vele különböző formában újra és újra kísérletezni. Fagyasztottat vegyél, úgy kényelmesen és gazdaságosan tudod sokszor próbálgatni. Az a trükk, hogy az agy az ismerős ízeket azonosítja finomnak, tehát lehet, hogy 8-10 kísérlet után mégis megszereted. Ne sajnáld a zsiradékot és a sót tőle, vagy süsd össze hússal (sütőzacskóban a legjobb), az sokat dob az ízén.


A tofunál nagyon sokat lehet játszani az ízesítéssel, saját íze alig van. Pácold be, vagy vegyél metélőhagymás tofut. Rakott ételbe rakva olyan, mintha túródarabkák lennének benne.

2020. szept. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
En hagyomanyos vh alapu kaloriadeficites dietan vagyok IR pm probléma miatt. Nekem teljesen bejott. Eddig legalabbis. Mivel te böjtölsz, ezert neked nincs 3 óránkénti eves, de ugyanugy nezhetek az etelek GI indexet, es ne egyel cukrot es feherlisztet. Ezen kivul szerintem is egyel mindent csak megfelelo kcal es makrokon belül.
2020. szept. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
Bocsi, nem vh hanem CH mint szénhidrát.
2020. szept. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%

Nem is figyelek ha valaki elkezdi mondani, hogy "ez ezért, ez azért jó/nem jó" ha ilyet látok, tovább görgetek. Egy dolgot hiszek el, hogy jó sok rostot enni és érdemes alacsony gi értékű ételeket választani. Bár igazából erre se figyelek.


Amit tényleg szem előtt tartok, hogy szeressem amit eszek. Hiába mondják, hogy a rizs üres kalória, akkor sem fogom megenni a bulgurt stb mert nem ízlik. És ha olyan èteleken kell élnem amiket nem jó érzés ennem akkor nagyon gyorsan meglátogat a pizza futár.

Ezek után meg csak kalóriát számolok.

2020. szept. 16. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%
Ha mar rizsnel leragadtunk picit...a sima jazmin rizs nem jo, oke, de a basmati risz pl finonabb es alacsonyabb a GIje is mint a simanak . Ssooooot, elkesziteni es 100x konnyebb :) probaljatok ki :) en szeretem.
2020. szept. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

Ne olyan étrendet válassz, ami arról szól, hogy mindent ki kell zárni.

A gyümölcs egyáltalán nem rossz, csak nem kilószámra kell enni főétkezés helyett, hanem naponta egy kis adagot, egy almát, egy banánt, ilyen kis mennyiségben.

A rizzsel semmi gond. Nagyon laktat, de nem nehéz.

Az se jó, ha valami "csodaszerre" rákapsz. Nem jó mindig tojást enni. De mást se. Változatosan kell.

Egyél normális ételeket, amiket szeretsz. De legyen változatos az étrended és legyen megtervezett, rendszeresen egyél, olyan mennyiséget, amitől fogysz.

És időnként simán lehet enni olyat is, ami sokak szerint tilos, pl. süti, csoki, gyorskaja. De csak ritkán és ne nagy mennyiségben.

2020. szept. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Igen néha bűnözök én is, ha pl. a családnak sütök sütit, egy - két szeletet én is bekapok, ilyenkor viszont kevesebbet eszem a főételből, aki hosszú távban gondolkodik az nem is tudja máshogy csinálni. Számolom a kalóriát, glikémiás indexet, tápanyagtartalmat is. Időszakos böjtötben vagyok egy ideje, amit jól tudok tartani du 12- től 18- ig eszem, utána nem csak másnap déltől. Csak néha érzek éhséget. Ebbe az időbe három étkezés belefér.

Ghee- vel főzök - sütök, étrendemben megtalálhatók a hüvelyesek, lencsék, bulgur, zöldségek, joghurt, marha és csirkehús, máj, sovány pulyka felvágott, főtt tojás, zabpehely, magok: dió, mandula, len stb. idény gyümölcsök.


Amit kiiktattam az étkezésből a cukor, fehér kenyér, zsemle üdítők, popkorn, kínai leves, kóla stb. amiket már mindenki unalomig ismer.

Nyilván egyszer-egyszer akár vendégségbe belefér, de direkt nem veszek otthonra ilyeneket.

Akinek még van tanácsa vagy bevált taktikája a fogyásra, anyagcsere rendezésére nyugodtan ossza meg, lehet mást is érdekelhet.

2020. szept. 16. 10:44
 10/16 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem hülyeséget csinálsz. 18 órán keresztül nem is eszel? Úgy indulsz neki a napnak, hogy semmi kaja, energia?

Nem kell kiiktatni semmit! Semmi bajod nem lesz a fehér kenyértől, ha nem mindig kenyeret, kenyérfélét eszel. A cukorral sincs baj. Pl. nyugodtan megihatod a reggeli teát, kávét cukorral.

Ezt nem lehet sokáig bírni.

Nem láttam, hogy írtad volna, hogy mikor kezdted, mi a cél, hány kiló vagy, hány centi.

2020. szept. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!