Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Most derült ki, hogy inzulinre...

Most derült ki, hogy inzulinrezisztenciás vagyok, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Nézegettem a szénhidrátszegény diétákat, de az a legnagyobb problémám, hogy nem akarok fogyni, mert így is a 168 centimhez épphogy csak verdesem az 50 kilót :S Hogy állítsam össze az étrendem, hogy a szénhidráthatárok ellenében se fogyjak?

2012. nov. 25. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
pedig IR-re a paleót szokták ajánlani, állítólag el is mulasztja... azért szerintem próbálkozz meg vele, nem biztos, hogy fogyni fogsz, mert lehet jó zsíros husikat enni :) megkérdezhetem, mitől lett inzulinrezisztenciád? mert feltételezem, ha 50kg vagy, akkor nem a cukros-liszteskaja zabálásától...
2012. nov. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudják... Pontosabban van rá elmélet, mert anyukám kezeletlen terhescukros volt velem (koraszülött is voltam), és ezt a kezdeti rosszat tetéztem azzal, hogy helytelen életvitelt folytattam (kevés mozgás, és nem vetem meg a cukros-lisztes kajákat, igaz, egy átlag emberhez képest sokkal kisebb az étvágyam). Genetikailag vékony vagyok, nem tudok hízni, akkor sem a tipikus cukros helyekre (inkább fenékre combra, a hasamon még a normális bőr alatti zsírréteg sincs meg). Viszont kiskoromtól vannak vércukoreséses szédüléseim, nem egyszer el is ájultam, de csak most, 21 évesen vizsgálták ki...
2012. nov. 25. 17:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Zsíros husi nem hizlal 1.

Paleó nem fogyaszt, csak ha van felesleges zsír 2.

Átlagos vékony ember még lehet zsíros, izmot kell tartani a testen és akkor jó formánk lesz. Egészséges nőkön (tehát paleósokra ez igaz) van elég zsír, az egészséghez elég. Ha valaki több zsírt akar, az már az egészségestől eltér 3.


Glutén és tejmentes, alacsony ch tartalmú étkezés, azaz paleó, ez segíteni fog, egészen biztos! Akkor nem segít, ha már nagyon alacsony a saját inzulin termelés, azért ez már eléggé súlyos állapot lenne.

2012. nov. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Hagyjuk már glutén és tejmentes étrenddel, ilyet csak egy hozzá nem értő mondthat. A teljeskiőrlésű pékárukban található ch lassabban szívódik fel, nem vált ki inzulincsúcsot majd hirtelen estést. Kalciumra szüksége van, ha tejet nem is szeretne inni, sajt, túró, azokban kevés a ch, változatosabb tőle az étrend. Húsok minimális ch, zöldésgek, ha szereted, változatosan elkészítve. Karácsonykor hal mellé kicsi burgi, töltött káposzta, sok káposztával, esetleg tejföl. Sütiket édesítővel, stb... Én korpával (is) panírozok, ez is csökkenti a glikémiás indexet. 2-2500 kalória kellene neked, de ha csak 180 ch-t viszel be, akkor az 720 kalória, a maradékot meg fehérjéből (20%) és zsírból (30%) kell kiegészíteni. Így nem fogsz fogyni, mert elegendő a kalória,de ch sem lesz őrült sok az étrendedben. Remélem segítettem!
2012. dec. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%

Segítettél. Egész életére egy menő gyógyszergyárat fog támogatni a havi inzulin adagja megvásárlásával. Biztos hogy az igazgató majd nagyon szép Audival fog járni, a gyerekének a nejének Mercit vesz, és el is képzelem ahogy a szobalány valamiért BMV-re vált :))


Nagyon gyökér és tudománytalan hozzászólás volt az előző, kb. egy idióta dietetikus szintű, akinek fogalma sincs arról hogy a 'lassú' szénhidrát egy kamu, a tejtermékek fogyasztása pedig szoros összefüggésben állnak a diabétesszel, érdekes pedig az inzulin fogalmát ismered.. akkor már csak meg kellene nézni, hogy a tk lisztek is nagy inzulin emelkedést okoznak, ahogy a tejtermékek is!

2012. dec. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
168-hoz még 46 kg se lenne sovány. Amúgy sem a kg számít, hanem a tükörkép :P a paleo meg jó kiindulásnak:)
2012. dec. 17. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Így is kilátszanak a bordáim, nem szeretnék újra lefogyni 46-ra...
2012. dec. 17. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!