Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Fogyni szeretnék, szénhidrát...

Chok Dee kérdése:

Fogyni szeretnék, szénhidrát bevitel?

Figyelt kérdés
Egy jó ideje elkezdtem diétázni. Most ott tartok hogy 125kg --> 95 kg, viszont 80-ig szeretnék lemenni. A diéta ezen szakaszában már tisztában vagyok vele hogy nehezebben megy a fogyás, ugyanakkor heti 5x mindig edzek, 3 muay thai edzésem van, amit egyébként komolyan is veszek, nem csak azért járok be hogy na ezzel a napi mozgás letudva, jöhet 2 tábla csoki, hanem versenyszint + futok 6-7 km-t egyszerre. Szóval kérdésem leginkább arra menne ki, hogy a szénhidráttal mennyire bánjak csínján, ugyanis személyszerint imádom a péksütiket, krumplit, tésztaféléket. Kenyérből csak teljes kiőrlésű tönkölybúza kenyeret eszek, de pl. ebből egy fél kiló 3-4 napig elég. Reggelire 2 szelet, ha az ebéd esetleg olyan amellé is 1-2 szelet, meg uzsonna-vacsorára 1 szelet ebből mennyire számít túlzásnak? A mai menüm pl. ez volt: reggelire tojásrántotta 2 szelet ilyen kenyérrel, ebédre főttkrumpli pörköltszafttal + másfél szelet kenyér, vacsora meg 1 szelet kenyér + 1 virsli + kevéske sajt, tényleg csak annyi volt hogy megkóstoljam. Ez nagyon rossznak számít?:D Eddig ugye sporttal röhögve pörögtek a kilók, de ezután tudom hogy kaják terén is több mindenre kell figyelnem.

2016. jan. 12. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:

A sok kenyér egy dolog, fogyni lehet azzal is, az egészség téma kicsit bonyolult, abba most nem folyok bele, nekem tuti rossz lenne sok kenyér, már döntse el magának.

Viszont ha így eszel, ahogy írtad, akkor elég rossz lehet a fehérjebeviteled. A sok kenyértől nincs hely rendes, tápanyagdús ételekre...

2016. jan. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most vizsgaidőszak van egyetemen, így itthon vagyok szüleimnél, azért is eszek ilyeneket, de amikor szorgalmi időszak van és az albérletünkben vagyok suli időszakban, magamnak csinálom a kaját, általában tartom a reggelire 2 szelet teljes kiőrlésű kenyeret, ebédre csirkemellet szoktam enni más-más formában (gyros pác, mézes-mustáros stb) joghurtos saláta keverékkel, délután meg eszek 2 virslit pár szelet kígyóuborkával,trappista sajttal. Viszont nem érzem azt a határt amit szén-hidrát terén tarthatok... Ha esetleg tartom ezt az általam utóbbilag leírt étrendet, mennyire rossz ötlet fehérjét bevinnem a Bioteches protein shake formájában?
2016. jan. 12. 19:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha máshogy nem viszel be elég fehérjét, akkor jó ötlet a por, pont erre van. Hogy melyik milyen minőségű, ahhoz a testépítésben értenek a többiek, nekem semmi szükségem rá.


Pusztán a sok szénhidrát nem gond, ha kell az energia (illetve emberfüggő, van, akit lenyom, éhessé tesz...), csak az a rossz, ha teleeszed magad tápanyagszegény szénhidrátokkal s kiegyensúlyozatlan lesz a táplálkozásod. (Plusz a sok gyors ch okozhat gondokat, bár ez is emberfüggő. S a glutént sem mindenki tartja megfelelő tápláléknak, sokan pedig többé-kevésbé rosszul bírják.)

De pusztán a sok szénhidrát nem gond, energia. Van, akinek napi 1000 gramm kell, mert aktív és nem szeret rengeteg zsírt enni. Ezért nem értem, amikor valaki kinyilatkoztatja, hogy a sok szénhidrát rossz és kész. Meg a sok zsír is. Akkor az ember üljön egész nap vagy haljon éhen? :D Fehérjén nem lehet élni.

2016. jan. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hú jó ezt olvasni, én is így gondolkodom, hogy rendszeres, és komolyan vett sport mellett nem lehet olyan nagy tragédia ha az átlag diétákat meghaladó ch-t viszek be, mindenki ezzel jön hogy de pedig a szénhidrát egyáltalán nem jó felejtsem el, mert az csak megköti a zsírokat stb stb, de energia terén mégis csak szükségem van rá, meg csak nem olyan horribilis mennyiség ez ezek szerint... Viszont a fehérje beviteles kérdés aggaszt jobban, reggeltol délutánig óráim vannak, utána hazabuszozok edzésre, visszaérek albérletbe este 9-10 körül, ergo nincs nagyon idom arra hogy mindig figyeljek a makrotápanyagok esetében a fehérje fix bevitelére... Ha esetleg valaki ebben jártas olvassa a kérdést, örülnék ha segítene ebben, hogy ha shake formájában vinném be akkor azt hogy mikor és mennyit kéne, hisz azért én elsosorban nem azert szednem mint a testépitok
2016. jan. 13. 00:07
 5/6 anonim ***** válasza:

A fehérjéről ugye a testépítésben tudnának írogatni, ők ugye sokszor edzés után isszák, a gyors felszívódás miatt, de nekik ugye az optimális fejlődés a cél. A legfőbb, hogy valamikor vigyél be kellő mennyiségű fehérjét a nap folyamán. S ha már többször eszel, akkor ne egyetlen étkezésedben legyen, de a napi bevitel a legeslegfontosabb, az azért legyen rendben. S azért látszik abból, amiket írtál, hogy valami fehérjét minden étkezésben próbálsz bevinni, max. nem elég.


De meg lehet oldani normális ételből is, mások is elfoglaltak s megoldják akár a gyakori rengeteg és fehérjedús étkezésüket is. Este meg tudsz sütni pár tojást másnapra vagy valami, a párom ezt teszi, reggel 5-kor nem ér rá és indulnia kell. Hidegen is ehető, ahogy a rizse is. De van, amikor dobozos pástétomot ragad meg reggel, van egy kupaccal, pedig nem sok több komponensű ételt veszünk, de ez speciel finom, olcsó, a fele hús és a másik fele sem vészes. De sajt, túró, gyorsan s előre megsüthető puhább hús... Vannak lehetőségek.

2016. jan. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Zsírmentes testsúlykilogramonként 2g kezdetnek, aztán meglátod, hogy csökkenteni kell-e, vagy növelni. Attól függ elindul-e a fogyás és ha igen milyen gyors. Ez azt jelenti, ha szálkásan kb. lennél 70 kg, akkor 140g a cél. Fehérjéből is ennyit s ezt oszd el napi ötszöri étkezésre. A szénhidrát kereted délelőtt, illyetve ebédre edd le. Persze nem egy-két gramm ide vagy oda, de nagyjából ezt tartsd. Én is ezen vagyok, 36-40 km-et futok hetente és háromszor egy órát súlyzózok. Tehát hiába a sport, akkor is ennyi! Mindenki másképp működik, mindenkinek magának kell kitapasztalni de valahonnan innen indulj. A péksütiket mindig kívánni fogod, ez egy ilyen dolog.
2016. jan. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!