Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Terhességi cukor miatt 160g...

Terhességi cukor miatt 160g szénhidrát diétázok,de beállt az állkapcsom. Tudtok könnyen rágható étel ötleteket?

Figyelt kérdés

Iszonyuan fáj már, de persze a lassú szénhidrátos,zöldséges ételek nagyon rágósak... a hagyományos ajánlások pl turmix, krumpli püré sajnos felviszik a cukrom :(

Valaki tud ötleteket ?



2022. febr. 25. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Zöldségek , meg minden olyan étel, amit ehetnél, leturmixolva.
2022. febr. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Rakottasokban gondolkodnék. Darálthúsos ragu, némi rízs, és tetszőleges zöldség jól előfőzve. Brokkoli, karfiol, zöldbab, de ha kalandos kedvedben vagy lehet muszaka is (padlizsánnal, cukkinivel, paradicsommal). Ha a zöldségeket apróra vágod nyelni kell csak, alig kell rágni. Leves máj, vagy húsgombóccal. Krémlevesek.
2022. febr. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2022. febr. 25. 20:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem is kell feltétlenül a húshoz (bármi fehérjéhez) ragaszkodni, gondolom nem hetekig tart ez. Főzelékeket is meg tudsz enni feltét nélkül spenót, sóska, tökfőzelék is lecsúszik. Sárgaborsó, lencse laktatóbb lenne, de az nem tudom, hogy belefér -e neked.
2022. febr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mirelit brokkoli-répa-karfiol keverék, 1 szem krumpli, 1 kis fej hagyma, 1 pipimell. Mindent kockázva, só-bors-vegeta kombóval csak annyi vízben főzd fedő alatt jó puhára, ami épp ellepi, majd turmix/botmixer. Ennél finomabb és táplálóbb kb. nincs is!

Sütőtök vagy édesburgonya nem tudom belefér-e, azok is fincsik.

Nekem gyakran gyullad az állkapocs ízületem hidegtől, eddig ez a húsos pép a kedvencem, mert olyan igazi friss, zöldséges ízű de érezni a húst is, így nem hiányolja az agy! Néha csak úgy csinálok, mert eszembe jut, hogy finom! :)

2022. febr. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%
Amúgy tilos puhát is rágni, csak lenyelőset egyél és beszélni sem szabad. Még ásítani is csak óvatosan, mert sajnos simán úgy tud maradni! Térdre való krémekkel lehet masszírozni, de az nem tud beszívódni csak a környező izmokba. Ha pép és kuss van, 2-3 nap alatt elmúlik! Viszont fogorvos kellene majd, mert féloldalas fogsortól, rágástól alakul ki.
2022. febr. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a lencsefőzelék nagyon bevált gdm-nél. Akkor se vitt föl semmit, ha túlléptem vele az előírt szénhidrátot.
2022. febr. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!