Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szénhidrát és kalória csökkent...

Szénhidrát és kalória csökkentett diéta alatt normális, hogy az első hetekben sokszor fáj a fejem? Inzulinrezisztencia miatt kezdtem el. (29/F)

Figyelt kérdés
Nagyon gyengének érzem magam és kicsit olyan kedvetlennek, esténként is hamarabb elálmosodok. A vérképem teljesen helyreállt és a vércukrom is stabilabb, de nem olyan vagyok, mint régen. A fejfájás cukros ételek fogyasztásának hatására elmúlik, majd néha újra visszatér. Más is tapasztalt ilyesmit? Mit tehetek ez ellen?

2016. okt. 25. 12:53
 1/7 anonim válasza:

Szia!

Én kb. 3-4hete kezdtem el egy elég szigorú diétát, és nekem is hasonló tüneteim voltak eleinte. Kedvetlenség, fejfájás, ingerlékenység(párommal is sajnos türelmetlen voltam ebben az időszakban), sőt szédülés is volt. Ez szerintem mind azért volt mert jóval kevesebb cukorhoz jutott a szervezetem mint korábban az egészségtelen életmód alatt. Furcsa és hülye érzés mert egyszerre érzed magad kicsit jobban mert laposabbnak, üresebbnek érzed a hasad, és már kis eredmény is van a mérlegre ráállva de ugyanakkor meg szarul érzed magad a cukorhiány miatt.Ez az első pár hét után elmúlik vagy enyhébb lesz! Amire nagyon figyelj szerintem h mindenképpen megfelelő mennyiségű folyadékot igyál! Amit még be lehet vetni, hogy nem dől össze a világ ha naponta elrágcsálsz egy Belvitát vagy munka/suli közben nálad van egy müzliszelet ha már vészes a helyzet. Nyilván naponta egy kisebb banán vagy pár szem szőlő is segíthet! Persze a mértéken van a hangsúly! A cél h tartsd a diétát és lehetőleg elkerüld azt, hogy már ne bírd tovább és betérdelj a hűtő elé vagy betolj egy fél nutellát utána pedig jön a bűntudat...

Abba gondolj bele, hogy a mostani étkezésed mennyivel más mint a korábbi. Nem a sanyargatás a cél hanem a hosszútáv, mert csak az eredményes :)Kitartás! Egy sorstárs. 30/F

2016. okt. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia, normális, de nem.egészséges, valószínű alacsonyan van a cukrozd olyankor. Tudom hogy nem adnak inzulinrezisztenciára, de nagyon hasznos ha van.nálad egy cukormérő, ilyenkor ha fáj a fejed vagy szédülsz megméred, és ha alacsony eszel valami cukrosat, majd tíz perc-fél óra múlva valami lassan felszívódó szénhidrátot hogy ne zuhanjon vissza. Inkább lépd túl picit a doki által előírtat. Én is voltam így,.nekem volt hogy megmértem és 2.9 volt a cukrom, olyankor egy snickerst belém nyomtak (én már.nem nagyon tudtam enni) majd kicsit később egy fél hangszerkor és jól lettem. De ha pl 4.0 akkor meg egy almát eszel. Vagy kis dobozos narancslé, és ha nincs nagyon alacsonyan csak a felét iszod meg. De ne hagyd hogy tartósan alacsony legyen. Magadnak kell bemérni mennyi ch kell az orvos nem fogja tudni az életvitele, mindenki.más. nekem 160 g-ot irt elő és volt hogy 200ig felmentem és olyan is hogy 120 sőt volt hogy 80 grammal jól voltam.
2016. okt. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mennyi szénhidrátot és kalóriát eszel? Nyilván a túl kevés kalória rosszul esik és sosem tudja megszokni a szervezet... A szénhidrát nem esszenciális, annak az alacsony szintjét megszokja (bár nem mindenki működik optimálisan kevéssel), de eleinte az is okozhat problémákat. Én 2 lépésben tudtam nagyon alacsonyra menni, a hirtelen nagy csökkentéstől meggyőző zombi lettem (kalóriadeficit nélkül), de van, akinek fokozatosabban érdemes csinálnia. S ha nagyon, nagyon alacsonyra mész, akkor az elektrolitok is roppant fontosak (só, kálium, magnézium), ezekből sokat veszt a test ilyenkor, pedig esszenciálisak sok folyamatunkhoz.


Lelki tényező is van, a megszokás is sokat számít s fizikailag is megszokjuk a cukrot... Én cukorfüggőséget sosem tapasztaltam, a cukor elhagyása nem okozott sóvárgást, de sokat olvastam a témában és kvázi mindenki más megszenved vele az elején.

2016. okt. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem ez 3-4 napig tartott. Fejfájás, rossz közérzet, egész nap aludtam volna. Mondjuk én hirtelen csökkentettem le a ch bevitelemet, és a kellemetlen tünetek ellenére nem próbáltam feljebb vinni a vércukromat, főleg, mivel nem voltam különösebben éhes, naponta többször ettem, csak kevés szénhidrátot. Később olvastam, hogy célszerű fokozatosan csökkenteni a ch-t. Szerintem a magas glikémiás indexű ételeket inkább kerüld, ne hintáztasd a vércukrodat még akkor se, ha egy csokitól máris jobban érzed magad. Így csak hosszabb lesz a folyamat, amíg hozzászoksz az alacsonyabb ch-jú étrendhez.
2016. okt. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos még nem számoltam utána, hogy mennyi kalóriát és szénhidrátot eszek, de szerintem kevesebbet, mint 200 gramm. Viszont régebben sokkal többet ettem és alkoholizáltam is rendesen. Valószínűleg a sör elhagyása is betett kicsit.
2016. okt. 25. 16:03
 6/7 anonim ***** válasza:

A kalória az érdekes akkor most már, mert szénhidrátot ezek szerint sokat eszel. Bizonyára emberfüggő, kinek mekkora leejtés zavaró, de ez annyira sok, hogy bizonyára inkább a kalória, esetleg egyes ételek elhagyása zavar, nem a kevés ch.

Amikor hirtelen 30g-ra mentem, nekem az tett be (nem csoda, ott komoly változások állnak be a test működésében) :D A többszáz->80 gramm váltás nekem laza volt, de van, akinek már az sem esik jól. Jobb fokozatosabban csinálni. De 200g igen sok, az nem igazán tud ilyen problémákat okozni, inkább másra tippelek. A kalóriára van, aki nagyon érzékeny s kis deficitet sem bír jól, főleg bizonyos étrendeken. De persze lehet, hogy bírja, csak az első napok nehezek...

A fejfájás millió okból lehetséges, de itt is a kalóriamegszorításra tippelek, az hajlamos ilyesmit okozni, ha az ember fejfájós, míg a kevés szénhidrátnak vagy egyszerűen az életmódváltásnak inkább más jelei vannak, ingerlékenység, kívánósság...

2016. okt. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
1-es válaszolónak írtam privátban.
2016. okt. 27. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!