Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Gluténmentes étkezést hogy...

Gluténmentes étkezést hogy lehet kombinálni ch diétával?

Figyelt kérdés
azt vettem észre, ha gluténmentes dolgokat veszek, van amelyiknek tök magas a ch tartalma ha rizs vagy szója van benne. van valakinek ebben tapasztalata, hogy hogy jó ezt csinálni? én még teljesen kezdő vagyok, nagy a káosz a fejemben. vagy egyelőre a gluténról tegyek le és csak a ch-ra figyeljek?

2016. jan. 8. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha ch diétát csinálsz, eleve kizársz szinte mindent amiben glutén van. Nem értem a problémát.
2016. jan. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%
szerintem a ch diétáról tegyél re a fehérjére figyelj és a rendszeres edzésre
2016. jan. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

első. de a legtöbb gluténmentesben van cukor és ch is. egy gl.m. abonettben pl 60g ch van. vettem ilyen gl. mentes diós puszedlit, cukor van benne.

a legtöbb gl.m termék rizsből, vagy szójalisztből készül, ami megintcsak nem jó.


nehéz kombinálni a kettőt.


második, a cukrom kicsit magas, meg az inzulinom is ingadozik, tehát tutira kell tartanom a ch diétát.

2016. jan. 8. 11:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Simán. :D

Gondolom nem divatból veszel gluténmentes dolgokat. Ezeket hagyd. Reggelire gyümölcsök, tojásételek, kölesből lehet kását, mintha zabkása lenne :) vagy tejberizs növényi tejjel szerintem egész jó kaja lehet, még nem próbáltam.

ha alacsony ch bevitel a cél, akkor inkább délelőttre korlátozd a szénhidrátosabb ételek fogyasztását.

délután hús, ch szegény zöldség, túró, sajt mértékkel, tojás, hal. Esetleg jó alternatívát jelenthetnek pl. süti sütésnél a maglisztek. Én mandulalisztet szoktam használni, mást még nem próbáltam.

2016. jan. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hát úgy is fogalmazhatnánk hogy "divatból" veszek gl. m. dolgokat, mert nincs kimutatva nálam gl. érzékenység. de annyi rosszat olvastam erről, hogy gondoltam a ch-t elkezdem, akkor már kombinálnám gl.mentessel. de ez annyira nem is egyszerű ahogy látom.
2016. jan. 8. 11:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyszerű, csak ne koncentrálj a szénhidrátdús ételekre :D


Mennyire sok ch-t eszel? Gondolom, nem keveset, ha egyszer eszedbe jut az abonett, úgyhogy neked elég könnyű lesz (az én kissé rugalmas keretem napi 30 gramm, ez se nehéz egyébként, de azért már jelenthet egy kis kihívást, ha be is jön az embernek ez a stílus).


Ha rizst, kölest, gyümölcsöt és efféléket eszel, amik szénhidrátosak (ha sok cukrosabb zöldséget eszel, az is sokat tud kitenni, nekem anno nem volt megerőltető 200g ch-t bevinni zöldség formájában), akkor figyelj oda a mennyiségre.

Amúgy pedig, ha csökkenteni akarod a ch-t, akkor nyilván fehérjét és minél kevesebb a ch azonos kalóriaigény mellett, annál több zsírt kell enned.

Mivel nálam a szénhidrát nagyon alacsony, én mindig a szénhidrátszegény ételekre fókuszálok: tojás, olajos magvak, néha maglisztek, zöldség (óvatosan, bár napi 1 kiló azért belefér, de nem akármelyikből), zsír. Ez teljesen jó nekem. Elvileg ehetnék húst és tejterméket is (néha elő is fordul némi sajt vagy vaj, de nem számottevő), de az nem az én stílusom. Gyümölcsöt szoktam, de keveset.

Namármost neked bizonyára sokkal nagyobb a mozgástered, nem kell óvatosan nézned a répára s még borsót is ehetsz :D S ott a rengeteg gluténmentes gabona, amiből nem feltétlenül kell azért sok egy étkezéshez.

Sormintának pedig szinte bármit ehetsz, ahogy én is, a saját alapszabályaimon belül. Nekem alaposan nagy a különbség egy pici szénhidrátbomba és a semmi szénhidrátbomba között ;) De ez már csak az élvezetek sorába tartozik, a jóllakáshoz a szénhidrátszegény ételeim vannak, természetesen.


Egy jó étel pl. rántotta zöldségekkel (ha nem tudod megenni gabona nélkül, egy keveset ehetsz hozzá, teljesen OK az). Sokak a zabkásába is kevés zabot tesznek, ami szénhidrátot tekintve nem kiemelkedő. Hús + zöldség. Sok remek zöldségétel is van, amik kifejezetten szénhidrátszegények. Én nagyon sűrűn eszem pl. zellerfasírtot, de rengeteg zöldség alkalmas ilyesmire.

Édességet pofonegyszerű durván szénhidrátszegényen készíteni, de az azért nem az ideális irány, a testünknek elvileg nincs is szüksége rá... De nekem se könnyű elhagyni, valahogy visszaszivárog, a párom pedig szinte minden étkezésre édességet eszik (többnyire rizseset, így azok kicsit sem befolyásolnak, de azért sütök is kettőnknek).

2016. jan. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!