Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » 30kg-t szeretnék fogyni egy...

30kg-t szeretnék fogyni egy év alatt. Reális?

Figyelt kérdés

24 éves férfi vagyok, 178 cm magas - jelenleg 110kg (talán több, így az ünnepek után).


Év végéig szeretném elérni az érettségikor lévő súlyomat, a ~85kg-t.


A tervem: alapvetően étrenddel szeretném, kevés szénhidrát, több hal, friss zöldség+gyümölcs; napi 4-5 kisebb étkezés.


E mellett a tervem, hogy munka után hazafelé gyalog megyek, mert egy hosszú parkon tudok végigsétáln. Ez kb 40 perc séta minden munkanapon.


Amit szeretnék még, az a planck gyakorlat napi szinten, hogy erősödjenek a mély izmaim kesobbi edzésekhez, illetve mert jó kalóriaégető gyakorlat.


Ugy tudom 10-15 kg után lassul a fogyás, tehát valami plusz mozgást be kell majd vezessek olyankor. Mivel az reményeim szerint nyárra esne, és addigra meglenne a diplomám, és lesz több időm utána - Igy akkor a fegyencedzés könyvben leirt gyakorlatokat szeretném elkezdeni. Nem az izomépítés lenne a fontos, hanem a plusz kaloriafelhasznalas. Esetleg elkezdek futni 90 kg korul.


Ez realis elkepzeles?



2022. jan. 1. 22:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen reális. De a futással óvatosan szerintem, mert a térdeid tönkre mennek. Bele estem sajnos én is ebbe.
2022. jan. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%

Reális

De tarts pihenőnapokat is pihenni is kell pl egy héten 1 vagy 2 nap

Sok szerencsét!

2022. jan. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen, futni 90kg felett semmiképp nem merek, de lehet, hogy a 90 kg is sok. Sajnos gyengébbek, lazábbak az ízületeim - örökletes nyavaja.

Nemrégiben néztem egy videót Gödrösi Ádám street workoutos sráctól - azt mondja, minden edzésprogram elott az izuleteket érdemes mobilizálni néhány héten keresztül. Például ha nem eleg mozgekony a csukló, akkor fájni fog fekvőtámaszkor. Nekem évek óta fáj ha megpróbálom a fekvőt ...

2022. jan. 1. 22:35
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Na igen én is így vagyok. Nekem a boka izületeim gyengék nagyon sajnos. Azoknak se tett jót, de a térdeimnek meg főleg nem. Én szobabicikliztem is mellette, nem volt jó ötlet. Szerintem jól mondod, még a kilencven is sok lesz ehhez. De sok sikert kívánok hozzá! Légy kitartó, még ha belassul a fogyás, akkor is! :)
2022. jan. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A szobabicikli is árt a térdnek-bokának?

Amiatt kérdem, mert édesapámnak most a térdeivel van gondja, és naponta teker egy szobabiciklin. Nem járatos az ilyen témákban, és sajnos még én sem. Amiatt kérdem

2022. jan. 1. 22:44
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én elég durván toltam 😅 Régen imádtam rendes biciklivel menni, száguldozni de sajnos már nincs rendes biciklim és nincs erre lehetőségem. Viszont ez a szokásom bennem maradt és a szobabiciklin is nagyon gyorsan tekertem, nem bírtam lassan és pár alkalom után azért éreztem a térdemen. De lehet az is benne van, hogy kijöttem a gyakorlatból 😁
2022. jan. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, megfájdulhat a térd biciklizés közben. Apukádnak jót tenne pár hét szünet.

Bár a plank is jó, de inkább más mozgásformák közé beiktatva. A pilátes, jóga, ha jól végzed, nagyon hatékonyan erősíti a “core” izmokat. A helyes testtartásra, valamint a megfelelő légzésre kell nagyon figyelni, és akkor a gyakorlatok is könnyebbek, és gyorsabban erősödsz. Sok sikert!

2022. jan. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
19%
Inkább a 20 kg.
2022. jan. 2. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Reális, kitartást
2022. jan. 2. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A szobabicilkizes és a cross trainer kb alap fizioterápiánal ha térd probléma merül fel. Semmi baj azzal, ha naponta teker, amíg nem nagy ellenállásra állítja be. Kényelmesen kell tekernie.


Sok sikert a fogyashoz.

2022. jan. 2. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!