Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Kenyér helyett mi? Esetleg...

Kenyér helyett mi? Esetleg kenyér másként?

Figyelt kérdés
Szeretnék ügyelni a bevitt étel mennyiségére és minőségére, mert sajnos hajlamos vagyok napi 1x nagyot zabálni. Kenyeret nem nagyon ettem eddig, de most az jutna eszembe, csirkemell sonkával, kőrözöttel, zöldségekkel... A Lidlben vettem sokmagvas kenyeret, aminek sok másik kenyérrel ellentétben csupán 33%-a szénhidrát, és finom is. Az egyetlen gond vele, hogy ahhoz képést elég borsos az ára, és a diétám így is elég drága (csirkemell, tojás miatt). Van esetleg másik alacsony szénhidráttartalmú kenyér, ami ehető is? (Pufirizst ki nem állhatom, ahogyan az extrudált kenyeret sem) Akár recept is jöhet, amit elkészíthetek, van kenyérsütőnk itthon :)
2017. dec. 13. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Tonus kenyér vagy albán pékséges teljes kiőrlésű tartalmas és olcsó is ... Extrudált termékek finom lisztből vannak . Jázmin és barna rizst szerezz be meg nádcukrot , azok hasznosak a szervezetnek .
2017. dec. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a sütőiparban sincsenek csodák a Albán pékségeket elve nem ajánlom. Mind adócsalók és pénzmosók, arról nem is beszélve, hogy a tartalmas, egészséges és finom pékáruikba milyen adalék anyagokat meg malomipari szemetet kell bele tenni. A nádcukor semmivel ismétlem semmivel nem különb mint a répa cukor. Maradj inkább a Lidl kenyerénél ott legalább szigorúbb ellenőrzések vannak a gyártás folyamat során.
2017. dec. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tonus kenyér hol kapható?
2017. dec. 13. 21:56
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy ha szénhidrátszegény diétát tartasz, és eddig nem ettél kenyeret, akkor most miért akarsz?
2017. dec. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyszerűen ne egyél kenyeret, ha eddig sem ettél. A hús (ha nincs sok pénzed, miért nem veszel valami olcsóbbat és laktatóbbat? nem muszáj nagyon zsírosat, de ott van pl. a csirkecomb) zöldséggel teljesen jó, no persze, valami kalória kell még pluszban, de az inkább ne kenyér legyen.


A saját sütés jó ötlet, legalább olcsóbb lesz és tudod, mi van benne. De egy jó kenyér szénhidrátos, nincs mese :) Jó, van, aki bírja az agyonrostozott vackokat, én nem, drága, ízetlen és nem laktat, hisz túl kalóriaszegény (tudom, van, akit laktat a rost, engem nem). Én inkább ilyen pogácsás irányba mennék el, egy csomó tojás és zsír, esetleg olajos mag bepakolásával határozottan szénhidrátszegényebb lesz a cucc, bár így is eléggé olyan (bár megoldható liszt nélkül is, más lesz, de finom), de egységnyi kalóriára jóval kevesebb esik s nekem ez a fontos.


De ehetsz tortillaféléket is, amikből olyan kevés kell, hogy nem számít, mennyire szénhidrátos...

2017. dec. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mert eddig úgy ettem, hogy éhes lettem fél nap után és benyomtam egy egész úri menüt. Valami főtt étel, aztán palacsinta, majd képes voltam a majonézt is megenni magában. Szóval hajlamos vagyok az ilyenekre, és a kenyérhez szerintem sok minden jó lehet, ami akár fehérjében gazdag.
2017. dec. 14. 15:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

En magamnak keszitem a pekarut, szeptember ota. Van par kedvencem es egyaltalan nem rossz izuek.

Van dragabb verzio is (Szafi liszttel) de van olcsobb is.

Ami most nekem bevalt az a teljes kiorlesu tonkolybuza lisztes kenyer. CBA-ban 900 korul van egy kg liszt hozza.

Kenyersutoben szoktam dagasztani aztan a sima sutoben sutom meg.

Kell meg hozza sikér is, hogy szepen megkeljen. En meg lenmagot adok hozza, hogy rostdusabb legyen.

Ha erdekel a recept, megirom szivesen.

En pekarut egyebkent csak reggelire fogyasztok, ebbol a kenyerbol 1 szeletet ami kb 100 gramm korul van. Ha jol emlekszem 30 gramm szenhidrat van ebben az altalam keszitett kenyer 100 grammjaban.

2017. dec. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!