Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Megfelelőek ezek az arányok...

Megfelelőek ezek az arányok fogyáshoz?

Figyelt kérdés

Le szeretném cserélni a karantén testet, ezért nagyjából másfél hete 2000 kalóriát eszek. Utánajárás után kiderítettem, hogy a szénhidrát nagyjából felesleges a szervezetnek, ezért elhatároztam, hogy az abból származó kaloriákat átcsoportosítom fehérjék és zsírok közé.


A kérdésem arra irányulna, hogy a

102g szénhidrát ≈ 420 kcal

154g fehérje ≈ 630 kcal

113g zsír ≈ 1050 kcal

arányok megfelelőek-e és esetleg a kalória mennyiségén kell-e változtatni. Egyébként bármi tanácsot elfogadok mert teljesen kezdő vagyok ezzel kapcsolatban.


Jelenleg naponta 10 percet kardiozok és minden másnap súlyzós edzést végzek különböző izomcsoportokra (visszatérő). 80 kiló és 183 centi vagyok, 20f.

A cél egy 15 körüli testzsírszázalék, (kb 75 kilóra lemenni) mert sajnos skinnyfat testalkatom van és mégs soha nem láttam az izmaim körvonalát. Ha mindez működik nagyjából mikorra várható szembetűnő változás?



2021. jan. 15. 19:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

A szénhidrát felesleges a szervezetnek?! Atyaég...nyilván mindhárom makro tápanyag fontos és nem kell köztük sorrendet felállítani, de ha mégis fel kellene, a szénhidrát állna az első helyen, mivel abból nyered az energiát és működik az agyad. Úgyhogy ezt a hülyeséget gyorsan felejtsd is el. A jó minőségű, lassan felszívódó szénhidrátok alapvetőek. Szénhidrát nélkül az edzéseket sem fogod bírni.

10 perc kardió sajnos nem elég, az még nem éget zsírt, az időtartamát érdemes fokozatosan emelni, ha egyszerre még nem megy sok.

2021. jan. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Természetesen nem teljesen kiiktatni szeretném, de a kernyeret és társait visszafogni. Tudom, hoogy lehet néha enni nagyobb mennyiségben, feltételezzük hogy csalónapokon de elsősorban gyümölcsökből esetleg magvakból szeretném pótolni a szénhidrátokat. De ha a lassan felszíbódó szénhidrátokról esett szó, melyek azok? Mi az ami a legnevesebb?
2021. jan. 15. 20:30
 3/11 anonim válasza:
28%

Nagyon sok a zsír, kevés a szénhidrát. Gyümölcsökből nem ajánlott bevinni a cht mert a nagyrésze fruktóz, az nem ajánlott diétában. A te kg-dhoz napi kb 200 g szénhidrátra lenne szükség és zsírban nem mennék az 50 gr felé. (Pontosan nem tudom most kiszamolni, ha érdekel írj üzenetet)

Alapanyagcsere+10% a megfelelő kaloriaigény 1 napra. Abból az arányok:

48% szenhidrát

32% fehérje

20% zsír

Lassan felszívódó ch: teljes kiorlesu dolgok (kenyerek/nem mind tk amire az vqn írva! Nem az osszeset kell egy kalap ala venni, nagyon kulonboznek, nem kell “félni” tőlük-vagy nem mindtől😅/, tk tészta, basmati rizs, barna rizs, köles, bulgur, finn crisp, stb). Amúgy megnézném azokat, akik szerint felesleges a szénhidrát 😓

2021. jan. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Az előttem író írt pár jó példát jó minőségű szénhidrátokra, még kiegészíteném a zabbal, hüvelyesekkel (lencse, sárgaborsó, csicseriborsó, bab stb.) és persze a zöldségekkel. Miről beszélsz, hogy csalónapokon akarsz szénhidrátot enni? Szénhidrátot minden nap kell enni, különben nem maradsz sokáig életben és az agyad sem fog működni. A szénhidrát az alfa és az omega ilyen szempontból, ráadásul diéta alatt főleg barát, mert sokáig telítettség érzetet biztosítanak anélkül, hogy túlennéd magad.
2021. jan. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem megfelelő, én is kb. ennyi szénhidráttal fogytam le. Az agyam működésével nem volt gond :) (Még ketogén étrend mellett sincs ezzel probléma, pedig abban 30 g ch a maximum.) Azóta sem eszek lisztből készült ételeket, a mai gabonákban nagyon kevés a hasznos tápanyag, és azokat is be lehet vinni más ételekből.
2021. jan. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

10 perc kardió? Szerinted azzal mennyit éget el egy fitt ember? És mennyit égetsz vele te? Elmondom: valahogy 50kcal körül. Ez így nem való semmire. 60 perc kardió már ér valamit


150g fehérje túlzás, ha a zsírmentes testtömegedből indulunk ki,akkor pláne.


"a szénhidrát nagyjából felesleges a szervezetnek"

Ez nem egészen van így. Az izmok csak cukrot tudnak égetni. EZ ÍGY VAN! Annyi a szerencse, hogy a májad képes (de csak korlátozott ütemben) L-glükózt előállítani másból.


Illetve az agy is cukrot használ.

2021. jan. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
De jol le lettem pontozva... ezek utan biztosan nem irok senkinek segito szandekkal.
2021. jan. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagyjából 40 perc után indul be a zsírégetés szóval a 10 perc nagyon kevés. Próbálj meg úszni, futás nem tenne jót sok séta, és sok víz. Próbálj meg kevesebb zsírt enni az az 1000kcal az ott szerintem sok lesz, inkább több szénhidrát. cukros dolgok, kenyér, tészta kiiktatva és ha eszel is kenyeret inkább teljes kiőrlésűt:) sok sikert
2021. jan. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia

A kardió tényleg lehetne több, mondjuk 30 perc mindig amikor nem súlyzózol. Amúgy meg ne hallgass feltétlen azokra, akik eddig válaszoltak, a saját testedre hallgatss!

Van energiád elég?

Fogysz heti fél kg körül?

Normális az emésztésed?

Szereted az ételeket amiket eszel es semmi után sem sóvárogsz?

Kielégítő a mennyiség, kellemes jól tudsz lakni?

Ha csupa igen a válaszod, akkor neked való ez a fajta low carb diéta. Ha nem, akkor érdemes változtatni valamit, amíg jól nem érzed magad. Mindenki más, másmilyenek a szükségleteink és te magad ismered magad a legjobban, nem más!

2021. jan. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ha valaki idetévedne, azóta fogytam 4 kilót edzés és kardió nélkül.

2000 kalóriát ettem egy nap, átlagosan

190g szénhidrát

83g fehérje

72g zsír elfogysztásával.

2021. márc. 5. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!