Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ajánlanátok CH szegény fő...

Ajánlanátok CH szegény fő ételt vasárnapra?

Figyelt kérdés

Most a héten rakott karfiolt ettünk, illetve chilis babot (tudom ebben több a ch) , holnapra egy diétás székelykáposztát tervezek (káposzta csirke fűszerek tejföl), aztán egy diétás saslikot. Viszont akkor még itt van egy szép nagy brokkoli. Emellé mint köret, valami husi? -vagy valamilyen étel ebből?

-vagy esetleg más..bármi ch szegény étel magas fehérje tartalommal?

Néztem neten de...egyik sem jött be (már külsőre sem) eddig. Halakért nincs oda a család, szóval az sem jó, nem akarok egy hétig azt enni egyedül. Köszi előre is.



2017. márc. 9. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Mit szólnál a kínai brokkolis csirkéhez? Én nem fogyózok, de annyira szeretem, hogy mindig azt választom, ha kínaizunk.

Ehetitek tojásos (barna) risszel vagy pirított rizstésztával, ha neked nagyon szénhidrátszegény verzió kellene, akkor te akár magában is eheted vagy pulszban egy kömnyű salival.

2017. márc. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hú, bocsi a sok elgépelésért. Ami még eszembe jutott, hogy a brokkoliból csinálhatnál fasírtot: puhára szétfőzöd, szétnyomkodod, keversz hozzá tojás és kicsi zsemlemorzsát, mint a rendes fasírtnál, csak annál kicsit bátrabban fűszerezd :) Sütőpapír, 180 fok, mehet be a sütőbe. Hozzá joghurtos-zöldfűszeres mártogatós, köretnek szerintem pl. a kuszkusz jól illene hozzá, de a rizs is finom.
2017. márc. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

en nem tokolnek ennyit vele, brokkolit megparolnam koretnek, vennek csirkemellet aztan megsutnem, szevasz.


Mi eleg gyakran esszuk ezt.

2017. márc. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elsö: a kinai brokkolis csirke receptjét meg tudod adni, vagy beírni? Köszi elöre is.
2017. márc. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a fasírt ötletet, lehet az lesz vagy a brokkolis csirke , szoval azt is köszönöm!

Az utóbbinak a receptje engem is érdekel, vagy lazán pírított csirke pirított brokkoli összekeverve? :)

2017. márc. 10. 07:57
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem autentikus, de én így csinálom:

Először rózsáira szedem a brokkolit, pici szára is maradhat rajta, ha nem vagytok finnyásak :) Csirkét csíkokra darabolom, kb fél kilót szoktam egy fej brokkolihoz tenni, besózom, borsozom, hagyom állni. Közben a brokkolit felteszem pirulni pici olajjal egy wokba vagy bármilyen magas falú edénybe, nagy lángon pirítom kevergetve, mehet erre is icipici só, bors. Mikor már félig puha, hozzáadom a csirkehúst, így egyszerre fognak elkészülni. A végén meglocsolom pár evőkanál szójaszósszal, mi nagyon szeretjük rá a szezámmagot is, a lepirult szezám szuper ízt ad neki.


A recept egyébként a helyi kínai éttermet vezető hölgytől van, annyit változtattam rajta, hogy elmondása szerint ők osztrigaszószt és cukrot is adnak hozzá a végén a szójaszósszal együtt, ezért egy ilyen ragacsos máz vonja körül a csirkét, ami finom, de a férjem (már fogyóban lévő) pocakja miatt inkább kihagyjuk a cukrot :) Az osztrigaszószt meg kicsit nehéz beszerezni, drága és az ém ízlésemnek picit túl erőteljes az íze.


Remélem, segítettem!

2017. márc. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként azért írtam, hogy nem autentikus, mert szerintem ezt ők is már a magyar ízlésre formálták már egy kicsit, így lehet itthon eladni, nem hiszem, hogy odahaza Kínában ilyet esznek :)

Gyakorlatilag valóban csak lazán össze van pirítva, ahogy a kérdező is írta.

2017. márc. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a receptet, megcsinálom. :)
2017. márc. 10. 14:48
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is köszönöm a receptet, a jövö héten garantáltan elkészítem - pont olyasmi, ami nekünk tetszik!
2017. márc. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szerintem én megspékelem még cukkinivel is. :)

Viszont a szójaszószt tudnám helyettesíteni egyébbel? -ami passzol mindkét zöldséghez. :) és egy fokhagymás joghurtos dressingre gondoltam , tálaláskor.

Szerintetek jó lenne így is? :)

2017. márc. 10. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!