Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Tul gyors fogyas szenhidratsze...

Tul gyors fogyas szenhidratszegeny dietan?

Figyelt kérdés

Kb. 2.5 honapja fogyozom (165/N/70 korulrol indultam), es kb. 0.5-1 kilot fogytam hetente 1300 kcal dietan, sporttal. Kb 2 hete mar nem tudtam fogni, megragadtam 61 kilo korul.


Mult het penteken elszaladt velem a lo, es sokat ittam, ettem, a szokasos 1300 helyett 3400 korul vittem be. Ugy, hogy sajnos mult heten leserultem, es nem tudtam sportolni. Szombat reggelre fel is szaladt a merleg 62-re (ami utoljara 3.5 hete voltam).


Megoldaskent gondoltam kiprobalom a szenhidratszegeny dietat, most ezen vagyok egy hete, es ugy erzem, tul gyorsan fogyok. Most 59 vagyok, 2 kiloval kevesbb, mint ahol megallt a fogyasom, sport nelkul.


Ez normalis? Ma ujra elkezdek sportolni, es nem tudom, visszaterjek-e tobb szenhidratra (szokasos limit 130 korul van, az elmult heten 40 korul ettem). Tudok majd egy orat naponta sportolni szenhidrat nelkul?


Meg kb. 7 kilot szeretnek leadni, es most hirtelen nem tudom, milyen iranyba menjek tovabb.



2016. nov. 18. 06:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Amikor bezabál az ember normális,hogy felugrik néhány kg,de ennek nagy része víz. Ne aggódj miatta! Szerintem térj vissza a 130 körülire. Amíg azzal normális ütemben fogysz, nem kell változtatni. A 40 g túl kevésnek tűnik,fenn áll az izomvesztés esélye.
2016. nov. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hogy veszithetek keves szenhidrat miatt izmot? A megfelelo feherjebevitelemre figyelek nagyon.
2016. nov. 18. 09:27
 3/18 anonim ***** válasza:
Még egy jól kiszámolt, precíz diétában is elkerülhetetlen az izomveszteség. Maximum minimalizálni lehet. Ha túl alacsony a ch illetve kalóriabevitel, akkor a szervezet a táplálékkal bevitt fehérjéből illetve a izomfehérjéből fog glükózt csinálni.
2016. nov. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szénhidrátcsökkentéskor azon se csodálkozz, ha pár nap alatt lemegy 3 kiló... Az víz.


Több vagy kevesebb ch? Ahogy neked jólesik. Az izmokra vigyáz a rendesen csinált, nem fehérjeszegény, nem koplalós ketogén diéta, de a legelején valóban extra sok fehérje kell, mert a sejtek glükózigényét ki kell elégíteni. De ez csak pár nap, hamar beáll a ketózis és onnantól nincs extra fehérjeigény.

Ha ilyen alacsony szintre nem mész, akkor nem hinném, hogy extra sok fehérje kellene, én mindig fehérjeszegényen eszem és nem csökken az izomtömegem 1,6 g/nettó ttkg körül, sőt.


A sporthoz nem kell szénhidrát (napi többezer kcal sportnál már nem vagyok benne biztos, ahhoz nem értek, a csuda tudja a zsírbontás maximális sebességét vagy hogy van ez. de annyit gondolom, te se sportolsz), más kérdés, hogy mindenképpen viszel be valamicskét, ez elkerülhetetlen. De persze van, aki kevés ch mellett rosszul érzi magát és soha nem szokja meg igazán. Ki kell tapasztalni, neked hogyan jó. Nekem akkor megy jól az edzés, ha nagyon kevés szénhidrátot eszem, edzés előtt pedig még véletlenül sem. Másnak viszont előtte is sok kell. Mindkettő jó és egészséges, a megfelelő embernek...


Ha nagyon alacsonyra mész a szénhidráttal, eleinte gond lehet, extrém szintnél olvass utána, hogyan kell enni, hogy ne készülj ki tőle.

2016. nov. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Azt ertem, hogy az alacsony kaloriabevitel mellett van izomveszteseg. Azt nem ertem most, hogy mi a kulonbseg, ha ugyanazt a kaloriabevitelt tobb zsirbol vagy tobb szenhidratbol oldom meg, ha a feherjebevitelem kb. ugyanannyi.
2016. nov. 18. 10:19
 6/18 anonim ***** válasza:
*én mindig SZÉNHIDRÁTszegényen eszem
2016. nov. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#4: "pár nap alatt lemegy 3 kiló... Az víz. "


Honnan jon ez az extra viz? Eddig is dietaztam, folyamatosan csokken a sulyom, hol volt ez a 2 kilo extra viz eddig (az extra kilot a kilenges miatt nem szamolom)? Ha elkezdek tobb szenhidratot enni (de ugyanannyi kaloriat), akkor ez a viz visszajon?


Nem ertem ezt a gondolatmenetet, kifejtened bovebben?

2016. nov. 18. 10:22
 8/18 anonim ***** válasza:
Onnan jon az extra viz hogy aszenhidrat a testben vizet kot meg. Ezert van az hogy ha valaki 1 2 napig nagyon bezabal cukros dologbol es azt erzi hizott de utana folytatja a rendes etrendjet akkor az a par kilo lemegy a napok alatt mert asok ch evessel csak vizet kotott meg rovid tavon
2016. nov. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#8: a valaszod valo igaz, csakhogy en nem zabaltam be szenhidratbol (foleg nem cukorbol), vegig fegyelmezett 1300 kcal dietan vagyok es sportolok. Ezert nem ertem, miert mondod, hogy a 3 kg csak viz.


Az egy napos kilenges utan 1 kilo extra volt rajtam egy napig, azota (kevesebb, mint egy het) eltunt majdnem meg 2 kilo, ez az, amit nem ertek. Ime a log:


elozo pentek: 61 (este tobbet ettem es ittam)

szombat: 61.9

vasarnap: 60.8

hefto: 60.7

kedd: 60.5

szerda: 60.1

tegnap: 59.6

ma: 59.2

2016. nov. 18. 10:53
 10/18 anonim ***** válasza:
Ha napi 40 g ch-n vagy, ne csodálkozz, hogy ilyen ütemben fogysz. Ez túl gyors. A te súlyodnál kb. heti fél kg volna a normális.
2016. nov. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!