Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mit és hogyan kell tenni a...

Nagy Fruzsina93 kérdése:

Mit és hogyan kell tenni a PCOS diétában?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Segítséget vagy társat/társakat szeretnék PCOS diétához. Most tudtam meg, hogy PCOS-em van és szeretnék belekezdeni a diétába. Nagyon sokat olvastam utána, de nem nagyon értem mit és hogyan kell. Tanácsokat várok, higy sikerüljön belelendülnöm. Egy vagy több társ is jól jönne, mert ha azt látom hogy egy deka sem ment le rólam vagy rossz lesz a kedvem egyből elcsábulok és annyi az egész diétának... :(

Várom a tanácsaitokat! :)


2017. okt. 23. 21:25
 1/8 anonim válasza:

szia !

mondtak h dietaznod kell? csak mert en is PCOS vagyok es nekem nem kell.Annyi h csokkentenem kell az edesseget. Megkerdezhetem a sulyod?

2017. okt. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen mondták. 110 kg :( neked mit mondtak kezelésként?
2017. okt. 24. 13:03
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Cukrot és keményítőt kell hanyagolni, akkor javul a helyzet. A PCOS egy komplexebb probléma része, megjelenése, gyakran társul IR-val vagy 2-es típusú diabétesszel.
2017. okt. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Naponta kb. 5x kell enned, szénhidrátban szegény ételeket. Hogy mi szegény szénhidrátban azt pl. kalóriabázison meg tudod nézni, de alapvetően a lisztes, cukros dolgok, a krumpli és társai. Figyelned kell, hogy az elfogyasztott ételek lassan, vagy gyorsan bomlanak le, és mindig a nehezebben emészthetőt kell választanod (pl. ha már krumpli akkor sütve, nem pürében). Finom és egészséges ételeket is ehetsz, csak meg kell tanulni így főzni, pl. kerülni a rántásokat. Ha nagyon akarsz csalni, akkor nem mindegy, hogy mikor teszed: dél körül a legellenállóbb a szervezet, ha muszáj, ekkor csalj. Fontos az is, hogy ne éhezz, mert az csak ront az állapotodon. Ezen az oldalon jó tippek vannak: [link]
2017. okt. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Még annyi, hogy ne csüggedj, hogy lassan megy a fogyás, ez teljesen normális a pcos-nél. Mozogj sokat és szedj merckformint, ami csodákat tesz a megfelelő életmód mellett.
2017. okt. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
elso valaszolo vagyok, elottem mar elmondtak mindent. :) kitartas !!!
2017. okt. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok tanácsot! Van esetleg olyan aki privátban tartaná bennnem a lelket? Meg csak az erőt gyüjtöm a kezdéshez és nagyon jól jönne egy kis segítség.
2017. okt. 29. 15:07
 8/8 anonim válasza:
Szia! Kicsit későn találtam meg a kérdésedet, megkérdezhetem, hogy hogy vagy azóta?
2021. dec. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!