Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mennyi a minimális szénhidrát...

Mennyi a minimális szénhidrát mennyiség, amit ajánlott elfogyasztani naponta?

Figyelt kérdés

Feltűnt, hogy mostanában sokszor nap végére csak 60-90 g szénhidrát jön ki, pedig reggelire eszek tk kenyeret, tízóraira gyümölcsöt, és a nap további részében is eszek szénhidrátot, csak nem azon van a hangsúly.

Néha nagyon fáradékony vagyok edzés közben, illetve egyszer fájt a fejem a kevés szénhidráttól, aznap csak 40 grammot ettem.


110 kg vagyok, szerintetek mi a minimális mennyiség, amit ennem kéne?


2016. jan. 13. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Aminél nem fáj a fejed.
2016. jan. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Általánosan, csak a test igényeit nézve nulla, mivel a szénhidrát nem esszenciális tápanyag, a test kezelni tudja, ha nincs bevitel.


De ez persze sok embernek nem esik jól, valamint úgysem tudunk nem enni szénhidrátot, a zerocarberek is esznek, kissé félrevezető az elnevezésük.


A 40 gramm elég kevés, nekem az már elég alacsony a ketózishoz (ez emberfüggő), ami azért megváltoztat ezt-azt, ha az ember alapból szénhidrátosan él s főleg ha sosem adaptálódott zsírra. Ha az ember célja a ketózis, akkor is oda kell figyelni, különben jönnek a mindenféle bajok, a test nem kapja meg, amihez szokott, de még ketontestek sincsenek, kicsit bajban vannak a sejtek, mert energia azért kellene, s van is rá lehetőség (maximum izmot bont a test, mert valamiért fehérjéből kreálja ilyenkor a glükózt s ilyenkor abból sokat kell bevinni, hogy ne ezt tegye). De ne menjek bele ennyire, ugye?


Szóval, természetes, hogy nem vagy jól ilyenkor. De van, aki soha az életben nem tudja megszokni a kevés szénhidrátot, hiába próbálja. A test elműködik, de valahogy nem optimális számára a dolog. Nincs étrend, ami mindenkinek jó... Én a sok szénhidráttól készülök ki (napi 100g... brrrr. bár nem mindegy, miből jön).


Kalóriabeviteled mennyi? Mert ha kevés a ch és a zsír is, akkor koplalsz (vagy a fehérje túl sok, de az nem jellemző az emberekre) s jó, hogy nem bírod.

De mondom, ha sokhoz vagy szokva, nem csoda, ha gond a kevés. 60-90 gramm már van, akinek kevés, én szénhidrátdús étrendről 80 grammra váltva is csak jókat tapasztaltam, de van, akinek ez már kevés, hiába eszik sok zsírt.

2016. jan. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem kell belemenned, tisztában vagyok mindennel, tanultam anatómiát-élettant.


Csupán arra voltam kíváncsi, van-e ilyen elfogadott minimum mennyiség, amit el kell fogyasztani.

De eléggé gyenge lettem, úgyhogy növelem 120 grammra, egész életemben rosszul viseltem a vércukor-ingadozást.

Tegnap is szintén leesett, akkor jöttem rá, hogy megint csak 60 g körül ettem..

2016. jan. 14. 09:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Valamit nagyon rosszul szamol az aki azt mondja a 100g sok. Minimum 130g kell az eletben maradashoz naponta nem csoda hogy rosszul vagy. Csak az agyad "megeszik"120 gn-byit egy nap ennyire can szuksege a normal mukodeshez. 160g ot tarthatsz ha mozogsz mellette setalj napi fel orat es 160g ch. Tudd hogy a zoldsegek magvak sajtok is tartalmaznak ch t csak keceset e snem kell szamolni a ch dietaba emiatt sokan ugy szamoljak nem ettek csak napi 40g ot pedig ettek csak "nemszamolos" kajakbol.
2016. jan. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Aki normálisan számolja a ch-t, az mindent számol, az ilyen egyszerűsítéseket sosem értettem (max. az teheti meg, aki mondjuk egy salátalevelet eszik naponta zöldségként, annak szinte mindegy, hogy számolja-e a zöldségeket). Az állati termékekben is van, persze, ahogy szinte mindenben.


A 100g szénhidrátszegény szint, de van, akinek sok :) Van, akinek rém kevés, mert neki az 1000 gramm a jó. Alapvetően egyik esettel sincs gond, ha az adott ember igényeihez igazodik.

Az én 40 grammom (ma 30) nettó szénhidrát, mivel az élelmi rost nem szívódik fel, így kalória/inzulin/ketózis szempontjából nem számít, de amúgy minden benne van, a tojásban levő is. A zöldségek sok ch-t tartalmaznak, elvégre kalóriatartalmuk zöme ch-ból jön. Súlyra kevesebbet, de mivel sokszor nagy mennyiségben esszük őket, sok összejöhet, főleg a szénhidrátdúsakból, persze.

2016. jan. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!