Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Kezdő fogyókúrázóként leírom...

Kezdő fogyókúrázóként leírom a mai étrendemet, valaki segítene, hogy ez jó-e? Kell-e valamit változtatnom?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, nagy túlsúllyal. Tavaly elvesztettem az édesapámat és körülbelül 4 hónap alatt lefogytam 20 kilót. Mindenki büszke volt, pedig nem egészséges úton ment le, ami sajnos látszódik is. (striák)

Utána az a 20 kiló szép lassan visszajött, ahogy kezdett rendeződni az életem, most viszont elegem lett. Változni szeretnék, de most normális diétával és mozgással.

A mai nap folyamán ezeket ettem:

- reggeli : 4 szelet abonett sonkával, 1 kefirrel, 1 paprikával

- ebéd : 3-4 szelet sülthús (kókusz olajban sütve), saláta körettel

- vacsora : 2 db virsli, 1 light mozzarella sajt, 1 paradicsom és 2 szelet abonett


Elsősorban a kenyértől és az édességtől akarok megszabadulni, azokkal volt mindig a legtöbb gondom.

Szerintetek a mai étrendem rendben volt? Esetleg vacsorára tudnátok még tippeket adni, hogy mit "szabad" enni ami laktató?


2017. szept. 11. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Savanyúkáposzta és főtt cékla. Telít, tele van növényi rostokkal. Ne 3 étkezés legyen, hanem legalább 6, de kisebb, kevesebb adagban, hogy az emésztőrendszer különböző szakaszaiban mindig legyen valami.
2017. szept. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez még ránézésre is nagyon kevés, sokkal több kalória kell. Ez tipikusan összetett szénhidrát szokott lenni, de van más opció is, persze, valami szénhidrát vagy zsír, mivel a fehérjére nem alapozható a kalóriabevitel.


Vacsorára ehetsz a fentieken túl pl. tojást is s normál, zsíros sajtot, de ez persze jobban fekszik a zsírdúsabb diétához, bár ez természetesen mennyiség kérdése. Nem tudom, NEKED mi a laktató, ez egyéni, de a fehérje valami kalóriadús melléklettel jó szokott lenni. Aki könnyen, kevéssel jóllakik, annak akár kalóriaszegénnyel, mint a zöldség.


3 étkezés teljesen jó, főleg, ha neked ennyi való, sokan vannak vele így. Van, akinek több, van, akinek kevesebb étkezés az ideális. Van, akinek ez erősen kalóriafüggő, egy kicsike mennyiségű ételt nem tud akárki több adagba osztani, mert csak éhezni fog.

2017. szept. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nagyon jó.estere ehetsz túrót eperrel, nem tudom van e még eper. ha nincs másfajta gyümivel.abonetthez en még cottage cheese szoktam.az is dietas.
2017. szept. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kókuszolaj???? Mi a bánatos szent halálnak? Ha ennyire egészséges akarsz lenni, akkor olivaolaj, szerinted a mediterrániumban miért olyan tip-topok az emberek???:D:D:D

Virsli helyett egyél halat.

Am tök jó, hogy ezt mind leírod? De sonkából sem mindegy ám mit akarsz enni. Ehetsz 200 Forintos 0 tápértékű masszát, ahogy ehetsz 500 Forintos 98%-os hústartalmú SONKÁT. Nem mindegy ám. Halból sem ám a Rio Mare a jó... Tudatosan, nézd meg mit tartalmaz és egyél több zöldséget, mert ez édeskevés.

2017. szept. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ja és nem a legdrágább a jó, ha csak a rio mare-s példámmal élsz. ;)
2017. szept. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!