Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ha nagyon alacsony a szénhidrá...

Ha nagyon alacsony a szénhidrát bevitelem pl 12gr de a kalóriát túlszárnyalom ami már hízásba menne, akkor hízni fogok vagy sem?

Figyelt kérdés

Tiszta étkezéssel,ami hús,tojás,magvak és éppen hogy csak némi zöldség...

Mi dönt,a kalóriatöbblet vagy a tùl alacsony ch?



2015. aug. 1. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg hízni fogsz, mások azt szoktak ilyenkor (már ha kalóriatöbblet van, a szokásosnál magasabb kalóriabevitel még okozhat több kalóriaégetést s szinte semmi többletet).

A termodinamika törvényei erősebbek, mint az alacsony ch és a zsírnak nem nagy kunszt eltárolódni zsírként, tipikusan alacsony inzulinszint mellett sem. Én ezt olvastam megfelelő fórumokon. Egyéni tapasztalatom nincs, én tipikusan stagnálok kevés ch mellett, s elég esélytelen, hogy 12 gramm mellett túlegyem magam.

2015. aug. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
HA több kalóriát fogyasztasz, akkor hízni fogsz. Nem a Ch-mennyiség a döntö.
2015. aug. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ok,köszönöm a válaszokat.

(Elméleti kérdésnek szántam)

2015. aug. 1. 21:18
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

magyarul paleo vagy ketogén étrend lenne ez.

ha nincsen benne elég zsír,akkor falás lesz pár nap után,hasgörccsel megtoldva és erőtlen fekvéssel.

a némi zöldség is érthetetlen és logikátlan.

nézd már meg hogy mennyi 100g brokkoli vagy karfiol kalória tartalma.

2015. aug. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Utolsó mi ez ha nem zsíros étkezés? Hús,ami lehet csülök,tarja,akàrmi csak ugye nem olajban sütve.Ezutàn a magavakban is ugye megvan a zsír és a tojásban is...

A minimális zöldsèg pedig nem a kalóriatartalom miatt van hanem a minimális ch miatt...

2015. aug. 1. 21:48
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért hasznos egy vélasz, ahol a válaszoló értelmetlen dolgokat ír? Rengeteg zsír van az ilyen étrendben, a tojás kalóriatartalmának 2/3-a zsírból jön, az olajos magvak sem a zsírszegénységükről híresek... S igen, a zöldségeket nagyon korlátozni kell ezen a szinten, még a 12g ch egésze sem jut rá... S abba minimális mennyiség fér, max. fél kiló, de annyi csak az extrém szénhidrátszegény fajtákból.
2015. aug. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
12 gramm ch rettentően kevés!!! Szegény agyad éhen hal!!! És a vörösvértesteid is, amik az Oxigént szállítják. Ha ennyit eszel csak, akkor ingerlékeny, fáradt leszel, el is ájulhatsz!!! KEVÉS A 12 GRAMM!!!!
2015. aug. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Persze nem mindennap,mondjuk 1-2szer egy héten.

Mennyire befolyásolná a fogyást?

2015. aug. 16. 16:14
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

#7: Nem hal éhen az agy, természetesen kap glükózt ;) Fehérjéből gyártja a test.

Ha nem így lenne, nem lehetne vidáman élni évtizedekig minimális szénhidrátbevitellel ;) Nem 12 grammal, alatta, olykor jóval alatta (már amennyire lehet jóval alámenni, ugye).

A testi sejtek s amennyire tudom, az agy egy része pedig átáll ketonok használatára.

Tipikusan jól érzi magát az ember így, megfelelő fehérje-, kalória- és tápanyagbevitel mellett. A szénhidrát nem esszenciális tápanyag.

2015. aug. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Határozottan hízni fogsz. :)
2015. aug. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!