Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szerintetek ezt “lehet”?

Szerintetek ezt “lehet”?

Figyelt kérdés

Életmódszerűen folytatok mostmár fél éve szénhidrát szegény étrendet, fogyás céljából. Nem éhezem, jobb a közérzetem, energiaszintem, a kívánások is elmaradtak. Azonban most egyszerűen olyan kívánósság jött rám a finomított szénhidrátot tartalmazó ételek iránt, amilyet még nem éreztem. 1 étkezésnyi csalást engedtem magamnak, majd visszatértem a megszokott (150g alatti ch) táplálkozásomhoz. Azonban a mai napon újra előjött az érzés, és olyan mintha megbolondulnék valami szénhidrátért, nem tudok koncentrálni másra.

Mivel eddig nem jelentett kihívást az alap étkezésem betartása, sőt, élveztem az egészséges ételeket, arra gondoltam pár napra felfüggesztem a “szabályaimat”, és 2-3 napig egyáltalán nem számolgatok, csak azt eszem amit megkívánok. Szerintetek egy ilyen diet break mennyi fejlődést venne el? Ti hogy döntenétek? Inkább elnyomnátok a vágyakat, és erőltetnétek a diétás étkezést, vagy kihagynátok pár napot?


2021. márc. 9. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

A fejlődésedet/ fogyásodat a bevitt kalória dönti el. Ha nem léped túl a kalóriakeretedet akkor semmit nem rontasz el.

Ha semmit nem akarsz számolni, de nem zabálsz, csak módjával eszel mindent akkor a legdurvább esetben is 2-4 nap fogyást teszel tönkre. De lehet hogy semennyit. Most ha egy 200 napos periódust nézünk, ahhoz viszonyítva ez a pár nap semmi, nulla.


Viszont érdemes elgondolkodnod, hogy tartható-e ez a diéta amit csinálsz. Azt javaslom, hogy tartsd meg ezt a brékinget és utána figyeld meg, hogy, vissza tudsz-e állni gond nélkül. Nagyon jó módszer lehet az is, hogy hetente 1 napon megengedsz egy picit több szénhidrátot magadnak, vagy havonta. Esetleg esténként. A fogyás az egy maraton és nem sprint ! :)

2021. márc. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
64%

Az ilyen diéta breakek egyre sűrűbbek lesznek, ha engedsz neki.

A kívánosság pedig valami hiányt jelez a szervezetedben. Lehet, hogy kevés neked ez a szénhidrát mennyiség, de más is lehet a háttérben. Egy teljes vérkép segítene.

2021. márc. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Állítólag az, hogy mit kívánunk meg, annak semmi köze ahhoz, hogy milyen tápanyaghiányunk van. Még terhes nők esetében sem működik ez jól.

Pl terhesség idején amikor megnő a nők fehérjeszükséglete, sokan elkezdenek viszolyogni a hústól.

Vagy cinkhiány esetében csökken az étvágy. Pedig ha csökken az étvágy utána még nehezebb több cinket bevinni. Sajnos a szervezetünk nem működik ennyire jól. Viszont a vérképes résszel egyetértek, az jól jöhet.

2021. márc. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha időnként beiktatsz egy úgynevezett csalónapot, az még előnyös is lehet. Sokan ott buknak el fogyás ( életmódváltás kapcsán), hogy komplett tiltólistákat alkalmaznak, amit hosszabb távon egyre nehezebb és nehezebb lesz betartani, végül sokan fel is adják.

Én 2 éve váltottam energiadús, szénhidrátszegény életmódra ( napi 80-90g ch), és nagyon jól érzem magam, de az elejétől tartok havonta 1 csalónapot, amikor minden olyasmit eszem amit a mindennapokban nem. Pl cukros édesség, csipsz, fehérlisztes péksüti. Semmi problémát nem okoz, sem a fogyásban, sem egyébként. Havi 1 alkalom, az havi 1 és semmi több. Simán tudom tartani, és megvan az az érzés, hogy teljesen nincs semmi letiltva, nem kell 100%ban lemondani semmiről.

2021. márc. 12. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!