Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hogy tudnám leépíteni, vagy...

Hogy tudnám leépíteni, vagy esetleg újra építeni az izmokat?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és 10 éve lovagolok, küzdő sportoltam 5 évig, kajak, kenu, mindent kipróbáltam. Az évek alatt meglehetősen sok izmot szedtem magamra, főleg felsőtestemre és a combjaimra. Nagyon zavar, hogy erőteljes, erősen izmolt combjaim vannak és nem tudnom, hogyan tudnék róluk némi izmot veszteni, hogy formásabbnak, valamivel nőiesebbnek tűnjenek.

160 centi vagyok, 52 kiló, nem mondaná, hogy lenne rajtam sok felesleg. (9%-os testzsíraránnyal)


Szeretnék vagy szálkásítani, vagy veszteni a tömegemből, hogy erre egy kicsit lazábban tudjak majd a továbbiakban némi izmot felhozni. Hogy tehetem ezt meg?

A diétás lehetőségek segítenének ebben? Valamint milyen mozgás, amivel nem terhelem meg azokat az izmaimat, amikről le szeretnék építeni?

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. dec. 5. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Az izmok akkor épülnek le, ha nem használod őket. Természetesen ilyenkor a teljesítmény is csökken.
2017. dec. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ne légy hülye kérdező
2017. dec. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hülye vagy.
2017. dec. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szálkásításnál a cél a zsírtömeg vesztése minimális izomtömeg vesztés mellett. Azt a 9%os testzsírt azért erősen kétlem.


[link]


ha nem használod, majd leépül az izmod, de annak mi értelme?

2017. dec. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem írtad el azt a 9% testzsírt? Lányként annyival nem is működne a tested, még a fitness versenyzőknek is magasabb. Esszenciális testzsír olyan 10-13%. Nem annyira értem a kérdésedet, mert egyszerre akarsz később majd izmot felszedni, most meg azokat lebontani??? Valószínűleg valami félreértés van. Ha gonolod, privátban küldhetsz képet, hogy ránézzek, hogy mire gondolhatsz.


Amúgy ha arányosítani szeretnél, akkor végezz a "lemaradt" testrészeidre súlyzós edzést, és emellett tarts egy lazább szálkásító vagy szintentartó diétát (szükségletednél kicsit alacsonyabb kalória, magas fehérjebevitel, alacsonyabb zsír és ch).

2017. dec. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

19:24 -es válaszolónak írnám, hogy hasonlóképp nézek ki, mint a középső hölgy, annyi különbséggel, hogy sokkal erősebb karjaim vannak.


~ Mellesleg kérdésemmel arra asszociáltam, hogy vannak olyan izmaim, amikre eredendően ilyen mértékben nincs szükségem. A combjaimat merem mondani, hogy egy éve közel nem teszem ki olyan erős munkának, mint azelőtt, de annak vastagsága ugyan úgy megmaradt, ami zavar.

2017. dec. 6. 20:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Diétáznod kell ,erősebb kalóriamegvonással ha izomból akarsz veszíteni. Sportnak a kocogást ajánlom,lazább sík futás min 40-60 perc de lehet több is. Garantált az izomvesztés,ha ezeket betartod. Régen én is elég izmos voltam és utáltam,kb 3 év kellett ,hogy nőiesebb legyek.
2017. dec. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Inkább dobj be arcnélküli képet, biztos, hogy te azt hiszed vagy úgy látod, de hidd el 16 évesen még csak a közelébe se vagy a középső képnek.
2017. dec. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!