Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ketogén diéta ajánlott refluxo...

Ketogén diéta ajánlott refluxos, magasvérnyomásos embernek?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 12. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem segíthet, de merülj el alaposan a témában - egy hirtelen életmódváltás megviselheti a szervezetet. Érdemes először csak az időben korlátozott étkezéssel kezdeni, és utána szép lassan változtatni az étrenden. Ez már önmagában segíthet a refluxon, hiszen lefekvés előtt 2-4 órával tilos enni. (Attól függ, milyen időablakot választasz. Az időben korlátozott étkezést csinálom én is egyelőre, enyhe magas vérnyomással. 12-20 közötti étkezéssel.)

Ezt a könyvet tudom ajánlani, sok mindent leír, pl ketoflu Lakatos Péter: Keto természetesen.

2021. ápr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
34%
A ketogén diéta senkinek nem ajánlott, aki nem epilepsziás. Magas vérnyomás mellett hosszútávon különösen veszélyes.
2021. ápr. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
81%

Bizonyos betegségekben nem ajánlott, egyébként egészséges a ketogén étrend is, ha jól van összeállítva, ami persze szakembert kíván, nem érdemes csak úgy divatból nekiesni mindenféle háttér infó nélkül. Az ilyenek szokták egészségtelenül csinálni mert nem értenek hozzá és normálisan utána sem néznek.

A saját érdekedben keress fel egy új kutatásokra is nyitott, tanult profi dietetikust, aki tud segíteni, hogy ezekkel a betegségekkel ajánlott- e számodra.

2021. ápr. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!