Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Lehet úgy fogyni hogy közben...

Lehet úgy fogyni hogy közben nem izmosodom sokat az edzésekkel?

Figyelt kérdés

Kb 162 cm és 60kg vagyok jelenleg. Két hete kezdtem el a BBG pre-traininget csinálni, mert előtte semmit nem mozogtam egy évig. Nagyon megizzaszt és fárasztó ez is még szóval jó hogy ezzel kezdtem.

Nem látok eddig sok változást, de próbálok kevesebbet enni. Videken nincsenek szénhidrát csökkentett dolgokat áruló boltok szóval azokat egy hónap múlva majd Pestre költözve tudok beszerezni.

Nem tudom hogyan kell kalóriát számolgatni, így nem tudom mennyit viszek be. Még a szüleim főznek rám amíg el nem megyek szóval az rendes étel, de szoktam javaslatokat tenni, ma is natúr csirkemell volt rizi-bizivel. Mégis jobb mint a rántott hús krumplival. Vacsorára egy kefirt eszek korpával. Ha nassolni akarok egy répát rágcsálok el. A reggelivel kapcsolatban még bizonytalan vagyok hogy mit is kéne ennem. Zabkása hamar unalmassá fog válni, de azt szoktam csinálni.


Szóval ezzel az életmóddal, hogyha majd az ebédet is magamnak csinálhatom akkor szerintetek lesz hatásos fogyás? Nem szeretnék izmokat mert attól csak szélesednék. Hatalmasak a combjaim és kicsi felesleg van a hasamon. Ami képeket láttam kockahasas lányokról ott nagy izmos combok is társultak hozzá, nem szeretnék ilyenné válni.

A célom az 50 kg lenne, vékony combok és lapos has ugyebár.

Ilyen test lenne a célom: [link]

Tudom hogy ő műtve volt :) de azért megpróbálnám ezt elérni. Homokóra vagyok, csak azokon kéne váltani amit leírtam és meg is lehet ez.


Tudom hogy a testünk egészéről fogyunk és nem egyes területeken. Csak nyugtassatok meg hogy nem fogok izmokat felszedni, vagy mit csináljak hogy ne legyen? Koplalás és ülés sem hatásos akkor ez most jó amit csinálok?



2017. aug. 12. 20:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagyon hosszan írtad, nem olvastam el mindent. Fogyás közben, ha fogsz is izmosodni, biztosan nem jelentősen.
2017. aug. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, izmosodni nagyon nehéz, kemény munka, szigorú, jól megtervezett diéta. Szóval csak attól sose leszel izmos, hogy kicsit odafigyelsz az étkezésre és mozogsz valamit.
2017. aug. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Elbizonytalanodtam attól hogy a BBG csopiban mindig ilyen izmosodó lányokat láttam és nagy részük nem nézett ki nőiesen. Bár lehet rossz példákat néztem hogy a piszkafákból lett izmosan vékony. :)

2017. aug. 12. 21:05
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha edzel, izmosodni fogsz. De ahhoz nagyon keményen kéne dolgoznod a testeden, hogy úgy nézz ki, mint a kockahas csajok. Az nem jön össze csak úgy akárkinek.

Úgy pedig valószínűleg soha nem fogsz kinézni, mint a képen lévő tökömtudjamelyik kardashian. 162 centihez 50 kilóval, izom nélkül nem lesz se melled (az mondjuk neki sincs), se csípőd, se feneked, se combod. Ha csak fogyással és nulla izomépítéssel éred el az 50 kilót, akkor a vékony és a sovány határán leszel, lapos hassal, pici fenékkel, keskeny csípővel és vékony combokkal. Inkább kisfiús kinézeted lesz, de közel sem olyan, mint ami itt a képen látható.

Hacsak nem dugsz egy szelepet a fenekedbe és nem fújod gömbölyűre levegővel, akkor nem lesz 50 kilóval ilyen alakod.

Ellenben ha megfelelően edzenél, akkor lehetnél 60 kilóval pontosan ilyen formájú, és a kutyát nem érdekelné, hogy 60 kiló vagy és nem 50, mert olyan baromi jól néznél ki.

Megnyugtatlak, nem fogsz izmokat felszedni, de ilyen alakod sem lesz. Ha az 50 kilóra hajtasz, akkor javaslom a koplalás mellé a vízhajtást, a hashajtást, és napi 2 óra futást meg 1 óra gyaloglást. Ha elég kehére fogyasztod magad, még olyan szép is lehetsz, mint Rubint Réka.

2017. aug. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem értelek, a vastag combjaidra panaszkodsz, aztán belinkelsz egy csajt, akinek a teste többi részéhez képest igen igen erős combjai és feneke van, hogy te úgy akarsz kinézni? Most akkor mit akarsz?

Egyébként ő se 50 kiló...

2017. aug. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1) kalóriát nem kell számolgatni, kamu

2) nem kell "kevesebbet" enned, csak JOBBAT kell egyél

3) zabkása pont nem jó


Ha rendszeresen sportolsz/edzel, akkor látszani fog az eredmény.

A linkelt kép helyett meg lehetne emberi alakod is. :D

Izmot mindig is fog fejleszteni az edzés, de ha nem súlyzózod szarrá magad, akkor nem leszel gusztustalan. ;)

2017. aug. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Videken nincsenek szénhidrát csökkentett dolgokat áruló boltok szóval azokat egy hónap múlva majd Pestre költözve tudok beszerezni. "


Ilyen cuccokat nem is kell venni. Egyszerűen el kell kerülni a túl sok szénhidrátot tartalmazó ételeket. Ezek az ilyen-olyan csökkentett dolgok általában nagyon egészségtelenek.

2017. aug. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A vastag combot arra értem hogy szemből nézve szélesebb a combom mint a fenekem. Azért a képen ez nem így van! Szóval azt én igenis már vékonyabbnak látom mert van formája nem pedig egy hatalmas zsírtömb.


16 éves koromban voltam 54 kg (62ről lefogyva), és akkor vékonyabb combjaim voltak (az akkori thigh gap-et akartam de nem sikerült, mert alkat kérdése). Az a baj hogy akkor a mellem is kisebb volt :'D Az akkor tesióra + vacsi elhagyásával sikerült.


A leírtak alapján akkor inkább nem lesz 50 a célom. Talán olyan 55. De természetesen most edzéssel és akkor remélem elérhetem azt a testet amit valóban szeretnék.

2017. aug. 13. 12:06
 9/10 anonim ***** válasza:

Deficitben eleve alig van esélyed izmosodásra, komolyra pedig semmi. Nagy combokhoz nagy súlyokkal kell guggolnod évekig vagy efféle, nem jön fel az izom csak úgy.


Én bármilyen szénhidrátszegényen tudok enni vidéken kapható ételekből, mi ebben a nehéz? Háztól veszek tojást, zöldségestől zöldséget, ha ennék valamirevaló húst, azt is háztól szerezném... A szénhidrátszegény étrendbe pedig sokaknak elég sok gabona is fér.

Webáruházaktól rendelve pedig lakhatsz 2 falu közt is, akkor is kiviszik, ha kell.


Ha mindenképpen el akarod kerülni az izmosodást (bár deficitben tipikusan fogyni szokott az izom kissé, de kezdők egy picit izmosodhatnak eleinte), akkor ne végezz sok erősítő edzést, legalábbis lábra nem, az tényleg könnyebben izmosodik, mint pl. a váll, ami sose lesz nagy naturálban, viszont baromi jól néz ki, ha izmos.

Aerob és kardió edzéssel nem kell félned, hogy komolyan izmosodsz, max. ha sokat sprintelsz, bár bizonyára az sem deficitben hónapok alatt hoz eredményt e téren :)


Reggelire bármit ehetsz, ami máskor megfelel neked, semmi speciális nincs abban az étkezésben szerintem. De ott van pl. a rántotta, ha már szénhidrátszegény vonalat akarsz, nem mintha egy apróbb zabkása olyan sok ch-t tartalmazna, de én is unnám, csak éhes is lennék utána. De ehetsz húst, túrót, sütit, mogyorót, ez a te diétád, te életed, neked kell tudnod, mi jó neked reggel.

2017. aug. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
írjátok hogy nem jön az izom csak úgy, meg évek munkája stb... jön az, 1 hónapja edzem, előtte évekig semmit nem mozogtam, most heti 3szr végzek súlyzós edzést kis súllyal (láb 10-15 kg, kar 5-10 kg, vádligép 30 kg) több ismétléssel mellette kis kardio, és jelentősen átalakult a testem. 170 cm vagyok és 54 kg, fogyni nem fogytam, csak feszesedtem és a csoffadt vézna karom már betudom feszíteni,és izmos. Ugyanúgy vékony vagyok, sőt szerintem centikben történt változás, fenekem kisebb, combom véknyabb stb.
2017. szept. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!