Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mennyi idő alatt sikerül 10...

Mennyi idő alatt sikerül 10 kilót lefogynom ezzel a módszerrel?

Figyelt kérdés

Elég jó a metabolizmusom (24 éves vagyok), ezért nem hízok meg olyan könnyen, azonban soha nem voltam deszka. D kosaras melltartót hordok, vastagabb a vádlim és a combom, illetve egy kis pocakom is van. A karantén alatt úgy híztam meg 10 kilót, hogy majdnem minden egyes nap megettem valamilyen csokit, és rengeteg édességet fogyasztottam. Néha palacsintát reggeliztem, túrógombócot ebédeltem és nutellás szendvicset vacsoráztam, utána még egy csomó cukros üdítőt ittam meg.


Egy hete eldöntöttem, hogy kihagyok mindenféle hozzáadott cukrot az étrendemből, a krumplit és a rizst is csökkentem, vagy kihagyom. Nem vagyok híve a drasztikus fogyókúráknak, ezért most főleg olajokban, rostban és zöldségekben gazdag ételeket eszem, és kizárólag cukormentes üdítőitalt vagy vizet iszom. Az első három nap olyan volt, mintha elvonási tüneteim lettek volna. Most már jobb, mivel vegetáriánus vagyok, reggelire megeszek egy cukormentes müzliszeletet vagy hajdinás zabpelyhet cukormentes kókusztejjel, ebédre teljes kiőrlésű tésztát pestóval, vacsira pedig már csak salátát. Illetve megszerettem a grillsajtot, a zöldségtálakat, vagy a friss gyümölcsből készült smoothiet, amiben szintén nincs hozzáadott cukor.


Ezen kívül heti 2x tornázok vagy ugrálókötélt használok.


Szerintetek ezzel a módszerrel mennyi idő alatt mehet le az a 10 kiló? Nyár végéig reális lehet?


2021. jún. 13. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen.

Szóval kitartás!

Egy normális diétával heti 1 kiló simán lemegy,ha még mozogsz is,akkor esetleg több.

Augusztusra meg lesz az.

2021. jún. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Remélem, köszi a választ! :)
2021. jún. 13. 21:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyobb a túlsúlyod, akkor akár hetente 2kg-mal is számolhatsz, ha nem nagy, akkor 1-1.5-lel. Úgyhogy nagyon lazán sikerülhet, ha odafigyelsz nyár végéig :)
2021. jún. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A cukormentes üdítőital, tészta és gyümölcs smoothie nem hangzik valami diéta barát dolognak.

Az édesìtőszer, főleg amilyet ilyen löttyökben használnak csak kinyìrja a bélflórád.

A gyümölcsös smoothie helyett inkább inkább csinálj valami zöldséges, green smoothie változatot, a gyümölcsöt meg inkább edd meg. Ha összeturmixolod akkor ott már csökken a rost tartalom és gyorsan felszívódódik a cukor.

Én a burgonya és rizs helyett inkább a tészta és búzaféléket, meg feldolgozott lisztes ételeket kerülném.

Az előbbiek teljes értékű ch-k. A tészta, mégha TK is, de feldolgozott élelmiszer, egyszerűbb is túlenni mahad belőle, mint édesburgonyából vagy barnarizsből.


Az, hogy elhagytad az extra cukrot, jó de nem elég. Ezzel nagyon lassan fogsz fogyni és a stagnálás is hamar beállhat. Jobban teljes értékűvé kell tenned az étrendedet.

Pár könyv amit ajánlok a témában:

- Okos belek

- Tökéletes egészség diéta

- Hogyan ne halj meg és Hogyan ne diétázz

2021. jún. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerintem semmi bajom nem lesz, ha heti 1x teljes kiőrlésű tésztát eszek. A gyümölcs pedig délelőtt egészséges és energiát is ad. Azt mondjuk nem tudom elképzelni, hogy hogyan változtat a rosttartalmon a turmix, ha a fogaimmal ugyanúgy megrágom.
2021. jún. 14. 22:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Az előző a juice-ra gondolt szerintem, ott van az hogy a rostanyag a szemétben köt ki. Turmixolva más a helyzet.
2021. jún. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!