Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Egy hete diétázok, szeretnék...

Egy hete diétázok, szeretnék tanácsot kérni hogyan mozogjak mellé, mivel javíthatok a diétán? (ez ilyen sajátosan kitalált diéta, azt hagytam el amiből sokat ettem eddig)

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem eszek szénhidrátot kenyér vagy péksütemény formájában, helyette ha nagyon muszáj Dexi gluténmentes "kenyeret" eszek. Cukrot és csokit egyáltalán nem eszem már viszont megengedem magamnak, hogy reggel két kanál cukorral igyam a kávét. Mostanság azt is mézzel iszom ha lehet de annyira édesen szeretem hogy abból sok kell és drága. Húsfélékből soványat eszek és azt is hetente max kétszer. Amiből sokat eszek az a zöldség, gyümölcs, rizs, rengeteg vizet, facsart citromlevet. Néha egy kis müzlit is engedek de abból sem az agyon cukrozottat. Most bajban vagyok a főzelékekkel mert ugye a rántás az lisztes, én viszont nem akarok szénhidrátot enni csak gyümölcsökből. Az elvileg pont elég a szervezetnek. Margarint nem eszek viszont ritkán egy kis teavajat azért fogyasztok. Mit csinálok rosszul, vagy hogyan javíthatnám a diétát? Szeretnék futni de a környék elég veszélyes sötétedés után, és kondira nincs havi 7-10 ezer ft. :S Itthon is próbálok mozogni de a panel elég kevés lehetőséget tár elém a szomszéd így is állandóan panaszkodik hogy ugrálókötelezek. :D Tök vicces de kicsit megrekedtem már nincs ötletem. :D Segíts ha tudsz :)Jah és alakformálás a cél nem feltétlen a fogyás, mert 164cm vagyok 55 kilóval ami sztem tök rendben van de puhosodok és egyszer végre kiakarom próbálni a haspólót :D a hastájék az egyenesen rémes a többivel semmi bajom nincs. Köszi!

2014. febr. 28. 00:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

szerintem mindent jól csinálsz, így tovább. táncolj, ugrabugrálj otthon zenére az mókás. mondjuk erre :D

http://www.youtube.com/watch?v=DonS2usQkeM


amúgy fogalmam sincs hol laksz, de szerintem nagyon kicsi az esélye, hogy egy futót megtámadjanak. a másik lehetőség, hogy reggel futsz. akkor ha sötét van is mindenki alszik.


jah meg azért mással is nézesd meg a hasadat, mert ilyen finomságokban ritkán reális az ember önképe. furán észleljük magunkat.

2014. febr. 28. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A reggeli kávéba miért kell a két kanál cukor? Simán helyettesíthető lenne édesítőszerrel.


A gluténmentes kenyér ha jól sejtem rizslisztből készül, aminek magas a glikémiás indexe, tehát nem a legjobb választás.


A heti 2 alkalommal elfogyasztott hús mennyiség kevés ha más forrásból nem pótolod a fehérjét. Napi 110 gramm fehérjére lenne szükséged a súlyod alapján.


A müzli helyett jobb lenne a zabpehely.


Főzeléket én kétféleképp szoktam sűríteni: egy részét leturmixolom és visszaöntöm a többihez, ill. darált zabpehellyel.


Ha a formásodás a cél, akkor ne kardiózz. Súlyzós/saját súllyal való edzés kellene.

2014. febr. 28. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen rossz, de lehet rajta javítani:


Hogy nálad mennyi rizs és müzliszelet fér bele azt nem tudom, de ezek is kemény szénhidrátok ám.


Heti 2 húsevéssel tök jó tápanyagokhoz jutsz. A probléma ott lehet, hogy a többi napon mivel nem eszel húst ezért jön a zöldségek mellé mondjuk a rizs.


Hogy ez gond-e az majd kiderül hosszabb távon, mivel ugye a te anyagcserédet, emésztésedet mi nem ismerhetjük.


De sokan híznának ha rendszeresebben esznek rizst, ezt ki kell tapasztalni.


Edzés, nőknek:

Alapok: ingyenes, otthoni de jóféle erősítő gyakorlatok

Extra: ritkán ingyenes, de hát minőségi edzések - jóga, qigong, önvédelem/harcművészet


Ezeket lehet kombinálni.


Otthon tudod nyomni a fegyencedzést (elküldhetem digitális verzióban ha nem tudod letölteni) illetve 'ugribugrizhatsz' például Bodyrock TV / Zuzana Light edzésekre, ezek olyan 'ugribugrik' amik igazából erősítések, de dinamikusabbak, ha szeretsz ilyen típusú mozgást, akkor én ezeket ajánlom.

2014. febr. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Mi közöd Tőle ***** válasza:

Zsír nélkül ezt így nem fogod sokáig bírni. A kalóriát be kell vinni. Csak nem mindegy mivel. Tepertő, szalonna, tojásáradat. Manapság egyébként is azzal szoktam néha "riogatni" az embereket, amitől kissé ledöbbennek, hogy "Szerinted a zsíros kenyér nevű ételből melyik összetevő hízlal, a zsír, vagy a kenyér?"


Természetesen a túlnyomó rész a zsírra "tippel". Amikor elmondom az általam igaznak gondolt álláspontot, akkor rendszerint leakadnak. :D

2014. febr. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mi közöd Tőle: ez tuti nem ilyen egyszerű. én jelenleg rengeteg szénhidrátot eszem és nagyon kevés zsírt és annyira vékony vagyok, hogy rákérdeznek akik rég nem láttak, hogy nem kéne kicsit hízni... Szóval ez az egész egy jóval összetettebb játék, mint ez a fajta diéta inga, ami mindig elmegy valami szélsőség felé, hogy miből kell szinte nulla.
2014. febr. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

ÚÚ de sok válasz köszi mindenkinek, és annyit még akarok mondani hogy az édesítőszert nem szeretem a fura utóíze miatt, és az aszpartám tartalma is veszélyes. 90 féle mellékhatása van és elhatároztam hogy semmi édesítőszer. Csak méz vagy ha nagyon muszáj akkor cukor. De amúgy imádom az édeset és ha a kávém se lenne édes reggelente akkor bekattannék és bemennék a boltba tuti bekotornám a kosárba a milkákat meg a marsokat szóval valami pici élvezet kell hogy rendben legyek.

Egyébként a hastájékra visszatérve, PCOS betegségem van mint minden más nőnek is. Ezért a hormonok miatt hízok csak hasra és baromira nehezen jön le. A többi testrészem ezért van rendben. :S sajnos ezzel nem lehet mit tenni. Köszönöm a válaszokat! :)

2014. febr. 28. 10:14
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem is a mesterséges édesítőszerekre gondoltam. Az eritritnek és a xlitinek nincs mellékíze, a stevia-nak van (utóbbit én sem szeretem).


De a Te döntésed, ez csak javaslat volt a részemről.

2014. febr. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Okean:


Hát valóban rohadt bonyolult. Mert beletartozol abba az 5-10%-ba akik fiatal korukban (esetleg később sem) nem hájasodnak a sok szénhidátfogyasztástól, máris bonyolult lesz a kérdés.. pedig annyira nem bonyolult.

2014. febr. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
kérdező: ez az édes dolog amúgy kicsit szokás szerű is. ha kicsit leállnál vele, akkor szerintem nem hiányozna egy idő után. ugyanúgy ahogy az üdítők sem hiányoznak az embernek egy idő után, ha átáll vízre, meg mindenféle teákra. a szervezet abban találja meg a kívánalmait amit kap. de amúgy szerintem annyira nem vészes két kanál cukor egy kávába. szerintem nem ezen fog múlni, hanem, hogy tudod e tartani tartósan. mert még nagyon az elején vagy bármikor kibillenhetsz. majd ha már két hónapja csinálod, akkor van értelme elgondolkodni a részleteken. a lényeg, hogy olyanná alakítsd az életed, ahol már ugyanúgy mozogsz párszor egy héten, és eszel tudatosan, mint ahogy fogat mosol. menjen automatikusan. ha tök mindegy mit be tudsz tartani folyamatosan, akkor mást is befogsz tudni szóval csak idő kérdése lesz a változás. a kulcs kérdés, hogy nem e viszi el valami a figyelmedet mondjuk három nap múlva, ami szintén nem tragédia, ha ezt észre veszed és vissza hozod a figyelmet és csinálod tovább. de a legtöbben egyszerűen elfelejtik hogy ezt akarták és ismétlik a hétköznapjaikat tovább ahogy korábban. mert a régi szokás erősebb mint az új.
2014. febr. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Okean: hát valóban rendszeressé kellene tenni, menni is fog biztos vagyok benne, már most érzem hogy könnyebb vagyok energetikusabb és fittebb. Nagyon jót tett hogy nem eszek olyan sok kenyeret, és cukrot, kevésbé vagyok fáradt elnyűtt kedvetlen. Már csak egy kérdésem maradt. MI van az alkohollal? Ugyan azt tudom hogy hizlal nem is fogyasztok belőle töményet vagy sokat de úgy havonta kétszer háromszor sörözök. Mikor milyen kedvem van attól függ a mennyiség is. Ez meghatározó lehet a súlyomra? Egyáltalán ne fogyasszak alkoholt? Megoldható de azért ha elmegyek egy esküvőre vizet inni egész este na az bűn :D csak mondtam egy példát ahol tényleg szinte kötelező egy kis ivászat. Vagy hogy konkretizáljam, mi a jobb? A sör vagy az üdítő? :D
2014. febr. 28. 23:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!