Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Le kell adnom pár kilót....

Le kell adnom pár kilót. Olyan laktózmentes tejterméket keresek, amiben sok a fehérje, és kevés a zsir. Létezik ilyen? Persze lehet más is nem csak tejtermék.

Figyelt kérdés
2016. szept. 5. 09:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
31%

Pl modzarella...

Vagy whey protein...

Amúgy nem értem az összefüggést a zsírszegény tejtermék és a fogyókúra közt :)

2016. szept. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Regisztráltam a kalóriaBázis-ra. Egy hónapja tart a diétám, a derekam 12 cm-el lett vékonyabb. Igéretes a program. Beállitottak egy 1500 kalóriára. 160-as ch. és 50 zsirra. A fehérje min. 80 kell, hogy legyen. Bármit eszem, be kell irni, és a gép kiszámolja ezeket a értékeket. Sajnos a fehérje nagyon nehezen megy be, viszont a zsir már a reggelinél a felénél van. Ez a diéta összefüggésben áll az összes összetevővel. Tudom a fehérjék kb. miben vannak, csak én laktózos vagyok, és arra is oda kell figyelnem. Köszönöm a válaszodat. Megnézem, amit irtál.
2016. szept. 5. 10:18
 3/23 anonim ***** válasza:
0%
szójatej esetleg
2016. szept. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Fehérjéhez miért nem húst eszel? Abban nincs laktóz.
2016. szept. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Honnan tudhatnám, hogy a sulyomhoz gramm zsir fogyasztása megengedett egy fogyókura során? A ch tartása nem okoz problémát, de a zsir olyan alacsonyra van szabva, hogy pl. a mai adagom már elfogyott, pedig még csak reggeli volt és ebéd. 1000 kalória kb.
2016. szept. 5. 12:55
 6/23 anonim ***** válasza:

Akármennyi zsírt ehetsz, ha jól érzed magad s van deficited, erre nincs felső limit, mint a fehérjére. Nem látom be, miért ne lehetne akár napi 300 ghramm zsírral szálkásítani, nyilván lehet, aktivitás kérdése. Nekem nem nagy az aktivitásom s testméretem, izmom sem, én 100-130 grammal tudok optimálisan fogyni. Természetesen a szénhidrát nem sok az étrendemben, hisz akkor az összkalória is sok lenne.


Fehérjét pofonegyszerű bevinni tejtermék nélkül is, sovány formában hús, tojásfehérje, akár fehérjepor, zsírosan pedig hús, tojás, sajt... Én nem is eszem húst, mert akkor elszállok a fehérjével, ami nem jó. Tojással is elszállok néha, de igyekszem vigyázni :D

2016. szept. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Amúgy rosszul osztod be, ha hamar elfogynak a kereteid. Erre figyelni kell. De ha nem élvezed a kevés zsírt (nekem egy zsírszegény napom volt életemben a nullkalóriásakat kivéve, pocsék volt), akkor használj más makrókat :)
2016. szept. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Na én ennyire komolyan nem tudok belemenni, mint Ti. Én csak egy meghizott háziasszony vagyok, aki nem igen, mozog, legfeljebb sétálok a közel 60 évemhez. Egy fogyós oldalon állitották be ezeket az értékeket, és müködik legtöbbször, mert 12 cm. -el vékonyabb a derekam.
2016. szept. 5. 15:42
 9/23 anonim ***** válasza:

Én se úgy születtem, hogy tudtam mindent s ma is keveset tudok (pár nagyságrenddel persze többet, mint amit itt írtam, szerintem senki sem ment bele a tudományos dolgokba, még gluconeogenesis se volt, pedig az elég alap), mondjuk engem érdekel a téma és amúgyis hosszú, egészséges életet akarok s elég kreatív vagyok ahhoz, hogy egy számomra igazán egészséges étrendet is maximálisan élvezzek :D


A lényeg az számodra, hogy simán növelheted a zsírt a szénhidrát rovására, ha neked az jobban esik, ettől nem fogsz kevésbé fogyni. Legalábbis nagyvonalakban ez a helyzet, mert állítólag egyeseknek csak fogyás szempontjából sem teljesen mindegy, hogy milyen makrotápanyagot esznek, biztos bekavar valamit a működésükbe. Mindenképpen figyelj a testedre, hogy lásd, mi esik neki jól... Az egyik embernek a jó kis teljes testes súlyzós edzése előtt be kell tolnia egy csomó szénhidrátot, a másiknak az előző evése után 18 órával ideális ez és utána sem jut eszébe több szénhidrátot bevinni, mint ami 2 paradicsomban van. Sokfélék vagyunk, nem felel meg mindenkinek ugyanaz a táplálkozás.

2016. szept. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, de nem tudom láttad-e ki tette fel a kérdést? Biztos a nagyanyád lehetnék, de legalább az anyud. Tohonya vagyok, 120 kg. Jó magas is, de igy is rengeteg. Az utolsó 10 kg egy év alatt jött fel. Ezt kellene letolni, megfejelve még egy 5-össel, ami járkálhatna fel-le / persze nem muszáj /. Egy hónapja csinálom a kalóriabázist, és tiz centi lement. Más is látja, hogy laposabb a hasam stb. Csak kicsuszkálok az 50 g-os zsiromból, és ma is deficites volt a fehérje.
2016. szept. 5. 18:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!