Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Az lehetséges, hogy napi 50...

Az lehetséges, hogy napi 50 gramm szénhidrátot eszem, de még így sem fogyok?

Figyelt kérdés
A kalóriabevitelem viszont jó magas (2500 környékén). A Norbi féle étrend, közel 1000-1200 kcal-t tartalmaz. Azzal még úgy is fogynék, ha ennék szénhidrátot. Tehát ez az egész szénhidrátmentes életmód egy nagy humbuk? :D
2022. jún. 18. 16:07
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
86%
Nem a szénhidráttól hízik az ember, hanem a sok kalóriától. Az már csak egy másik tényező, hogy a szénhidráttól jobban hízik. 2500 kalóriányi zsírtól és 2500 kalóriányi szénhidráttól is hasonló eredményeid lesznek.
2022. jún. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
89%

Igen, szia, üdv a valóságban! Ehetsz te 0 szénhidrátot is, ha a zsírnak és a fehérjének hála kalóriatöbbletben vagy (pláne hogy a zsír tartalmazza a legtöbb kalóriát a makrotápanyagok közül). A kalóriák számítanak, azokat tanuld meg menedzselni. Ha nem vagy kalóriadeficitben tartósan (500-600 kcal), akkor nem fogsz fogyni.

Természetesen neked a kalóriaszámolás mellett a helyes táplálkozás alapszabályait is meg kéne tanulnod, ugyanis ha te 2500 kalóriát viszel be naponta, amiből 2300 kalória fehérje meg zsír, az minden, csak nem egészséges.

2022. jún. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Megválaszoltad a kérdésed. Túl sok kalóriát viszel be a fogyáshoz.
2022. jún. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Lehet sokat eszek. :D Egy általános napom így néz ki, 3 óránként eszek:

1. Étkezés:

5 tojásból rántotta, mellé írtó sok zöldség


2. Étkezés:

Fél kiló csirkemell, mellé ipari mennyiségű saláta


3. Étkezés:

Ugyanaz, mint az előző


4. Étkezés:

250 gramm túró + 500ml joghurt, 3 szem eper


5. Étkezés:

Ezt van, hogy kihagyom, ha nem vagyok éhes vagy inkább iszom... De ha muszáj, estére 2 kanál útifű maghéj + fehérje por.


Most így leírva a számokat, soknak tűnik. Viszont vagyok 140 kiló és hát muszáj ennem, egyszerűen rosszul vagyok, ha nem eszek. Ha lecserélek mindent fele adagra, akkor éhes vagyok.

2022. jún. 18. 17:44
 5/35 anonim ***** válasza:
68%

Low szénhidráttal nehezebb diétás étrendet csinálni, mint low fat-el, ugyanis:

1gramm szénhidrát 4kcal

1gramm fehérje 4kcal

1gramm zsír 9kcal

2022. jún. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
71%

Sosem értem meg az ilyen 1kg csirkét megevőket…

Én egy asztalos vagyok, szóval megvan a kemény fizikai munka, emellett sportolok is, futok, bringázom, kajakozok, falatmászok stb és napi átlag 3-400gramm húst eszek, 2-300gramm rizst (nyersen merve) pár marék olajos magkeveréket, reggelire 50gramm zabprlyhet 30gramm csokis fehérjével. Meg salátát salátával…

2022. jún. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Persze van mikor nem rizst, hanem bulgurt, quinoát, kölest, kukoricát, krumplit… vagy ezek keverékeit…
2022. jún. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért örülök, hogy valakinek jó az emésztése. Én kivizsgáltattam magamat és azt mondták minden rendben. De a hűtőt kibírnám zabálni olykor. Nem normális szerintem. Más emberek madáradagokat esznek hozzám képest. Akkor marad a koplalás. :(
2022. jún. 18. 18:02
 9/35 anonim ***** válasza:
93%
Nem, marad az 500 kalóriás deficit, nem a koplalás. Továbbá marad az életmódváltoztatás, a kiegyensúlyozott táplálkozás, a mozgás.
2022. jún. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Azért túlevés és a koplalás között meg lehet (meg kell) találni az egészséges mennyiségű ételt.


Vércukrod rendben van?

2022. jún. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!