Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szénhidrátszegény diéta...

Szénhidrátszegény diéta működhet minimális húsfogyasztás mellett?

Figyelt kérdés

Bár nem tudom, hogy az nevezhető-e szénhidrátszegénynek, ha csak a gabonákat és a cukrot hagynám el. Azt szeretném kipróbálni, hogy nem ennék semmilyen lisztes dolgot. Szóval a főzelékeket zöldségekkel sűríteném, a reggelimből meg kihagynám a kenyeret/zsemlét.

Húst csak néha ennék. Helyette inkább sajtot, tojást. Ebbe a diétába a hüvelyes zöldségek beleférnek, vagy túl magas a szénhidráttartalmuk?

Tudnátok tanácsot adni, hogyan lehetne eredményes a fogyókúrám?


2013. máj. 4. 13:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egész valószínű, hogy igen.


A húsfogyasztás jó, de valójában nem 'kell' az egészséghez olyan mennyiségben, mint ma sokan eszünk: minden nap.


Jó esélyed van sikerre az alapján amit írtál. A hüvelyesekkel jól érzed, mértéket kellene tartani, az se legyen mindennapi mert el fog veszni a szénhidrát(keményítő)szegény étkezésből a 'szegény'.

2013. máj. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Persze. Nekem még korai lenne messzeható következtetéseket levonnom, de hosszú stagnálás után elkezdtem fogyni egy szolidabb szénhidráttartalmú étrenddel. Ami 1-2 napot kiszámoltam, az olyan 80g CH körül volt. Húst ritkán eszem (kb. havi 1 alkalom), hüvelyesekből csak borsót és zöldbabot (azokat, amik szerintem a gyerekek, amit a paleo kiönt a fürdővízzel együtt :P s egyben a legkönnyedebb, legjobban eső hüvelyesek számomra), krumplit is nagyon keveset, pedig szerettem, de valamiért nem kívánom (az egészségügyi hatásairól pedig nem találtam elég alapos értekezést), az sem elég "könnyed" nekem. Bezzeg az olajos magvak azok, fura vagyok, no.

Olvastam, hogy a paleósok a rántást szezámmaggal helyettesítik, én is azt teszem. Legalább kalóriadúsabb lesz a szerencsétlen (eléggé zavar, ha dolgozom egy étellel, amivel nem lehet jóllakni :D).

Gondolom, fehérjét nem tudsz rengeteget bevinni (bár nem lehetetlen, de akkor elég sokat kell enned bizonyos dolgokból... diétában ritkán esznek sokat), a szénhidrátot leviszed, logikusan a zsírfogyasztásnak kell megnövekednie, hisz valamiből energiát kell nyerned. Ajánlom az olajos magvakat :D


Ha csak a gabonát és a cukrot hagyod el, az még lehet szénhidrátgazdag. Én tartottam paleós napot 210g szénhidráttal, pedig úgy telenyomtam fehérjével, ahogy csak bírtam... S nyilván zsír is sok volt benne. Hű de kezdő voltam :D Én akár zöldségből is beviszek rengeteg szénhidrátot, ha nincs valami szénhidrátszegény laktató ételem... De azt, bevallom, nem teszteltem, hogy fogyhatok-e sok, de csak zöldségből és gyümölcsből származó szénhidrátot tartalmazó étrenddel, ami 2000 kalória alatti. Nekem az ilyen alacsony kalóriás étrend csak sok zsírral megy, mert az laktat jól (hússal amúgy 1300 is elég, fene se érti ezt). Amióta sok zsírt eszem, kevesebb kalóriát viszek be, jóllakott és energikus vagyok.


Szerintem jók a lépéseid, próbálkozz, figyeld meg, hogyan reagál a tested, figyelj a jeleire, ne éhezz :) Nem vagyunk egyformák, se ízlésben, se működésben, se körülményekben...

2013. máj. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Utolsó baromságot beszélsz, kérdező, a hús nem szénhidrát (jó mondjuk ne zsíros disznót egyél, hanem csirkemellet). a Zöldség is szénhidrát de valamit enni kell. Hagyd el azokat amiket mondtál, mozogj, húst pedig nyugodtan fogyassz.
2013. máj. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

?

Túl sok kávét ittam. Én nem látom a baromságokat, lehet megint a szövegértelmezésem hagyott cserben.

2013. máj. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Andizsuzsi ***** válasza:
Teljesen naivan kérdezem, ha elhagyod a cukrot, gabonát, tejterméket, húst, akkor mi marad? És az mitől szénhidrátszegény?
2013. máj. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#5: A kérdezőnek még megmaradnak a hüvelyesek és a krumpli, én speciel azok zömét is elhagytam. Én hedonista vagyok és rengeteg dolog maradt, szinte az összes kedvencem:

finom házi tojás, olajos magvak, rengeteg zöldség, fűszernövény és gyümölcs. A kérdező is, én is eszem sajtot is, bár az nekem nem alapétel, csak kényelmes, van itthon a párom miatt, fehérje :D

(Nálam a méz is igen fontos, de ebben a kategóriában csak óvatosan vele. Én most bedobtam egy kicsit, mert az eddigi kb. 11g CH a napomban nekem valahogy kevés volt. Nem szoktam számolni, de most ráértem fejben megtippelni, míg kókuszt és vizet turmixoltam.)


Van, aki csak nyers zöldségen, gyümölcsön, magokon, fűszereken elvan s változatosan eszik. Az én étrendem ahhoz képest igen gazdagnak tűnik :) Az olajos magvak igen sokrétűek, kenyérnek, nassnak, édességnek is alkalmasak egy kis egyébbel kiegészítve.

Eszem tojásételeket, zöldségfasírtot, főzeléket, almás sóskakrémet, leveseket, aztán ha említhetek nem szénhidrátszegény dolgokat (bár az eddigiek sem feltétlenül azok s a mérték sokat számít) gyümölcsturmixot (gyümölcsök, kis víz, opcionálisan dió), banános csokipudingot (banán és kakaó), nyersbonbont (olajos mag, mazsolapép, opcionálisan kakaó, kávé, fahéj, vanília), nyers mákos pitét és még kismillió egyebet. Nem érzem magam beszorítva, csak azt hagytam el, amit nem kívánok.

2013. máj. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szinte mindig túl hamar küldöm el...

Nos, #5, a második kérdésre: Ez még önmagában nem szénhidrátszegény. A legszénhidrátgazdagabb ételcsoportokból sokat kihagytuk, de így is maradt. De lehet úgy enni a megmaradt ételekből, hogy szénhidrátszegény legyen, bármit is jelent az. Nem tudom, a lowcarb diéta hány grammot mond, ha mond valamit, a ketogén az emberfüggően 30g vagy alatta, azt hiszem, de ott még egyéb feltételek is vannak, 80% körüli zsír? Valami ilyesmi.

A normál táplálkozáshoz képest még 100g CH is visszafogott fogyaztás... Ennek elég könnyű alámenni, ha kihagyjuk a gabonát, a cukrot (én csak az iparit hagytam ki, a mézet nem), pláne, ha a krumplit és a hüvelyeseket is minimalizáljuk és a gyümölcsöt sem esszük kilószámra. Én a napi mézes édességeimmel és több szem gyümölcsömmel is alámegyek :D. Illetve meg kell jegyeznem, eszem sok szénhidrátot, csak nem számolom, mert a zöme élelmi rost, ami, ugye, nem ad kalóriát és nincs olyan hatása, mint az emészthető szénhidrátoknak.

2013. máj. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen sokan válaszoltatok! Elolvasva a hozzászólásokat, úgy tűnik, hogy van remény. :)


Hát igen, nem vagyok benne biztos, hogy ez szénhidrátszegény diéta. Inkább csak arról van szó, hogy a szénhidrát amit beviszek, az nem kenyérből és búzalisztből származik. És nem cukor. Nem igazán vagyok képben ilyen dolgokban, de a zöldségek a rost miatt (ahogy utolsó is írta), máshogy szívódnak fel, igaz? (Ez a hüvelyesekre is igaz?)

Almás sóskakrém... jól hangzik.:) "Amióta sok zsírt eszem"... zsírt? Azt hogy?? Én húst azért ennék kevesebbet, mert nem szeretem annyira.

Megpróbálkozok úgy fogyózni, hogy hüvelyeseket is eszek, aztán majd meglátom... És még mit nem szabadna? Szezámmaggal hogyan kell rántani?

2013. máj. 4. 16:15
 9/12 Andizsuzsi ***** válasza:
Kedves 81%-os! Köszönöm a válaszodat.
2013. máj. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az őrölt szezámmagból én ugyanúgy csinálom a rántást, mint annak idején a normál lisztből, zsiradékban pirítva :) Olvastam szárazon pirítást és őrlést is, de az nekem kevésbé szimpatikus.

Zsír alatt az általános makrotápanyag zsírt szoktam érteni, nem az állatit.

Az almás sóskakrém nekem nagy kedvencem, csak hajlamos almával is túl savanyú lenni, bár azon lehet segíteni, többnyire rontva a szénhidrátszegénységét az étrendünknek (én raktam már bele körtét, banánt, mazsolapépet és mézet is. bár az édes gyümölcsös dolgok steviával is jók). De a zöme akkor is sóska lesz, úgyhogy ha nem eszik belőle sokat az ember, akkor így is elég kicsi lesz a szénhidrátbevitel.

2013. máj. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!