Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Kiderült, hogy inzulinreziszte...

Kiderült, hogy inzulinrezisztenciám van. Normális, hogy vágyom a cukorra?

Figyelt kérdés
Nem voltam sose édesszájú, de napi három kávét ittam cukorral, és nagy ritkán lecsúszott egy két üdítő is. Tehát nem fogyasztottam sok cukrot, most mégis azt érzem, hogy cukorral szeretném inni a kávémat, és nem nyírfacukorral. Van valakinek erről tapasztalata? Három napja kezdtem meg a diétát.

2016. jan. 27. 20:16
 1/8 Szabi.L ***** válasza:
100%

Hát nem teljesen kapcsolódik a témához, de én emlékszem, hogy amikor először ettem zabkását, akkor undorodtam tőle. Ma pedig már a kedvenc ételem egyike. Nem indulhat úgy nap, hogy ne zabkását reggeliztem volna.


Lehet, hogy idővel megszokod a nyírfacukor ízét, sőt én biztos vagyok benne.

2016. jan. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Fura, a nyírfacukor pont olyan ízű, mint a szőlőcukor és nettó szénhidráttartalma is van, ha kevesebb is... Igaz, nekem az eritrit is ekvivalens a cukorral, leszámítva, hogy cukormérgezést kapok az utóbbitól és nem egészséges.

S én sem voltam mindig ilyen... Rengeteget tud változni az ember működése, ízlése...

2016. jan. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Krisz85 ***** válasza:
100%
ha inzulinrezisztens vagy akkor sokmindent kéne enned de cukrot azt nem , főleg nem finomított cukrot, egy darabig hanyagolnám, a diétát meg tartsd be, mert ebből még 2es cukorbetegség is lehet ha még nem alakult ki!
2016. jan. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem ettem finomított cukrot azóta, nem is tervezem.
2016. jan. 27. 22:12
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Ooo hogyne! Foleg ha 3 napja kezded a dietat. Kitartas, kb 1 het utan mar bem fogod kivanni. :) legyel kovetkezetes es ha nagyon kivanod gyumolcsot egyel vagy tejterneket az cukor de nem finomitott . en ilyebkor edesitoszerrel nem tudom becsapni magam ugyanugy kivanom a cukrot. Valoszinu lenn van picit a vercukorszinted de ez nornalis nekem amikor elkezdtem 3 napig nem ment 3.8 fölé es bizony többnyire3.4 volt es volt 3.1 is akkor mar csokit etettek velem de ha kibirod es nem megy nagyon alacsonyra par nap es beall normalisra.
2016. jan. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Az egyik legfontosabb, amit nem reklámoznak, hogy rengeteg vizet kell inni és mozogni, minden nap. Nekem is ez volt a bajom, a doki gyógyszert akart felírni, de utánajártam, hogy életmód váltással ki lehet váltani a tabit. És tényleg, víz, mozgás, normális étel, és jobb lesz... Meg is gyógyultam! ;)
2016. jan. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Meg is gyógyultam! ;)"

Ezt jó hallani, mert én is életmódváltást próbálok, a mozgás már korábbról megvolt, mivel egyébként is rendszeresen sportoltam, csak az étrend hiányzott. Nem tudtam miért szaladtak fel rám a kilók akkor, amikor rendszeresen mozogtam, de végül is kiderült a dolog. Remélem most le tudok adni pár kilót.

2016. jan. 27. 22:58
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor valaki hirtelen elhagyja a cukrot, elég természetes az ilyen, ha nem is jelentkezik mindenkinél.

Bizonyára segít valamit, ha az elején rendesen eszel (amennyiben fogyni akarsz később), úgy értem, akár súlytartó szinten, mert a kalóriadeficittel együtt komolyabb megterhelés az embernek, főleg, ha nem lakik könnyen jól. Az édességvágyam leküzdésében nekem rengeteget segített a jóllakottság, valamint a jó, szénhidrátszegény étrend is (azért a túl kevés szénhidrát sem volt megfelelő, de a sok sem). De hogy teljesen elmúljon az erős édességvágy (nem az a "de finom lenne egy brownie", hanem a zavaróan komoly falkaparós "kell"), s lecsökkenjen a szénhidrátigényem, valamint kevesebb édesítés is megfeleljen (ez nem függ össze a szénhidráttal), ahhoz azért sok idő kellett. Bizonyára sokaknál ez a helyzet, ezért írtam le.

Az édes ízeket mindig kedvelni fogom, de szerintem ez is természetes. Főleg a gyümölcsökért vagyok oda :)

2016. jan. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!