Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » 3 hónapos a kisfiam és még...

3 hónapos a kisfiam és még szopizik. Diétázni+sportolni szeretnék. Mit ajánlotok: -Milyen étrendet? -Milyen mozgást? Sajnos pajzsmirigy alul működésem van és arra szedek gyógyszert, de így se nagyon tudok fogyni.165cm és 80kg vagyok, sajnos.

Figyelt kérdés

2013. júl. 1. 07:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

1. A szoptatás nem akadálya sem a fogyásnak, sem a sporolásnak, ha ésszel csinálják.


2. Diétázni nem igazán szabad (legalább is abban az értelemben, ahogy a legtöbben ezt a kifejezést használják), hanem értelmes módon kell enni. Egyél sok zöldségfélét meg fehérjét, a zsírokat meg szénhidrátokat viszont csökkentsd, amennyire csak lehet. A tejképzödéshez fehérje és sok folyadék kell, zsír meg szénhidrát nem.


3. Minden olyan sportot csinálhatsz, ami nem megeröltetö. Ha a terhesség/szülés elöttt sportoltál, akkor azt elkezdheted újra, de kimondottan gyors sétát - egyszerre legalább egy óra, babasétáltatás igen jó alkalom erre -, otthoni gimnasztikát mindenképpen csinálhatsz.


4. A pajzsmirigyprobléma miatt meg figyelj oda, hogy kerüld a jódos só használatát, fözéshet jódmenteset használj, lehetöleg ne vegyél félkész/készételeket. Amit készen veszel (kenýer, felvágott/szalámi/sonka) nézd meg, hogy ne azzal készüljenek. Ne fogyassz olyan termékeket, amiben ételízesítö, ízfokozó, tartósítószer, szinezék van.

2013. júl. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet.Kenyeret,péksütit,tésztát,rágcsálni valót(chips)nem eszek mert nem szeretem.Édességet se sokat eszek.És mégis 80kg vagyok.
2013. júl. 1. 08:18
 3/15 anonim ***** válasza:

Sok esetben a zsírfogyasztás a gond, vagy eleve túl sokat eszel (kalória oldalról nézve).

Egyél sok zöldséget, salátákat, párolt zöldségeket meg inkább sovány húsokat, tojást, túrót, sajtot. A húsokban, de fökeg a szalámikban, felvágottakban sok rejtett zsír van, ezeknál nem veszed észre, mégis hízlalnak.


A másik meg az adalékok az élelmiszerekben, ezek segitik a hízást.


Ami még fontos, hogy naponta legalánn 4-5 liter vizet, vagy édesítetlen teát igyál. Az édesítöszer kimondottan rossz, és a gyümölcslevekkel is oda kell fogyelni, mert sok bennük a kalória, ugyannyi, mint a sörben vagy a colában.


Meg mozogj, a séta neked is jó, meg a babának is.

2013. júl. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy alulműködésre a paleo táplálkozást próbáltad már?
2013. júl. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 poiu ***** válasza:

Hoppá. Beszélj az orvosoddal, mert nem lenne szerencsés, ha ránk hallgatnál (pl. kerüld a jódot alulműködés esetén...). Rám se hallgass :-). A legtöbb babab érzékeny a mama által fogyasztott k betűs zöldségekre és a TEJTERMÉKRE. Tehát a közhiedelemmel ellentétben különösen szoptatás alatt kell kerülni a tejet.

Olyan dolgokkal kell jóllaknod, amik nem viszik föl az inzulint. Ilyen pl. a zsír. Tehát a napi kalóriaszükségleted jó része lehet zsír (oliva olaj, avokado, magvak és ne félj a kicsit zsírosabb húsoktól sem, pl. csirkecomb). Mindez a napi kalórián belül, nem pluszban. A maradék legyen lassú szénhidrát, elsősorban zöldség. Mozgás: sok séta, kevés intervallum tréning, ami bármi lehet: bringa, szobabicikli, torna, úszás bármi, a lényeg hogy rövid ideig (20-30 mp) nagyon intenzíven csináld (tiszta erőből), pihenj 30-40 mp-et és csinálj ebből 3-4 sorozatot.

2013. júl. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Még nem próbáltam a paleo étrendet.Milyen az a paleo étrend,mi a lényege? A K betűs ételekkel eddig nem volt gondunk már próbáltam a kisfiamnál,nem fáj neki a pocija.Nekem azt mondta a dokim,hogy olyan vitamint szedjek amibe van a jód mert picurimnak is jó meg nekem is.Nem eszek zsíros ételeket,inkább az adagokkal és a mozgással van gondom,ja meg a szénsavas üditő.Nem sokat iszok belőle de sajnos előfordul.
2013. júl. 1. 10:38
 7/15 anonim ***** válasza:

Jód van hogy kell, van hogy pont nem kell. Általában pm betegségek jól reagálnak a jód bevitelre, de léteznek kivételek.


A paleo táplálkozásnak szerintem olvass utána, mindenesetre gyulladásos és autoimmun eredetű betegségek, hormon - anyagcserezavarok kezelésére ez manapság a legegyszerűbb és legelérhetőbb kezelés, mivel általában jól kizárja a problémát okozó élelmiszereket.

2013. júl. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a segítségét!
2013. júl. 1. 11:19
 9/15 poiu ***** válasza:
Na ez az, alulműködés esetén kell a jód... Még egyszer: ehetsz kissé zsíros ételeket. Azt ne edd, amin meghíztál. Vszínűleg tészta, krumpli, rizs, süti, csoki, cukor, kenyér, tehát gyors szénhidrátok. Edd azt, amiből eddig keveset ettél, vszínűleg zöldségek és nem száraz húsok.
2013. júl. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
2éve hirtelen híztam 20kg 3hónap alatt,nem zabáltam.Elmentem orvoshoz kivizsgálásra mert fura volt a hirtelen súlytöbblet,ekkor derült ki a pajzsmirigy alulmüködés.Szedem a gyógyszert,jól be van állítva a TSH értékem.Nem eszek kenyeret,péksütit,tésztát nem szeretem,nem eszek zsíros húsokat.Édességet a szoptatás miatt kívánom,üditőt is szoktam inni pedig nem kénne.Szalámit,gyors ételt nagyon ritkán szoktam enni.Régen versenyszerűen futottam,kézilabdáztam,kerékpároztam,erre a sportos mindennapokra kénne vissza szoknom
2013. júl. 1. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!