Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mennyi idő alatt lehet lefogyn...

Mennyi idő alatt lehet lefogyni 90 kilóról?

Figyelt kérdés

Most kezdtem a ch szegény diétát. Napi 1200 kalóriát eszek maximum mert nem megyek sehova, tanulok a vizsgáimra. Itthon szobabiciklizni szoktam kb 1 órát illetve saját sestsúlyos edzéseket csinálok, ez kb fél-1 óra szokott lenni kedv/idő függvényében. Reggelizni nem mindig szoktam, mert nem mindig van étvágyam, de ha igen akkor 2-3 főtt tojást eszek +paprika, uborka, paradicsom, mikor mi van itthon. Ebédre kb fix a kaja, mealprepben készítek csirkemellett amit mindig máshogy fűszerezek és nagyon minimális kókuszolajon megsütök vagy sütőzacskóban olaj néljül. Köret mindig más, vagy quinoa vagy bulgur,köles, zabtöret, illetve párolt zöldség. Vacsorára krémlevest szoktam csinálni, ezeket nem liszttel sűrítem, hanem saját magával, igazából csak leturmixolom. Pl fokhagyma, hagyma, brokkoli, zeller, karalábé, karfiol. Ha nagyon nasizni szeretnék akkor is csak sima sárgarépát eszek magában, vagy paradicsomot, uborkát.

Általában délelőtt teázni szoktam, sima natúr zöld teát iszok és délután már csak ásványvizet. Multivitamint is szedek.


Ilyen életvitellel átlagosan mennyit idő alatt lefogyni? kb 60-70 kiló szeretnék lenni. Nagyon nagyon elszánt vagyok, nem akarok bűnözni.

Sajnos már nehezen tudok sétálni, hamar kifulladok és félek a cukorbetegségtől, de attól rettenetesen. Kb 1 év alatt jött fel ez a 25 kiló mert gyógyszert kellett szednem, de most váltottunk illetve ha minden jól megy én már elhagynám. (antidepresszáns, sajnos muszáj voltam szedni mert az utcára is képtelen voltam kimenni egy trauma miatt)

Csak lassan indul be a fogyás így nem akarom magam kínozni, hogy állandóan méricskélem magam és utána meg elmegy az életkedvem is ha nem fogyok. Ha van bármilyen tanács/ észrevétel nagyon szívesen fogadom ezeket!


165 cm vagyok és kb 90 kiló és 24 éves lány vagyok.



2021. márc. 17. 15:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez így teljesen jól hangzik, elméletben. De iszonyatosan szigorú és egyhangú, így bármilyen elszánt vagy, hidd el, nem tudod hosszú távon tartani. Nem is ajánlott ekkora kalória-csökkentés, csak bizonyos (rövidebb) ideig, bizonyos célokra. Kezdetnek igazából nagyon jó, de számíts rá, hogy változatosabbá kell tenned az étkezésedet, és a kalóriákat is jobban be kell majd állítani.

Elhiszem, hogy elszánt vagy, de ha valamit "bűnözésnek" hívsz az arra utal, hogy túlságosan megszorítod magad és baromi nagy energiát igényel ezt betartani.

Pláne, hogy ha depresszióval küzdöttél/küzdesz, nagyon fontos a mentális egészséged érdekében, hogy megfelelő mértékben hozzájuss értékes tápanyagokhoz. A túl nagy kalóriadeficit nem csak az izomveszteség (elegendő fehérje-bevitel ellenére) veszélyét hordozza magában, hanem az agyműködést is befolyásolja - az agyadra a vizsgáidhoz is szükséged lesz.

Ha sokáig kínozod így magad, akkor egyre kevesebb energiád lesz mindenre, észrevétlenül kevesebbet fogsz mozogni az edzéseken kívül, ami fontos része lenne a napi kalóriaégetésnek (tehát a napi mozgolódások az ágyban mozdulatlanul fekvés helyett).

Minden lelassul egy idő után és akkor aztán tényleg megáll a fogyás, akkor meg elkeseredsz, elkezdesz enni, bepótolni, ami addig hiányzott, és mivel a szervezetednek már nem kell annyi kalória (a kevés mozgás, izomveszteség miatt), mint amennyi a fogyókúrád kezdetén kellett, ezért szupergyorsan jönnek fel a kilók zsír formájában.

Ne tedd ezt magaddal. Itt is érvényes a lassan járj, tovább érsz.

Ki kell kísérletezned, hogy mennyi az a legtöbb kalória, ami még mindig 300-400 kalória napi deficitet jelent, és amivel így is szépen fogysz. Akkor is lesznek megtorpanások, de általánosan jobb közérzeted lesz, és csak kitartás kell ahhoz, hogy újra beinduljon a fogyás.

2021. márc. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
17%
A cukorbetegség a zsír miatt fog kialakulni elsősorban, nem a szénhidrát miatt.
2021. márc. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Szerencsére nem depresszió volt a baj hanem szorongás, de ebben igazad van, + az agyamban (is) :D Sok videót megnéztem hogy mit együnk diéta alatt, pl Kiss Virág és társai, de nem vitt előre, mert ott csak zabkása-csirkemell-zabplacsinta recept 5 verzióját mutatják meg. Én meg gyűlölöm a zabkását, nem bírom megenni. Max ha nagyon muszáj leküzdöm, de nem szívesen.
2021. márc. 17. 18:04
 4/16 anonim ***** válasza:
Mivel keszited a zabkasat? Vagy mi az, ami miatt nem tudod megenni?
2021. márc. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A kaloriabazis.hu-t próbáld ki, ott be tudod írni a vágyott célt, és kiszámolja, hány nap. Nagyon jó, én is szeretem.

Érdemes egy nap lazább étkezést beiktatni, úgy könnyebb kitartani.

2021. márc. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 jazmin13ovono válasza:
30%
szeríntem olyan 3 év
2021. márc. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
1-2 év kb. De lehet hogy kevesebb vagy az is, hogy több. Ne siesd el, a bőrödnek jobb a lassabb fogyás, és kisebb az esélye a visszahízásnak is.
2021. márc. 25. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Nem tudom, hogy aktuális-e még (érdekel, hogy azóta mi a helyzet veled), de szerintem kezdetnek jó terv, hiszen elsősorban a kilókat szeretnéd leadni. Pár hónap után viszont fontos lesz a sokszínű, rostban és fehérjében gazdag étrend. Én nemrég kezdtem el a szénhidrát-csökkentett táplálkozást, vagyis kihagyok minden olyan ételt, ami hozzáadott cukrot tartalmaz, ezen kívül azt eszem, ami jól esik. Gyümölcsöt általában délelőtt, az energiát biztosít az egész napra, és bár vegetáriánus vagyok, délután rengeteg fehérjedús ételt fogyasztok. Ez az étrend viszonylag állandósítja a testsúlyt, táplál és nem is éhezel. Még annyit hozzátennék, hogy nem szabad elkövetni azt a hibát, hogy bűntudatot érzel tegyük fel egy sportszelet/snickers miatt. Legalábbis miután elérted a kívánt testsúlyt, akkor hidd el, nem lesz katasztrofális következménye egykét édességnek.
2021. jún. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Aktuális, tartom azóta is :D igazából azóta nem mértem meg magam, mert nem akartam idegesíteni magam, de a nadrágomon érzem hogy kényelmesebb 😂😁
2021. jún. 14. 16:29
 10/16 anonim válasza:

Szia. Én 5 cm-rel vagyok alacsonyabb, és 2-3 kg-mal voltam kevesebb, amikor elkezdtem, június elsején. Nekem is voltak lelki okaim a hízás mögött, csak én úgy 7-8 hónap alatt szedtem fel a 20-25 kg-ot :-(

Viszont amióta csinálom, teljesen átállt az agyam. Tavasszal már többször próbálkoztam, de pár napon belül kudarcot vallottam, újra és újra. Aztán június elsején valami történt, egyszerűen elkezdett sikerülni az a táplálkozás, amit szerettem volna. Én alapból édességfüggővé váltam sajnos az utóbbi években, emellett nagyon szerettem(szeretném a mai napig is) a szénhidrátot, tésztákat, kenyeret stb, de ezen a nyáron vmi történt... Egyik napról a másikra erős lettem lelkileg a táplálkozást illetően. Néhány internetes oldalt nézve megértettem, nekem mennyi energiára van szükségem naponta a súlyom szempontjából, és azt tatom nagyjából. Ahogy fogyok, ahhoz mérten csökkentem a kalóriabevitelt, ez kilónként 10 kalóriával kevesebb, tehát heti szinten nem sok.... Én a 87 kilómhoz 1500-1540 kcal-át fogyasztottam naponta, ez azóta kevesebb, mert a mai napig már 15 kg-ot fogytam, most olyan 1400 kcal van egy nap. Ezt egyébként makrók szerint úgy osztom be, hogy kb 50-100 gr ch, kb 80 gr zsír, kb 70 gr fehérje. A fehérjéből tudom, hogy többet kellene, ha fogyózik az ember, de nem tudok többet összehozni, mert semmilyen tejterméket nem eszem, sem túrót, sem sajtot, illetve fehérje porokat vagy szeleteket sem, csak húst, tojást, illetve amennyi a zöldségekben, hüvelyesekben van, amit fogyasztok.

A zsír mennyiség.... igen, tudom, hogy az sokaknak sok lehet, de nekem bevált... Alma alkatú vagyok, hasra, karra hízom elsősorban, és azt olvastam, az ilyen alkatú nőknek a szénhidrát bevitelre oda kell figyelni... A lényeg, hogy az arányokat úgy tartom be, hogy figyelek közben az össz kcal-ra is. De hozzáteszem, ezt nem betegesen csinálom, szóval ha 50-100 kcal-val több, vagy kevesebb sikerül egy nap, akkor sem történik semmi. És, mint ahogy leírtam, nagyon eredményes a súlyvesztés is, és a bőröm szép, a sriáim szívódnak fel, igaz még azért én figyelek is erre komolyan, vitaminbevitel stb, de a lényeg, hogy működik... Nem is gondoltam, hogy ez ilyen lesz.

Arra viszont nagyon figyelek, hogy éhségérzetem ne legyen. Mert arról is olvastam, hogy a folyamatos, naponkénti éhségérzet oda vezet, hogy lelassul az anyagcsere... Szívesen osztok meg felületet, ha igény van rá.

A napi táplálkozásról annyit, hogy 3-szor eszem egy nap, többször nem. Nincs nasi, semmi. Illetve még az időszakos böjtölést is figyelembe veszem, 8-10 órás ablakban eszem, és 14-16 órás ablakban nem eszem semmit, csak folyadékot fogyasztok.

Minden étkezéshez sok zöldséget eszem, ez tényleg sok, zöldségtől függően 250-500 gr-nyi. Ehhez jön a fehérjeforrás, és a szükséges zsírmennyiség, pl hozzá kiszámolom a ch mennyiséget is, amennyi belefér a napi adagba. Arra szoktam figyelni, hogy estére már inkább ne legyen ch. De azért ez sincs kőbe vésve. Mert pl most a kukoricaszezonban volt 2-3 nap, amikor ezt túlzásba vittem, 150-200 gr-nyi ch-nak megfelelőt sikerült elfogyasztani egy-egy nap, de nagyon szeretem, egyszerűen nem bírtam megállni....Viszont azt kell, hogy mondjam, semmi hátránya nem lett, nem gyarapodott a súlyom tőle. De alapvetően békességem is volt ebben, mert tudtam, nem feldolgozott szénhidrát, nem előállított cukor stb. Illetve másnap figyeltem arra, hogy magasabb fehérjebevitel legyen, és alacsony ch, max 50 gr.

Szóval, lehet, hogy ez is "csalásnak" számít, nem tartom a szabályaimat, de igazából a számomra "tilos" dolgokat továbra sem fogyasztom.

Tudom, vannak olyan emberek, akik mértékkel tudnak mindent fogyasztani, így fogyni, és ezt tartják a legjobb hozzáállásnak. Alapvetően én is így gondolom. Hisz mértékkel fehér lisztet, vagy teába cukrot, őt csokit is lehetne mindennap fogyasztani. Viszont sajnos nálam csak az működik, hogy zéró tolerancia. Viszont, ha az agyam rááll, akkor én nem kívánom a "tilos" élelmiszereket. De csak így tudok eredményes lenni, ezt már tapasztaltam korábban is. További terveim közt szerepel, hogy egészségesen gondoljak az élelmiszerekhez, szeretném megtanulni a mértékletesség ajándékát... De ez egy következő lépcsőfok.

Bocs, hogy hosszú voltam, és zavarosan is fogalmaztam meg végül.. Csak szerettem volna jelezni neked, hogy vannak mások is, akik hozzád hasonlóan harcolnak... Sok sikert neked!!!

2021. aug. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!