Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » A ketogén diétárol mi a...

A ketogén diétárol mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Tartósan lehet vele fogyni? Menyi idő alatt lehet le fogyni 25kg? Mit sportoltok melete? Izmot ugye nem épít le? Ti hány gramm ch-t esztek?

Hány kalória jön össze egy nap?



2020. szept. 17. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Nem így fogyok, de alapvetően nem tartom rossznak, viszont mindenki számára ideálisnak sem. Illetve azért elég sok odafigyelést igényel, mert attól még, hogy keto, nem azt jelenti, hogy 2 pofára lehet zabálni a bacont. Egyrészt, mert úgy nem fog fogyni az ember, másrészt tönkreteszi a vérképét, és fokozatosan a szervezetet. A normális ketoval viszont semmi probléma nincs.

Izom szinte minden esetben tűnik el diéta alatt, minimalizálni lehet a veszteséget mozgás + magas fehérje kombóval.

2020. szept. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%

Lehet vele fogyni, de nem túl egészséges. A szénhidrátoknak is nagy szerepük van abban, hogy ne fogyj izomból. Ugyanis ha nincsenek feltöltve a glikogén raktárak, akkor nem csak a zsír, hanem bizony az izom is felhasználódik edzés során, és romlik a teljesítmény. A sportolók általában elég sok szénhidrátot fogyasztanak. Nyilván ha fogyás a cél, akkor a szénhidrát mennyiségét is csökkenteni kell.

Az agyműködéshez viszont nélkülözhetetlen a szénhidrát.

A szigorú ketogén diéta miatt a szervezet elsavasodik, a lehellet is acetonossá válhat.

2020. szept. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

#2 ennyi hülyeséget ne hordjunk már össze kérlek. Az acetonos lehelet tipikus cukorbetegség tünet. Pont semmi nem fogja keto diéta alatt előidézni. Elsavasodni pedig nem tud a szervezet, BÁRMIT is eszel, kivéve, ha valami betegséged van, és nem mellesleg, az acidózis is inkább cukorbetegségre jellemző. De a szervezeted elég szükös pH keretek között életképes. Hamar feltűnik, ha nincs rendben valami ilyen téren.


A sportolói ézkezés így általánosságban pedig kimeríthetetlenül tág fogalom. Milyen sportolóról beszélünk? Erőemelő, focista, táncos, úszó, maratonfutó, testépítő, sprinter? A szénhidrát legnagyobb szerepe az izmok építésében van, tehát ha a sportolóizmosodik, tömeget növel, akkor valóban relatíve nagy mennyiségben visz be. Ellenben fitnesz modellek szálkásodás alatt fokozatosan (ez egy nagyon fontos tényező!) egészen ketogén szintre viszik a szénhidrátot. Ilyenkor náluk ugye az a lényeg, hogy zsírból fogyjanak, minél kevesebb izomveszteséggel. A fogyást a fokozatosan csökkentett ch, az izomveszteség minimalizálását a magas fehérje, és a megfelelő edzés okozza.

2020. szept. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Én csináltam egyszer 2 hónapig. Nem csodaszer, de számoltam a kalóriákat, és tényleg többet fogytam, mint a kalóriadeficit alapján várható lett volna. Még CH éhségem sem volt, elég könnyű volt tartani. Nem sportoltam mellette. NEKEM nem volt semmilyen mellékhatása, és én akár 40g CH-ig is felmehettem naponta, szóval az nagyon más kategória, aki csak 20g-ot engedhet meg magának.

De inkább átálltam a (nagyon) low carbra (50-60g). Sokkal könnyebb hosszú távon tartani.

2020. szept. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az a titka, meddig tudod tartani?
2020. szept. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az Atkins diéta bevezető szakasza kapcsán akadtam bele még régebben a ketogén diétába, 20g chval, bevallom nem tudtam tartani, számomra nagyon szigorú volt, mert még a zöldségeket is meg kellett válogatni, a többi általam szeretett dologról nem is beszélve, az első hét sem sikerült.

Sok évvel később újra rátaláltam a lowcarbra, de egy lazább LCHF formában, 80-85g szénhidráttal, EZ már számomra egy életmód , nagyon bevált!!! Soha életemben nem fogytam még ilyen sokat és a kezdeti ch megvonásos elvonási tünetek után (5-6 nap) a szervezetem átállt, és könnyedén tartom:) másfél év után is.

2020. szept. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
16%

Az, hogy van akinek szükséges.


Epilepsziások kezelésére találták ki.


Van akinek tetszik így kipróbálja.


... viszont arra hülyeség hogy valaki megpróbáljon lefogyni. Nem mert nem hatásos, hanem mert minden más diéta hatásos, míg megfelelő a fehérje bevitele és megfelelően kevés kcal-t eszik.


Viszont azzal hogy valaki áttér egy számára teljesen idegen rengeteg megvonással járó diétára, így 180 fokos fordulatot vesz és spártai harcos szellemmel neki indul a diétának ... valószínűleg 3 hónap mulva feladja, de inkább 1 hónap múlva.


Vannak ellen pédák, de többnyire ez szokott lenni. Sokkal nehezebbé teszik a fogyást a kellőnél és így nem bírják tartani...

2020. szept. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!