Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Probalok szenhidratszegenyen...

Probalok szenhidratszegenyen etkezni de reggelre megettem 5 tojast, az picit tulzas nem? Nem ettem hozza kenyeret csak egykis sajtot reszeltem ra

Figyelt kérdés

2017. júl. 19. 06:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát,hogy sok e az egyénfüggő.

Nekem egy kicsit sok lenne ha mindegyiknek felhasználnám a sárgáját is.

Kicsit visszafogod magad a nap folyamán és semmi gond nem lesz.

2017. júl. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%
Régebben napi 8-10 tojást megettem. Semmi bajom nem lett tőle.
2017. júl. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Bajod nem lesz tőle de ha a fogyas a cel akkor tudnod kell hogy csak kalóriadeficitben tudsz fogyni,de a makrotápanyagok aránya is nagyon fontos.Azt egyéne válogatja hogy a szénhidratszegény etkezés beválik e.
2017. júl. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem is egy kicsit túlzás. Sokan abba a hibába esnek hogy elhagyják a kenyeret de ugyanazt bepótolják mással. Így nem fogsz fogyni csak azt látod hogy nem is ettem kenyeret mégsem fogyok. Mindenképp mértékkel kell enni. 5 tojás fogyókúránál sok. De ne hagyj ki semmit, ne vonj meg semmit mert zabálás lesz a vége. Mérték. Fogyókúrában 2 max 3 tojás a mérték.
2017. júl. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Lehet hogy bennem van a hiba, de nem értem a problémádat. Mi köze a szénhidrátnak a tojáshoz? Egy tojás ( átlag 50 gramm) szénhidráttartalma kb. 0.3 gramm. Tehát összesen nem ettél 2 gramm szénhidrátot!


Viszont kalóriában- sajt nélkül! - is kb. 450 Kcal, ami egy fogyókúrás reggelihez azért sok. (+ sajt, olaj, ha azzal készítetted...)

2017. júl. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sok lett volna. Semmi bajod nem lett volna egy szelet kenyértől. Szénhidrátra is szükség van. Olvass utána. Több mint 50%-nak szénhidrátnak kell lennie ideális esetben.
2017. júl. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi valaszokat varom meg tovabbra is igazabol 176cm vagyok es 50kg nem is fogyas celjabol csinalom csak kuzdok egy taplalkozasi zavarral es ez ellen probalok most tenni valahogy egyedul
2017. júl. 19. 11:04
 8/17 anonim ***** válasza:

Teljesen jó, de ez a napodon múlik. Én soha nem eszem ilyen keveset egyszerre, mert kaparnám a falat az éhségtől akkor is, ha evés előtt nem lennék éhes... Ez egyéni dolog, de kalóriadeficitben enni s fogyni természetesen így is lehet :)

Szénhidrátszegénynek pedig igen erősen szénhidrátszegény ez. Én zöldséget is ettem volna hozzá s még úgy is szénhidrátszegény lenne.


Ha neked ekkora reggeli kell, egyél ekkorát. Van, akinek többszörösen ekkora a reggelije és az is tud fogyni. Saját magadhoz passzoló diéta kell, nem az, amire mások bólogatnak.

A fő, hogy a napod összességében legyen jó, az nem sokat számít, hogy a reggelid 0 vagy 1200 kcal vagy a kettő között :)

2017. júl. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A hozzászólásokat olvasva egy kis helyesbítés: A makrotápanyagok aránya nem igazán fontos, legalábbis általánosan, mert egyénszinten van, akinek az, de ott sem konkrétan a százalék. A testnek grammokban kifejezhető igénye van, de ez igen nagy mozgásteret enged. Még az sincs előírva, hogy melyik makrotápanyag legyen az uralkodó s hogy az a kalóriák 40 vagy 80%-át adja (nyilván a fehérjéből nem lehet sok, mert az nagyon egészségtelen, de a másik kettő szinte tetszőlegesen emelhető, ha kell).
2017. júl. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

#6: Te olvass utána, még a szénhidrátos táplálkozást támogató oldalak (legalábbis amit én láttam) is tényként kezelik, hogy a szénhidrát NEM esszenciális tápanyag. Ebben semmi titok nincs, ez így van. Kenyér főleg nem kell, az emberek nagy részének egészségtelen is, a glutén fontos faktor a betegségeknél, egyedül persze kevés, de a többi faktor sokaknál megvan.

Más kérdés, hogy valaki az életben nem tudna lefogyni kenyér mellett (elméletileg persze lehetséges, de szabad akaratból nem tudna) s rosszul lenne tőle. Nincs egyetlen étel sem, ami nélkül ne lehetne jól működve élni, de a kenyér közel sem áll ehhez. Inkább a zöldség és a jó fehérjeforrások, azok fontosak (zöldség nélkül lehet élni, de necces és szerintem általában nem érdemes :)). A szénhidrátbombák nem. Nem feltétlenül van velük baj, de kelleni nem kellenek. Már általánosan, mert van, aki képtelen nélkülük rendesen táplálkozni, az egye, semmi gond, főleg, ha gluténmentes vagy nem, de neki nem árt.

2017. júl. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!