Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mennyinek kellene lennie a...

Mennyinek kellene lennie a napi ch, fehérje és zsír bevitelemnek?

Figyelt kérdés

165 cm 61 kilós lány vagyok, izmosodni szeretnék a zsír helyére. A kaloriabázis közel 170 grammot írt a szénhidrátra, szerintem viszont ez elég sok. 90-100-ra szoktam törekedni.

Reggelire túros palacsintát szoktam csinálni (túró, zab, tojás), amihez egy fél banánt eszem, ebédre ma paprikás krumplit ettem, zsír rám fért, szénhidrát meg nem volt benne olyan sok, kevés krumplit ettem. Délután szoktam enni joghurtot, gyümölcsöt viszont nem merek, mert egy almában is 20-30 g cukor van. Vagy nem kell ennyire odafigyelni?

Vacsira valami husit szoktam enni, vagy tojást, tejfölt.


2017. máj. 13. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:

A szénhidrátot te lövöd be, nálam pl. ideális esetben 25-30 gramm van. Nyilván ekkor több a zsír.

A kalóriát sem lehet kiszámolni, csak kitapasztalni.


1,5-2 g/ttkg fehérje, némi zsír, a többi aminek akarod és ahogy kijön, izmosodáshoz kalóriatöbblet, szálkásításhoz kalóriadeficit, azzal kezded, amelyikkel neked tetszik (kezdőként szálkásításkor is feljöhet egy kis izom).


Van, akit nem zavar a gyümölcs, van, akit igen, ez is egyéni. Én banánt eszem, mert abból kevéssel is beérem és nagy élmény. De a bogyós gyümölcsök ajánlatosak annak, aki lent akarja tartani a ch-t, azok nem nagyon szénhidrátosak s nem szoktuk kilószám enni őket, kevés is sokat számít.


Hogy mikor eszel cukrot, az nem sokat számít, bár reggel kevésbé célszerű, a gyenge inzulinérzékenység miatt. De azért némi gyümölcsnél még nem aggódnék.

2017. máj. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Zoldseg? Nagyon fontos lenne.
2017. máj. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Krisz85 ***** válasza:

nézd lírom a tapasztalataimat:


- volt, hogy nagyon megvontam a bevitt kalóriát, főleg a szénhidrát részt, nem értettem, hogy miért fogyok izomból, vagyok ingerlékeny és fáradt állandóan, a válasz pont a ch drasztikus csökkentése volt valamelyik egyéb komponens , fehérje, zsír emelése nélkül


szerintem igenis számold ki a megtartó kalóriamennyiséged, és ehhez mérj mindent, a megtartó kalóriamennyiség /BMR + a napi aktivitásodhoz mérten/ -300-500 kalória / nap, a többi kalóriadeficitet csak edzéssel valósítsd meg, de a napi kaja elosztása és összetétele minősége is legalább olyan fontos.


Sokan félnek bevinni még diétáan is elég kalóriát /itt most nem azokról beszélek akik trükkösen CSAK a kajával trükköznek, mondván jó az, nem kell edzeni/ hanem akik rendszeresen és jól és sokat sportolnak.


Ha így teszel, vagyis vigyázol és félsz a bevitt tápanyagoktól, akkor a végeredmény egy izommentes, löttyedt, bár súlyban kevesebb test lesz.


Mit tennél ha azt mondanám neked, hogy 66 kg lennél de olyan alakkal, amiről még álmodni sem mertél eddig? nyilván mosolyogva kakálnád le, hogy mennyit mutat a mérleg, nem?!


na látod :-)

2017. máj. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!