Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hatékony a szénhidrát szegény...

Hatékony a szénhidrát szegény étrend? Jól érzitek magatokat tőle?

Figyelt kérdés
Szeretnék fogyni, vagyis inkább átalakítani a testem összetételét, hogy egészségesebb legyen, mivel most sem számítok tulsulyosnak. Viszont imadom a cukros ételeket sajnos.🥲 De most, ahogy beléptem a húszas eveimbe és az egyetem miatt már nem mozgok annyit, gyorsabban láthatóvá válik, ha nem jót eszek. Csökkenteni szeretném a testzsírszázakékom. Miket egyek?

2022. márc. 11. 07:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Valakinek beválik, valakinek nem. Fogyni elsősorban deficittől (kevesebb evéstől) lehet. Nekem ugyanamnyi kalóriával 140 gramm szénhidráttal 53 gr zsírral egy deka se ment le, 160 gr szenhidrattal 40 gramm zsirral meg mefindult. Valakinek forditva. Igazabol kiegyensulyozott etrenden belul talald mwg ami neked jo.

Ha izmosodni szeretnél, akkor eddz, súlyzós erősítő edzéssel szép kis itmot lehet felszedni. Úgy tudod igazán a testösszetételed változtatni. És ha mellette nem eszel túl sokat, izkosodás mellett kis zsír is lemegy közben.

A másik hogy az édes íz után máskor is jobban kívánod. Próbáld előbb napi max 1re, később heti 3ra csökkenteni. És ha édeset eszel, legyen teljes kiőrlésű, cukormentes és ne nagyon zsiros mert az édessegekbsn található zsírok általában egészségtelenebbek

2022. márc. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem, mert hosszútávfutok, amihez kell a ch.

Amikor nem edzettem (kardiót), nekem is jó volt a ch szegény élet :)

2022. márc. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mit takar az hogy " szénhidrát étrend" ?

Én pl szénhidrátszegény étrenden vagyok és nagyon jól érzem magam így, szépen le is fogytam. Sportolok is rendszeresen. Sokkal jobban vagyok, mint amikor szénhidrát alapú étrenden voltam- szóval amikor szénhidrátból ettem a legtöbbet.

Nekem a lowcarb, az hogy szénhidrátból eszem a legkevesebbet, kifejezetten jót tett, én már így élek 3 éve, és soha többé nem ennék másképp.

2022. márc. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*3 szénhidrát szegény étrend, értem, :) valamiért a kérdésben elsőre elsiklottam a 'szegény rész felett.
2022. márc. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Élsportoló voltam, de kb 1 éve megváltozott az életstílusom. Régen muszáj is volt a sok edzés miatt a sok szénhidrát bevitel, soha nem latszott meg rajtam és igényelte is a testem. Most viszont at kell allitanom az étkezésemet is low-carbra, hogy harmóniában legyen az életvitellel. Teljes kiőrlésű ételek természetesek számomra, de az édességet nehezen engedem el. Egy ido után már nem fogom kívánni, ha megszokom, hogy nem eszem?
2022. márc. 11. 15:24
 6/11 anonim ***** válasza:

5. Ez mindenkinek más, hogy az édességekkel való kapcsolatát hogy tudja rendezni.

Van aki soha többé nem eszik és az neki működik ha teljesen megvonja.

És van aki csökkenti, ritkítja a fogyasztást, ilyen vagyok pl én is. Rengetegszer Próbáltam az első verziót, de nem jött be. Állandóan sóvárogtam, kívántam, rettenetesen rossz volt. Egész nap azon járt az eszem. Nem tudtam sokáig betartani, max pár hónap. Aztán mindig bezabálás lett a vége. Rájöttem, hogy ez így nem vezet sehová. Így kipróbáltam azt a stratégiát, hogy kevesebbet- ritkábban eszem cukros édességet tudatosan. Konkrétan havi egyszer tartok egy csalónapot, ahol helyet kapnak a kedvenc édességeim, csipszeim, és azok a hagyományos péksütik amiket szeretek, de a mindennapokban ezeket már nem eszem.

Ez a módszer jobban bevált. 3 éve tartom gond nélkül:) A ritkább édesség evés miatt az az erős fűggőség ami nekem volt, elmúlt, a folyamatos sóvárgás pedig megszűnt ami a teljes megvonással járt.

2022. márc. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Senior Séf ***** válasza:
71%
CH-ra mindenkinek szüksége van. Az azonban nem mindegy, milyen formában kerül bevitelre. Kerüld a cukrokat és a gyors felszívódású (gabona alapú) szénhidrátokat, és fogyassz helyettük sok zöldséget.
2022. márc. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
#3 naponta hány gramm szénhidrátot fogyasztasz és milyen ételek által??? Köszönöm, ha válaszolsz. Ha 3 éve tartod a súlyod így és jól érzed magad, az példaértékű. Én is fogyni szeretnék.
2022. ápr. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%
Ha fogyni szeretnél, utolsó, akkor főleg a kalóriákat kell számolnod. Ha egy egeszséges, kalóriadeficites étrended van sporttal, az segíteni fog, első körben makrókat nézni felesleges.
2022. ápr. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8. 80-90g környékén. A ch bevitelem 90%-a zöldségekből jön össze.

3 éve az étrendet tartom, és ennyi idő alatt fogytam le. Az egészséges súlyomat csak pár hónapja értem el:)

2022. ápr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!