Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Batáta. Miért is egészséges?...

Batáta. Miért is egészséges? Magasak az értékei, nem sok különbség van a burgonya között.

Figyelt kérdés
2016. nov. 1. 19:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem dobálja a vércukorszintet. Jobb értékei vannak, mint a sima burgonya. A sima sem rossz, de pl egy szálkásításba inkább a batáta való.
2016. nov. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi. Én nem sportolok, csak fogyózom. Erre akkor nem ajánlod?
2016. nov. 1. 20:30
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked jó, mehet nyugodtan a sima. Én nem enném diétában, de mindenki maga dönti el.
2016. nov. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Sikeres a diétám, 3 hónapja tart, ll-l2 kg. Sportolni kimondottan nem tudok, de gyalogolok, amennyit birok kb napi egy óra.
2016. nov. 1. 21:25
 5/16 anonim ***** válasza:
Én csak vitaminok szempontjából tartom jobbnak. Mértékkel azért beleférhet egy fogyós étrendbe.
2016. nov. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Sose a szénhidrát mennyisége számít, hanem az, hogy milyen gyorsan szívódik fel, ezáltal mennyi energiát tud adni. A krumpli gyorsabban felszívódik, mint a batáta (édes burgonya), vagyis nem tud annyi energiával ellátni. Érted, a korpának se feltétlenül kevesebb szénhidráttartalma, mint a fehér lisztnek, mégis jobban belefér egy szénhidrátcsökkentett diétába, mert jóval tovább kitart, mint egy fehér lisztes péksüti, ami csak megnyomja hirtelen a vércukrot, utána meg éhezel tovább.

De amúgy a krumpli is rendben van, én is ettem még Candida-diéta alatt is.

2016. nov. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is. Csak közelebb kerültem a problémámhoz.
2016. nov. 2. 07:49
 8/16 anonim ***** válasza:
23%

Ha már magyarok vagyunk, beszéljünk is magyarul. A csicsóka, vagy édes krumpli egy "inulin" nevű anyagot tartalmaz. Ez az anyag a hosszabb keményítő és a rövidebb cukor molekulalánca közötti vegyületet tartalmaz. Ennek mintázata illik az édes ízt ízlelő receptorsejtjeinkhez, ugyanakkor hossza miatt emésztőrendszerünk sejtfalain nem, vagy csak igen elvétve képes felszívódni. Vagyis cukrot helyettesítő, édesítőszert tartalmaz, ami ki is vonható belőle és mint természetes édesítő, a reformkonyha alkalmazza is. A csicsóka keményítő tartalma emiatt az anyag miatt valamivel alacsonyabb, mint a normál krumplié. Főként ettől egészségesebb annál. E mellett vitamin és ásványi anyagban is dúsabb, jobban felveszi a környezetből a tápanyagokat. Lehet is látni, hogy ez a növény szinte a jég hátán is megél, kiirtani alig lehet a területről. Ez a nagyobb vitalitás (életrevalóság) pedig beltartalmában szükségképpen megjelenik.


Az íze viszont más, ezért a klasszikus krumplis ételek csicsókával való elkészítésekor másként kell fűszerezni, vagy másféle recepteket használni. Pl. rakott húsnál paprika és paradicsom helyett próbálj meg petrezselyem gyökeret és sárgarépát használni, a megszokottnál pedig erősebben sózni. Meg fogsz lepődni, mennyivel jobb érzés az ilyen étel emésztése, ugyanakkor milyen pazar az mégis az ízvilága. :)

2016. nov. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

A csicsóka és az édesburgonya durván más növény, nem is hasonlítanak egymásra...


S a gyorsabb ch is ugyanannyi energiát ad, ha egyszer ugyanannyi van benne. Csak gyorsabban szívódik fel. Ez nem mindenkit zavar, van, aki 8-9 órára pompásan jóllakik gyors ch-val is. A testre gyakorolt hatása persze más. Bár a felszívódást lehet lassítani, attól függ, mivel eszi az ember a krumplit. S a mennyiség is fontos kérdés, természetesen, hisz szinte mindenki rendszeresen eszik gyors ch-t, ez nehezen kerülhető el s nincs is ezzel baj, csak ne erre alapozzuk az étrendünket, ha lehet.

2016. nov. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Szerintem sem ez a csicsóka, az biztos. Azt különben még nem is vettem soha. Valahogy a megpucolása nem vonz. ezért nem szeretem a csillagtököt sem.
2016. nov. 2. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!