Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ez így rendben van napi...

Ez így rendben van napi tápanyageloszlás szempontjából?

Figyelt kérdés

fehérje: 100 g

szénhidrát: 134 g

zsír: 39 g


29 N, 170/66


2013. febr. 3. 23:24
 1/4 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem írni, hogy szénhidrát 70-80%-a zöldségből van, a többi teljes kiőrlésű ételekből és barnarizsből.
2013. febr. 3. 23:26
 2/4 anonim ***** válasza:
Teljesen jó.
2013. febr. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem soknak tűnik a szénhidrát. Ha eleve ilyen sok, arra a teljes őrlésű dolgok egészen fölöslegesek. A zöldségeken/gyümölcsökön kívül bevitt szénhidrát (keményítő) egyébként mindig csak plusz marad. Míg a zöldségek szénhidráttartalma egy részt emészthetetlen rost, ami csak lassan, baktériumok által lebontva szívódik fel, addig a keményítő (barna rizs, kenyér) mindenképpen aránytalanul nagy keményítő tartalmú, gyorsan felszívódó szénhidrátforrás. Azért írtam ezt le, hogy ilyenről is halljunk.
2013. febr. 4. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A szénhidrát valóban sok, figyelembe véve, hogy ezt szénhidrátszegénynek szánod (?)


Szénhidrátszegény diétán nem csak a szénhidrát kellene alul maradjon, de a zsír és a fehérje között nem lehet ekkora különbség, főleg nem a fehérje javára, ugyanis a szénhidrátot pótolni kell a zsírral.


Tehát szénhidrátnak kell lennie utolsó helyen, aztán jön a fehérje és ezt követi a zsír. Bármennyire furán hangozhat, de a zsírból elegendőt kell enni, különben nem lesz energiát és IZMOT is veszítesz, arról nem beszélve, hogy mennyit ártasz a testednek. A Dukan diéta, amely erre alapszik, egy nagy hülyeség.

2013. febr. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!