Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Van itt olyan 1-es típusú...

Van itt olyan 1-es típusú cukorbeteg, aki fogyott a ketogén diétával?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sokan mondják, hogy nem ajánlott, de szerintem ez hülyeség. Így is az a cél, hogy minél kevesebb inzulint adjunk. Én amúgy is 70g körül eszek, és mellé csökkentettem az inzulinom és semmi bajom🙂 Szóval arra lennék kíváncsi, hogy valaki próbálta és hogy bevált-e?

Köszi a válaszokat!🙂



2021. febr. 7. 23:11
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Én is 1-es tipus vagyok, és apám is. Szóval nem a levegőbe beszélek. Ne tedd. Apám néhány éve fejébe vette ezt a ketogén diétát, mert szerette volna legalább részben elhagyni az inzulint. Mit ne mondjak, kb 2-3 hét után annyira tönkre ment a szervezete a ketózis miatt, hogy intenzív osztályra került, az orvosok az első órakban azt mondták hogy készüljünk, mert valószìnüleg nem fogja túlélni. De szerencsére túlélte.


Ja, és ha nem eszel szénhidrátot, akkor azt fehérjével kompenzálod. A cukorbetegeknek nem szabad túlzásba vinni a fehérje fogyasztást, mert a vese nagyon könnyen tönkremehet. Aztán jobb esetben életed végéig járhatsz dialízisre, rosszabb esetben meghalsz 40 évesen. Egyik exemnak egy ismeröse szintén cukorbeteg nő volt, dialízisre is kellett járnia olyan szar állapotba került. Aztán amikor már nem voltunk együtt,hallottam a hírét hogy meghalt. Kb 45 éves volt akkor.


Ezek fejében gondolkozz a ketogén diétán...

2021. febr. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Teljes mértékben egyetértek az első hozzaszoloval.

És emellett még egymillió bajod lehet tőle.

(Cukorbetegkent írom).

Ha fogyni szeretnél, egyél normálisan ahogy kell és sportolj.

(Egyébként az is intő jel, hogy nem jó, hogy 70g ch-val nem fogysz és lentebb akarod vinni, nem?)

2021. febr. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Egészséges embernek is borzasztóan veszélyes tud lenni a ketogén diéta, nemhogy egy cukrosnak. Nem kell elhinni minden diétás tippet.
2021. febr. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
14%

Ezért most meg fognak kövezni... Vannak, akiknek bevált, itt olvashatsz sikersztorikat:

[link]

Ettől függetlenül én azt mondom, hogy maradj inkább a low carb étrendnél. A ketogén étrend nagyon megszorító, sok egészséges ételről is le kellene mondanod, és nagy odafigyelést igényel. Nem biztos, hogy jobb és eredményesebb lesz, mint amit most csinálsz. Ha mégis bele akarsz vágni, először mindenképpen keress egy jó és hozzáértő orvost, aki segít neked és felügyeli a dolgot (bár nem lesz egyszerű ilyet találni), pl. abban is, hogy milyen étrendkiegészítőkre lehet szükséged.

2021. febr. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezt nem nagyon értem, az 1-es típusu cukorbetegre a megnövekedett táplálékbevitel mellett testsúly csökkenése tapasztalható. A 2-es típusu cokurbetegeknél jelentkezik a hízás. Kérdező, nem lehet hogy elírtad a kérdésedben?
2021. febr. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5: Akkor, ha nem kapnak inzulinpótlást.
2021. febr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!