Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Beválik a ch csökkentett...

Beválik a ch csökkentett diéta? Mióta csináljátok és hogy érzitek tőke magatokat?

Figyelt kérdés
Mennyi idő volt mire latszott változás? Sportoltatok közben?

2022. máj. 26. 16:27
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
65%

Semmi értelme. Hol írják még, hogy a szénhidrátnak bármi köze van a fogyáshoz/hízáshoz? Nők Lapja, Házipatika, zárt ketogén facebook csoportok? Vagy hol?

Milyen változásra számítasz? Szerinted milyen látható eredményei lesznek annak, ha kevesebb szénhidrátot eszel? Ha a kevesebb szénhidrátot magas zsírbevitellel és magas fehérjebevitell kompenzálod, akkor annak lesznek eredményei, csak egészségügyileg nem éppen pozitívak.

Ha a fogyás a cél, akkor ne a szénidrátot csökkentsd, mert értelmetlen. A kalóriabevitelt csökkentsd. Legyél tartósan kalóriadeficitben (500-600 kcal mínusz), és fogyni fogsz. Csökkentheted te nullára is a szénhidrátot, ha a többi makrotápanyagnak hála kalóriatöbbletben vagy, akkor nem fogsz fogyni.

2022. máj. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék fogyni, hanem tónusosabb és egészségesebb szeretnék lenni. Lehet az ember vékonyan is egészségtelen.

Egyébként a ketogén diétát pont hormonális betegeknek ajánlják, ugyh te biztos semmit nem olvastál még erről, csak a kaloriaidat szamolgatod.

2022. máj. 26. 16:47
 3/36 anonim ***** válasza:
69%

Tudtam én, hogy a ketogén diéta felől fúj a szél. Egyébként én szakmámból kifolyólag hosszú évek óta foglalkozom dietetikával és gasztroenterológiával, de köszönöm a feltételezést. Amúgy fogyókúra kategóriába írtad ki a kérdésed, ezért feltételeztem, hogy fogyni akarsz. Bocsánat, hogy nem vagyok gondolatolvasó.

Valóban lehet valaki vékonyan is egészségtelen fiziológiai szempontból. Ezt például pont a szénhidrát csökkentett, magas zsírbevitelre alapozó divatdiétákkal (ketogén/paleo) lehet elérni. Ki ajánlja hormonális betegeknek a ketogén diétát? Blogok? Vagy megmondóemberek (Szendi Gábor, Bocsi Viki) YouTube-on? Ez ne legyen már szakmai referencia. A ketogén diéta jelenleg egyetlen ország humángyógyászati repertoárjában sincs rendszeresítve, hivalatosan egyetlen orvosi kamara tagja sem ajánlhatja, mert a ketogén tanok szakirodalom által cáfoltak, ezért áltudománynak (pseudoscience) vannak minősítve.

A ketogén diéta ritka esetben akkor alkalmazható rövidtávon, ha bizonyos epilepsziás és egyéb neurológiai diszfunkciók merülnek fel, de ilyen esetekben sem gyakori. Viszont az tény, hogy a szénhidrátcsökkentett étrend képes némely neurológiai tünetek csillapítására, azonban mivel a magas zsírbevitel hosszútávon nagy károkat képes okozni mind kardiológiai, mind belgyógyászati szempontból, ezért alkalmazása maximum rövid blokkokban javallott. Linkelek csak két tanulmányt (többet úgyse fogsz elolvasni), hogy ne csak facebook bejegyzésekkel és álhír oldalakkal találkozz a témában:

[link]

[link]

A tanulmányokra hivatkozva azt tanácsolom neked (teljesen jószándékkal), hogy ne a szénhidrátcsökkentett diétában lásd az egészséges utat (pláne ne a magas zsírbevitelben), mert kontraproduktív. Előnyei közül valójában csak a már említett neurológiai vonatkozások bizonyítottak, minden más vonatkozásban azonban cáfoltak. Káros hatásairól számtalan metaanalízis született már az elmúlt 15-20 évben, ezért senkinek nem ajánlom.

Ha számodra egy egészséges táplálkozási kultúra kialakítása a cél, akkor ne divatdiétákat akarj követni, amikről tudománytalan, kétes megbízhatóságú helyeken informálódsz. Szimplán tanuld meg helyesen menedzselni a kalóriákat, a makrotápanyagokat és legfőképpen a mikrotápanyagokat. Kerüld a feldolgozott élelmiszereket, a junk foodot, a hozzáadott cukrokat, a telített zsírokat, részesítsd előnyben a növényi táplálékot. Még hosszan tudnám sorolni ezeket az evidenciákat, de ezekkel szerintem te is tisztában vagy.

2022. máj. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
59%
Ha pajzsmirigy gondod van arra nem megoldás a ketogén diéta(abból gondolom, hogy ez a gond, hogy írtad, hogy hormonális betegeknek ajánlják), amúgy IR és cukor betegség esetén sem. Ha ilyen jellegű gondjaid vannak akkor felejtsd el a ketogén diétát
2022. máj. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
22%
Én eddig, kb 2 napig jól éreztem magam. De ma, minden megváltozott. Sokkal, de sokkal jobban lettem, miután letoltam egy gyros tálat és 2 db csokis baklavát. Hú, én nem is értem, mi szent sz@rnak sanyargatom magam, holott nem is vagyok túlsúlyos. :-D
2022. máj. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz fogyni, mire "válna be"???

Amúgy fogyni lehet vele, igen, én csináltam ketogént is (mondjuk szerencsés vagyok, én még 40g CH-val is ketózisban voltam, van, aki 25-tel sincs már), most pedig low carbozom. Nem volt semmi mellékhatása, amiket mondani szoktak (fejfájás, fáradékonyság), viszont tényleg nem vagyok éhes mellette. Falásrohamaim sincsenek. De a keto tényleg nem egészséges hosszú távon, rövid távon viszont tud lendületet adni meg motiválni.

2022. máj. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Én nem ketogent szeretnek csinálni, úgyhogy ez már megint egy feltételezés volt. Ch-t írtam ki szándékosan. Nem tudok annyi húst és zsírt megenni. Mindig is imádtam a szénhidrátot, de állandóan hullámzik a vércukorszintem, igy sokszor vagyok rosszul és fáradékony vagyok. Nem eszem sokat egyáltalán, teljesen egészséges mennyiségeket viszek be. Sok zöldséget és gyümölcsöt is eszem. Ezért szerettem volna olvasni, kinek hogy jött be ez az étrend és nem arrogáns ellenkampányolást. Köszönöm akik leírták a tapasztalatukat!
2022. máj. 26. 18:56
 8/36 anonim ***** válasza:
75%
nekem kicsit sem segített a hullámzó vércukromon a szénhidrátcsökkentett diéta. a rosszullét és a fáradékonyság ugyanúgy megmaradt. két évig csináltam de nem volt változás. az segített amikor dietetikus összeállított nekem egy étrendet és azt követtem. sokat segített az is hogy elkezdtem kalóriákat számolni, mert én is azt hittem hogy egészséges mennyiségeket viszek be aztán egyik nap 1400 kalóriát ettem, másik nap pedig 3000 kalóriát, és ezt észre se vettem csak az ingadozó vércukrot. azóta még jobb amióta elmozdultam egy kicsit a vegetáriánus vagy vegán irányba.
2022. máj. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
61%
", de állandóan hullámzik a vércukorszintem, " erre nem megoldás a csökkentett szénhidrát. 160gramm, nem gyorsan lebomló szénhidrát kell. Ha erre a bajra elkezdesz egy alacsony ch diétát csak rosszabbul leszel
2022. máj. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem Egyénfüggő.

Most majd jön a jó öreg lepontozás, mert itt gyakorin így szokták, de akkor is leírom, hogy Nekem pl nagyon!!!! bevált minden téren a lowcarb diéta.

Több mint 3 éve, mióta szénhidrátszegény diétán élek, sokkal jobb a közérzetem, magasabb az energiaszintem, nem vagyok állandóan éhes, bőven elég a 3 főétkezés, nincsenek falási rohamaim, nem kell kalóriákat sem számolgatnom, ( az első hetekben néztem a szénhidrátbevitelt és semmi több, már rég enélkül is tudom tartani). Szeretek így enni, és szépen le is fogytam, kóros elhízásból normális- egészséges súlyra. Most már súlyt tartok.

Nekem dietetikus ajánlotta a lowcarb diétát , pontosabban ( LCHF diétát) alacsony szénhidrát és-magas zsírtartalmú étrendet, IR+PCOS miatt, azóta is áldom érte:)

Soha semmilyen más módon nem tudtam hosszútávon lefogyni, más jellegű étrendek mellett nem érzem jól magam, sokat voltam éhes, fáradékony, stb stb, ezáltal ezek hosszútávon sem tarthatók számomra.

2022. máj. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!